Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (107)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Am pus cateva pozici de la botez facute de mine

http://good-times.webshots.com/photo/2087349570087246497usQdZl

A fost foarte frumos, totul a iesit perfect!! A plans nitel iubitica mica, dar a fost super super totul. Si ceremonia la biserica. Si petrecerea- a iesit fain de tot! Va multumim pentru urari!






mami de Rares Andrei (10.03.2005) si Stefania Maria (10.10.07)

http://community.webshots.com/user/andrruzzaR

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

bb nu-i bine tuseste uscat, un obraz e rosu, kk des, din fericire nemodificat la aspect.
mi-a promis dr ca face tot posibil sa vina in seara ata, tre s-o mai sun peste juma de ora sa vedem daca aterminat treaba.
nu i-am, dat nimic de mancare azi, doar san, si a zis dr ca f bine am facut.
Teo, si noi ne pazim de prs polnave f f bine...da cand bolnava e sor'sa ...mai greu.
Crede-ma ca-mi fac un milion de procese de constiinta ca nu i-am izolat mai bine....



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Cecilia, felicitari pentru mama, este foarte emotionant.

Teo, musafiri mai suspecti decat noi nu cred ca se poate.

Sabina, multa sanatate lui Gheo, sa ma tii la curent cu ce va zice Culcer. La Medicover ai mai sunat? Uitasem sa iti spun ca dr care este azi pe salvare, sau ma rog, a fost dimineata, e o tipa nesigura si panicoasa. Nu mi-a placut nici mie si nici lui Bernix de ea. Azi a mers la nepotelul meu, care are muci, tuseste si vomita, i-a dat tone de medicamente si nu stie sa spuna ce anume are, posibil o viroza, dar nu are rosu in gat si nici nu se aude nimic in piept.

Andruzza, sa va traiasca micuta crestina! E scumpica foc, era ca o bombonica fondanta. Si ce ochi frumosi conturati are. Ti-am vazut si flacaul, tare chipes si dulce. Sunteti o familie tare frumoasa si aveti o nasa sexy rau. Sa iti traiasca amandoi puiutii si sa fie sanatosi.

Andrei e tare suparat, o ora l-am giugiulit si plimbat in brate. Se comporta ca si cum ii e foame dar nu mananca. Plange si in brate, nu e suficient sa il iau, trebuie sa il joc, sa il ridic, etc. Abia astept dintele nr 2 ca se precipita treaba.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Teo, nu ai zis nimic ieri de chestia cu orele. Nu te agita ca si la noi e mare ameteala. Fructele se servesc pe la 11 si ceva, pranzul la 3 si ceva. Nu cred ca e o problema, cu varsta se aseaza ele singure mesele.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

Salutare si de la noi.

La multi ani tuturor mamicilor.
Va doresc multa sanatate si multa fericire alaturi de cei dragi.




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

n-am sunat la medicover, am sunat la bunica lui Jr si cand i-am descris mi-a zis s-o chem pe d-na culcer.
Gh nu are o stare genrala proasta, dar tusea aia usacta n-am mai auzit-o nici la Sofia macar, de aia m-am speriat.
Sa dea Domnu sa nu fie decat viroza.
mai am 15 minute si o sun din nou pe dr.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

sarbatoritilor



AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Nici mario nu e bine...nu prea vrea sa suga...de fapt de la 13 pana acum 15 min nu a supt deloc....cu greu i-am dat o tzatza si adca o tine tot asa o sa ii bag niste ceai sau apa

Sabina sper ca Gheo sa nu aiba altceva decat viroza...

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

vad ca avem multi bebelusi bolnaviori.nici noi nu ne putem lauda.
Cristi nu mai vrea sa manance decat ft putin 75 - 80 ml la o masa.daca ii duc bibe din nou la gurita mai trage odata insa vomita.
asta nu la fiecare masa insa cel putin odata pe zi vomita.

am observat pe limbuta niste pete ft mici si ft dese albe.mi-am dat seama ca-l dor ft tare, pt ca lui ii este foame insa de durere renunta la biberon.
dimineata il duc la medic.





AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Si inca ceva: ma ustura si pe mine gatul

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput