Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (107)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Andruzza sa-ti traiasca mica crestina. E foarte frumoasa Stefania si are niste ochi f expresivi. Imi place tare mult prima poza

Afibebe scumpo, imi pare rau....nici noi nu suntem intr-o situatie prea stralucita

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Multa sanatate pentru Gheo, Cristi si Mario! Si pentru mami Betty!

Sabina, astept mesaj dupa. Tin pumnii.

Betty, imi pare asa rau ca iar treceti prin asta, cred ca esti tare ingrijorata dupa experienta precedenta. Ma gandesc ca nu papa bine si din pricina medicamentelor, poate prea multe siropele si dulci.

Afibebe, nu stiu ce poate fi, dar petele pe limba pot fi semnul unei simple candidoze pana la o infectie cu streptococ (ceea ce inteleg ca nu prea se poate la bebelusi). Totusi e bine sa vada dr bine in gat, varsaturile cred ca de acolo sunt si nu de la limba.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

Sunt total depasita de situatzie. doamne, cum reusiti sa scrieti, sa cititi, sa mai si ginditi...sa aveti grija de 1-2 bebei, etc...Off, eu nu mai fac fata.
Nu ma aflat inca metoda de a nu consuma prea mult timp cu forumul....eu ori 2 -3 ore pe zi..ori deloc. Perioada de absenta a fost oarecum autoimpusa, ca se apropie un examen...dar mi-a fost tare dor. Acum parca sunt picata din luna. citesc deandaratelea si mai am vreo 6 capitole.

Asa pe scurt:
Sim, felicitari pentru "mamama". Esti tare cind ziceai ca de abia acu lucrezi la 2 ferestre, eu fac asta de mult si nici asa n-am mare spor. Mi-a placut si chestia cu usturoiul, ma gindeam eu ca nu te lasi tu cu asa ceva.
Daca ai timp da un mic PM cu noutati medicale ale tale si ale sotului, daca ai. Eram curioasa cum au iesit analizele.


Sabina, imi pare rau pt Gheo. nu-ti mai face atitea procese d e constiinta ca daca e sa raceasca n-ai tu ce sa-i faci. Curios, si Ana-Maria tot asa un obraz rosu avea duminica seara. dar si celalalt era mai rosu. eu am zis ca de la dinti, ca e unul sus care da sa iasa. Insa,. pe noi ne-a invatata la scoala ca e un semn si in pneumonii...ce-i drept eu nu l-am vazut niciodata la adulti. doamne fereste. sper sa te lamuresca dr Culcer.


si Cristian e virusat, e incontinuu virusat de cind e la gradi. acu e cu subfebra si tuse seaca, iar azi febra 39, curge nasul apa si ochii lacrimeaza. A si vomitat masa de prinz...l-am cam fortzat sa pape. si era pe Cexyl si Eurespal ininte de a face asta...


Annisia,
cum adica 100 gr/zi? Ce greutate are Yannis acum? cum si-a dat seama de asta? Banuiesc ca a mai scazut de la ultimul control...dar nu mi se pare o slutie sa-l bombardezi cu toate alea brusc. Mai zi-ne cum e.


Mai aveam si eu o urare intirziata de ziua mamei, a femeii, ce vreti voi...sa ne traim si sa ne bucuram de viatza...sunt cam pesimista zilele astea...am asa un blues care nu se mai termina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Buna fetele!
Cris este super agitat, se ridica in 4 labe canta, tipa, se taraste nici el nu stie ce vrea si nici eu. Acum sta in premergator si e mare dj.
Nana tot pomenesti de budinca de orez. Cum o faci?


andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

multumim de urari! au functionat.
Gh are doar viroza, nimic la plamani, l-a vazut dr Culcer. ne-a dat colargol pt nasuc, si siropel de prpopolis pr gatul rosu. nimic de mancare pana nu se face sanatos complet, chiar daca are 6 luni. numa tzitzi. kk des era de la viroza, nu e ingrijorator.
In rest l-a gasit f bine.

Sofiei i-a dat acelasi tratament, plus septolin 3 luni de zile. A, lu Gh imunobaby o luna.
ice ca in nici un caz 2 mese in paralel diversificate, ca ea e pt fructe din cauza vitaminelor. Daca am inceput cu supa, la inceput se da cica zeama cu cereale si un pic de ulei si dupa aia pire. Adevaru e ca parca musiu a scos cam identic cu ce a bagat....ma refer la kk.
oricum nu mai dam nimic pana nu e perfect sanatos.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

Ana, condoleante. bunicii mei s-au dus de mult...ultima buinca a murit cind aveam eu 12 ani. pe 2 din ei nici nu i-am cunoscut.
Mai aveam sa-i zic ceva lui Vlad, dar e prea frivol subiectul. O sa tin minte, oricum.


Maria, esti o dulce...m-ai strigat la catalog....sa stii ca mie mi-e dor de schimbul 3 "in acvariu", dar aia era ora primului somn la ana-Maria, acum dorm si eu in timpul schimbului 3.

am gasit bona pt Cristian, e din cartier, pare ok, a fost tehnician la un institut de proiectari, sper sa fie ok. Are 55 ani. 3 milioane pe luna pt 3 zile/sapt, 3 ore/zi, doar stat cu copilul, adica luat de la gradi, mers evtl putin in parc, schimbat dat o gustare.Ce e peste, platit suplimentar. 2 luni vara platite, chiar daca eu n-am nevoie de ea ca duc baiatul la tara.

Sabina, ce bine...te-ai linistit acu cred. septolin sau septilin? i-as da si eu lui cristian ca o tine langa de 2 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

dragi mamici de papanashi si dulceturi, dupa luni de absentza nemotivata iata-ma in zona si spre surprinderea mea, am descoperit ca al meu flacau primeste felicitarile voastre la 5luni (Luy esti deosebita) ...VA MULTUMIM si ne cerem scuze ca nu am facut-o pana acum ! Sper sa pot "veni" mai des ....desi din pacate am inceput serviciul.

Mai e vreo mamica care lucreaza si alapteaza?-asta e situatia mea si e un pic mai dificil, da' sper sa pot sa o mai fac minimum o luna.

Multa sanatate bb-ilor bolnaviori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Magda, sa nu crezi ca Septilin ala e miraculos. L-am incercat si noi. Mai bun oscilo, parerea mea. Dar cine stie, unora le merge mai bine. Succes cu bona, sper sa fie ok. Daca raceste baiatul si nu merge la gradi, e dispusa sa stea toata ziua? Sanatate lui CRistian.


Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Yannis e mai bine azi. Are iar pofta de mancare. I-am facut supita, cum m-ati invatat si am reusit sa-i dau. A trebuit sa o diluez mai mult, cu zeama de la legume si sa ii dau cu bibe. La lingurita i s-a parut matraguna. El e cu bibe, frate...
I-am facut si branzica. Adica s-a facut singura. Eu doar am pus laptele la fiert si apoi calciu lactic; 10 pastile la 1 litru de lapte... A papat si din asta, amestecata cu piureul de fructe. A trebuit sa ii modific cateva tetine, ca sa poata manca hrana mai groasa cu ele. O sa ii cumpar unele speciale, prin care sa treaca... Sau poate il corup la lingurita si se rezolva. Culmea e ca inainte ii placea mult sa pape cu lingurita. Nu stiu ce a patit. Vedem...
Nu stiu ce greutate are piciul. Al meu mi-a scos bateria de la cantar. Da' ma duc eu maine si iau alta. Cert e faptul ca a luat in doua luni doar 700 de gr. El lua 1 kil si ceva pe luna inainte. Bine, stiu ca acum ia mai putin, dar totusi. Plus ca l-am vazut eu cum pierdea. I se subtiau piciorusele si nu mai avea vlaga, nici nu mai gangurea. El care era maestrul rasturnarilor, al tipetelor si al cerealelor?! A scazut in trei zile 300 de gr. De la 8600, la 8300. Atat avea si la doctor. Bine, cine stie cat o mai fi scazut el saracul. Ca eu am inceput sa urmaresc dupa ce am observat la pulpite si la pampersi ca ceva nu e in regula...
In fine, sper ca suntem pe drumul cel bun. Bine ca are pofta de mancare si ca azi a fost si el mai vioi. Acum are alta mai ciudata, nu prea a facut pipi si kk nexam... Urmaresc si asta sa vad ce si cum...



Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Magda, cred ca de la invatat e mica depresie. Pupici lui Cristi, gradinita lu peste.....of¬!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput