*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (4)*

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Virgio, sper sa reusesc si eu.

azi noapte i-am dat in completare formula, la mesele de la 2(60ml) si de la 6(80ml) si a adormit singura in patutul ei, nici nu stiu cand, asa ca acum ma gandesc ca poate nu adormea si de foame. Alina tu ai facut proba cantarului, sa vezi cat mananca?

Ellenuta si Alina sa aveti parte de o vreme frumoasa maine la botez si petrecere frumoasa. pupam bebeii

Gina, chiar nu inteleg, sa schimbi iar numele baiatului, off, sa-i poarta noroc noul nume. Multa sanatate si putere iti doresc, sa depasesti cu bine toate greutatile.



Mari de Daria Maria

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Fetelor maine de lasat de sec mergeti la nasi sau vin finii la voi la masa? Eu am invitat finii...traditia spune ca ei vin cu bucate alese (vin, gaina fripta si placinta branza si dovleac), iar eu pregatesc masa cu gustari reci. Cum nu stiu dak finii cunosc obiceiurile fac eu si friptura, cumpar tort si desfac si vinul...chiar simt nevoia unei minipetreceri.

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

Am pus si eu 3 pozici noi, proaspete , proaspete, de azi dimineata...l-a topit Bianca pe taica-su cu zambetele pana la urechi...ma chema repede puiu: vino sa vezi cum rade la mine...de parca eu nu o vazusem pana acum...
gasiti pozele la cap. "eu sunt Bianca"...sper sa se vada

Adriana S. - mami de puiut BIANCA(02.02.2008)
Bianca creste
de toate
www.flickr.com/photos/adryana_4u/2243343089/in/photostream/" target="_blank">Eu sunt Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

pozele..
http://www.flickr.com/photos/adryana_4u/2317791441/in/photostream/

Adriana S. - mami de puiut BIANCA(02.02.2008)
Bianca creste
de toate
www.flickr.com/photos/adryana_4u/2243343089/in/photostream/" target="_blank">Eu sunt Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by grati.ela

Fetelor maine de lasat de sec mergeti la nasi sau vin finii la voi la masa? Eu am invitat finii...traditia spune ca ei vin cu bucate alese (vin, gaina fripta si placinta branza si dovleac), iar eu pregatesc masa cu gustari reci. Cum nu stiu dak finii cunosc obiceiurile fac eu si friptura, cumpar tort si desfac si vinul...chiar simt nevoia unei minipetreceri.

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/



noi mergem la nasi dar doar cu sampanie si tort , nasa pregateste masa

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

LA MULTI ANI, mamici-zuzici! Sa fiti fericite si sa primiti cadouri frumoase (de fapt cele mai cele cadouri le avem in brate, al meu cadou plange de ma doare capul)!


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Poze cu hainute primite si rochita de botez + matusile mele
Am 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradda spune:

Fie ca toate impinirile frumoase, sanatatea si spiritul acestei zile sa va insoteasca pretutindeni..si fie ca primavara iubirii sa va inunde sufletul cu bucurie si cu parfumul tuturor florilor sale.Va doresc un 8 Martie cat mai frumos !!!!


de Alesia Stefania (20.12.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Fetelor, TRAGEDIE!!!

Pupi a descoperit ca degetul cel mare e opozabil si poate sa il suga!!! Pana acum isi baga pumnisorul in gura cu degetul mare captiv intre celelalte degetele si de ieri a descoperit ca poate sa il desfaca nu e musai sa stea prins acolo Ce ma fac daca isi suge degetul? Suzeta nu o vrea neam, o impinge afara, o scuipa si daca i-o tin cu mana isi provoaca singur greata. Azi l-am prins de doua ori cu el in gurita. La o adik suzeta o puteam arunca dar cu degetul dc se invata sa il suga, cum il arunc????

Gatta,. bine ai revenit, Doamne prin ce a trecut Sara mica!

Gina, ma bucur ca ai mai avut timp sa scrii, imi pare rau ca nu ati avut parte de numele pe care vi l-ati dorit atat de mult. ma bucur enorm ca te simti bine!

Miri, imi pare rau pt bronsita lui Bruno, pup puiul mic si mamica lui!

Darene, alinatudor t-a raspuns bine, asa e si la noi.

Ceska, de o saptamana Pupi face kk o zi si 2 ba dar nu te ingrijora, doar dc trec mai mult de 4 zile fara atunci se poate vb ca e constipat.



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Ceska, acum am vazut ca ii dai si formula. Din pacate de la formula se mai constipa...

Gratiela, ma bucur ca esti multumita de batista, eu eram una din cele mai fervente fane. Inca ma mir cum pot exista atatia mucisori in nasucurile astea mici.

LalaD... ce simpatica esti, cred si eu ca vecinii te considera mama curateniei, ce s-or gandi - a mai gasit asta o scama si iar aspira

kalosalina





Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Mary, eu nu sunt de acord cu proba cantarului...nu mi se pare relevanta si..in plus face multe mamici sa renunte la san si sa dea formula..atata timp cat pitik ia in greutate nu ma gandesc ca nu mananca mult...de la 2500 cat avea cand am venit acasa acum are 4300..eu zic ca e bine..in plus..simtca mananca foarte bine..uneori mai mult decat ii trebuie...la noi regurgitatul si schimbatul bluzelor dupa masa e regula
stiu sigur ca plansetele nu erau de foame...de multe ori ii bagam tztza in gura si nu o vroia...daca ma plimbam prin casa in schimb tacea..:)




Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput