*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (4)*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IrinaL spune:

laura, eu l-am dus pe Tudor de mititel la dr. Calapod, la Medicover. E o doctorita f. buna, merge la tot felul de curswuri, e la curent cu noutatile... E f. amabila si prietenoasa, raspunde la orice intrebare si se poarta f. bine cu copiii. Se fac programarile relativ usor la ei, din cate stiu. E o optiune...

Irina, mami de

Ileana si
Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darene spune:

La multi ani Kalosalina!
La multi ani mamici!Sa aveti o zi minunata!


Gatta bine-ati revenit!Multa sanatate micutei Sara.Acum cand e bolnavioara cred ca simte mai mult nevoia de a fi cu mamica.
Miri multa sanatate lui Bruno!Saracutul mereu se chinuie cu bolile astea de iarna!Pupici.
Alinao23 superbe pozele de la botez,sunteti o familie frumoasa!
Gina nu te necaji prea tare,numele noi sunt la fel de frumoase,viata merge inainte;ma bucur ca te simti bine!

Mamici ce inseamna mucus in caca?Ultima oara practic era mucus galben inchis cu cateva bobite.Ieri a facut apa galben inchis si azi s-a transformat in chestia asta.Azi a dormit mai tot timpul si a mancat parca mai putin ca de obicei.Nu are temperatura.Nu vreau sa fiu panicoasa si sa alerg la pediatru non stop - miercuri am fost ult oara si vom merge iar maine - din cauza candidozei.

Poze
www.onetruemedia.com/shared?p=4c49c7a20381c93ac02f82&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poze Khalid


Povestea nasterei



Elena,mamica de Khalid 21.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns softurela spune:

quote:
Originally posted by nemary

quote:
Originally posted by alinaatudor

tot eu..cu dresajul meu cu tot...stiu ca par paranoica si ca pun mereu aceeasi intrebare in ultima vreme..vreau sa stiu un lucru...dresajul asta se bazeaza pe ceva reflex conditionat..adik..in timpul plansului asta trebuie sa fie toate in jurul lui constante..mereu la fel..sa spun clar..noi stam intr-o garsoniera..deci..o camera , multiple activitati printre care si calcularorul si televizorul...daca azi a plans cu calculatorul deschis..maine poate ma uit la tv..poimain e am lumina stinsa si e bezna in camera...e ok..sau..asa nu merge, trebuie sa fie mereu bezna ..va rog din suflet sa imi spuneti ..cele care stiu...sau carora le-a reusit...sa nu chinui ingerasul degeaba...va rog mult......


daca nu ma duc cu capul in urmatoarele zile..inseamna c sunt tare...ma simt cea mai netrebnica mama, cea mai rea de pe pmantul acesta ..:(((


Alina si Stefania

Poze cu ingerasul

Ingerasul creste




Alina, nu e chiar asa, nu esti tu cea mai rea mama, cred ca eu sunt. te inteleg perfect, eu am momente in care imi vine sa plec din casa si sa o las sa planga pana nu mai poate, dar mai mult de 5-7 minute nu rezist. o iau in brate si se linisteste instantaneu. eu incerc sa o dezvat de adormitul cu titi, altfel nu poate, ma chinui sa o legan si cate 2 ore, e moarta de somn si cu toate astea nu vrea sa adoarma. cat despre dresaj... eu inca nu l-am incercat si nici nu cred ca o pot sa o fac pt.ca nu ma lasa tati :(




La multi ani mamicute !

Am tras cu ochiul putin la voi la odisee. Eu am o fetita de 3 luni si pot sa va impartasesc putin din experienta noastra. Am incercat si eu la un momentat sa impun disciplina dar nu am rezistat. Ragusise usor de la plans asa ca am renuntat. Era ca o ventuza , legata de tzatza mea. Acum ii dadeam papa o ciupeam sa nu adoarma, adormea, o puneam in patutz si iar plangea si cauta tzatza. Nici la baie nu puteam sa ma duc ca tinea bine de ea. Era exasperata, statea non-stop la piept. Noaptea dormea in pat cu mine, imi era mai usor sa o pun la piept si sa dorm in continuare. De la 2 luni s-a schimbat treaba, nu stiu daca a coincis cu faptul ca am renuntat sa-i mai dau piept(ii dau lapte muls la biberon).A inceput sa manance la 3 ore, cantitati constante, doarme si se joaca. Rade si vorbeste foarte mult. Noaptea se trezeste la 3-4 si papa si continua sa doarma pana la 8-9 can papa din nou. In urma cu o saptamana am pus-o in patutz, a dormit fara sa protesteze catusi de putin si fara leganat, cantat si altele caracteristice varstei. De atunci adoarme singurica in patutz. Recunosc ca si in primele 2 luni am avut tentative de a o culca in patutz dar a iesit cu scandal rau de tot si am renuntat. Deci o modificare radicala de comportament. Asa ca priviti cu optimism , copii se mai schimba pe masura ce trece timpul. Acum se joaca singurica cu manutele, le cearta...ma duc sa vorbesc cu ea.
O primavara frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Alina Kalos , la multi ani ! Sa fi sanatoasa , fericita si voioasa si sa ai parte numai de bucurii din partea fetitei tale ! Si distractie placuta la crestinarea micutei !

Alina023 , am vazut si eu pozele de la botezul micutei Anita ...Sunt absolut superbe . Tu arati super iar Ana este o bombonica mica ! Sa-ti traiasca micutza crestina !
Mitsu , flaconul de antibiotic n-are nicio gradatie . Cred ca voi pune 30 ml. de apa masurati cu seringa , voi agita si voi lua apoi 1.5 ml tot cu seringa. sper sa nu fac o tampenie.
Saratzelul meu doarme , nu-mi vine sa cred ca e cuminte si nu tipa ca vrea la mami !

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Gatta, vezi ca trebuie sa fie 30 ml cu tot cu pudra de suspensie,... Nu stiu cum o sa faci... Sigur nu are asa, in sticla, ca un shantz? Si e important sa nu pui direct toata cantitatea de apa, sa nu se faca cocoloase. Pune mai putina si agita bine - bine, apoi completezi! Succes!

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Uite, Gatta, am gasit aici:

Prepararea suspensiei orale pentru flaconul de 30 ml:
Prepararea conform indicatiilor permite obtinerea a 30 ml de suspensie pentru uz oral continand 36 mg/ml ceftibuten (180 mg/5 ml). Rasturnati flaconul pentru a dispersa pulberea continuta, apoi preparati suspensia conform indicatiilor: Pentru farmacist: Adaugati un total de 25 ml apa in doua portii divizate egal. Agitati bine flaconul dupa fiecare adaugare de apa pentru a umecta si suspenda pulberea. Pentru consumator: Daca nu este posibila masurarea exacta a cantitatii de apa, folositi-va de nivelul indicat pe mensura ca reper. Umpleti mensura cu apa pana la nivelul indicat. Adaugati aproximativ jumatate din cantitate in flacon si agitati pentru a umecta pulberea. Adaugati apoi restul de apa din mensura. Agitati din nou si verificati daca pulberea a fost suspendata. Suspensia preparata se pastreaza timp de 14 zile la 2-80C.


www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

quote:
Originally posted by nemary

Alina 023, am reusit si eu sa vad pozele de la botez. foarte frumoase, felicitari fotografului, iar voi sunteti o familie fericita si implinita. mi-a placut tare mult si tortul care arata demential, poti sa-mi spui unde l-ai comandat si ce compozitie a avut?



Mari de Daria Maria

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.




Mary, tortul l-am facut la o cofetarie italieneasca de la Piata Unirii (Pasticceria Giuseppina), ii gasesti si pe net. Este pe straduta de vis a vis de Media Galaxy Unirii. Compozitia a fost din crema mascarpone cu ciocolata alba si fructe de padure. Ornarea a fost facuta cu martipan. A fost absolut delicios.

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gattasalvaje spune:

Lavinia , multumesc mult...acum am vazut ca flaconul are un capac cu gradatie la 25 ml. Acum e ok , m-am luminat !

Gattasalvaje - mamica Sarei ( 22 Decembrie 2007 )

Sara Eliza - cel mai frumos cadou de Craciun POZE

Povestea nasterii

Lucrushoarele Sarei vacanta 2007 Bebelina din burtica Cununia civila Nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Gatta, anytime! Sper sa actioneze cat mai rapid!

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darene spune:

Imi raspunde si mie cineva plz?

Poze
www.onetruemedia.com/shared?p=4c49c7a20381c93ac02f82&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poze Khalid


Povestea nasterei



Elena,mamica de Khalid 21.12.2007

Mergi la inceput