Strumfi de iulie-august 2007 (64)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

quote:
Originally posted by valen



Anunt si eu fericita ca Ines a reusit sa-si dubleze greutatea de la nastere reusind sa acumuleze pana in prezent (adica in 9 luni de viata) impresionanta greutate de 7500 g. E sanatoasa, mananca bine, doarme toata noaptea, merge in 4 labe prin toata casa, se baga sub canapea, in dulap, rastoarna cosul de gunoi, rupe carti si mananca paginile rupte, se pune in fund singurica si aplauda, se vara sub scaun si nu mai stie sa iasa de acolo, incearca sa ne imite cand tusim sau stranutam. E dulce foc.

Altfel, io sunt la pamant cu moralul (desi azi parca sunt ceva mai bine in comparatie cu zilele trecute); nu am fost la dr. dupa ce am nascut si nici bine nu ma simt asa ca pana voi merge la medic stau si-mi fac tot felul de ganduri negre, da' negre negre.

Sa aveti o zi frumoasa si linistita.




www.flickr.com/photos/10388560@N04/?saved=1" target="_blank">Ines Nicole si Sarah Marie



Felicitati lui ines pentru progrese!!
Si tie ...floricele sa nu mai fii trista ca din cate te cunosc nu iti sta in fire!! Iar ganduri negre negre de ce sa iti faci pana mergi la doctor! Eu cand am o chestie mai nasola incerc pe cat posibil sa nu ma gandesc dinainte, ca daca e sa fie(Doamne fere!) o sa am tot timpul sa ma tot gandesc dupa aia!

MADA mamica de Emily 07/08/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

ashera e in budapeste din pacate,dar daca mergi sa iei mai multe si hainute se merita.
valen felicitari pt progresele lui ines,si mergi la dr nu are rost sa-ti faci ganduri negre aiurea.

alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)

povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

Daca ieri eram foarte optimista in privinta lui Ale pentru ca mi.a mancat 20 de grame de morcov cartof si dovlecel astazi nu mai sunt.... a refuzat total Doar ce a simtit mirosul Nu.i nimic am zis incerc cu altceva si am desfacut un borcanel cu verdeturi nici ala nu a fost bun!Deci a mancat un bibe cu lapte si biscuiti!Uff Sper ca maine sa manace ii voi pune si pui inauntru in supa crema!

de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

Valen felicitari pentru progresele lui ines!Este o dulce!PE CUVANT!Ma bucur ca Ale nu este singurul atras sa manance hartie!Sper sa nu ai probleme de sanatate si ca sa nu iti mai faci ganduri negre si du.te la doftor

Fetelor copilul meu nu este interesat sa mearga deabushilea adik merge putin dar apoi face ce face se asheaza in fund si vrea in picioare ma doare spatele!

Gata m.am plans destul :D

de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Ooo, si la noi se maninca hirtie la greu; cum o scap din ochi, roade la o revista ceva.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Daaa, si noi vrem sa papam hartie, si in general ne place cam orice obiect care fasaie

Monica (Andreea Ioana - 11 iulie 2007)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

valen cea mai buna solutie pt gandurile negre este sa te duci la dr k sa te linistesti. si daca nu te simti bine, de ce nu te duci fata draga? k pana la urma tot acolo ajungi. problemele nu trek daka se trateaza cu "ignorantza". fii barbata si du-te , pt linistea si sanatatea ta! pupici

*mihaela*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:


quote:
Originally posted by Gabrielabv
Iulia parerea mea e ca nu facem din ei niste copii traumatizati sau neglijati. Faptul ca stam acasa si avem timp nu e o scuza de ai invata deprinderi bune, ci tocmai acum e timpul sa facem ce este bine pentru ei, tocmai pentru ca nu ne preseaza intoarcerea la serviciu. Eu cred ca Kevin e un copil fericit, care a castigat o batalie din viata lui asa cum sunt si alti copilasi care dorm singuri.Asa e si cu olita, tot noi trebuie sa ne inarmam cu rabdare si putere de convingere ca sa-i pregatim pentru ea, nu sa-i lasam pana se fac mari si trebuie sa mearga la gradi sa invete de la alti copii ce nu au invatat acasa. Asta e, dupa parerea mea,un sindrom al societatii de consum care te incurajeaza sa cumperi orice dar sa cumperi si sa nu "traumatizezi" copilul

Stefania 97 felicitari pentru Catarina sunteti pe drumul cel bun si ne tinem si noi de voi

mamii e un scump Alex, cred si eu ca-ti vine sa-l mananci, auzi cum adoarmne el iubitelul

http://gabrielabv.hi5.com
Gabriela - Dragos(29 iulie 2001) si Medeea (21 august 2007)


"I respectfully disagree with you" ~vorba sotului meu
Se pare ca noi avem pareri diferite in ceea ce priveste aceasta problema. Din punctul meu de vedere un copil nu este pregatit nici fizic nici psihic sa ii fie introdusa olita la aceasta varsta. Pe vremuri din cauza ca scutecele trebuiau spalate manual, copiii erau impinsi sa faca pe olita inainte de vreme. Dar acum sincer nu ineleg de ce cineva s-ar grabi sa faca asta. Asta este doar parerea mea si la majoritatea oamenilor de aici. Dar fiecare mama face ce crede ca este mai bine pt ea si copilul ei.

Ingrid Ecaterina si mami

ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana2007 spune:

quote:
Originally posted by ddanagh

Diana ti-am admirat pozele, de fapt familia si in special pe Christian. E un dragalas.
Mi-a placut foarte mult baitza lui. Nu inteleg ce sunt literele alea pe cada. Sunt cu magnetzi sau ce sunt? Mi s-au parut interesante

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)

poze cu Dariuta mea




Literele nu sunt cu magnet, sunt dintr-un fel de spuma poliuretanica si se lipesc singure pe peretele cazii daca este umed.

Diana mami lui Victor Christian, 24 Iulie 2007

Poze

Work as much as you need money, love like you've never been hurt, danse like no one is watching !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

sar'na pt. cuvintele de mai sus. Pai tocmai asta-i baiu': cand a trebuit sa merg la doftor, nu m-am dus (chiar, sa ridice mana cine n-a ajuns la controlul de 6 saptamani de dupa nastere); acus, ca-s incoltita, nu dau de nimeni dispus sa ma vada cand doresc: obstetricianu' care m-a asistat la nastere e ocupat cu gravidele si ma poate vedea peste nu stiu cat timp, dr. de familie e ocupat cu nu stiu ce si ma poate vedea in 2 saptamani, asa ca fie merg la urgenta unde as fi de rasu' rasului cu urgenta mea, fie merg la o clinica unde te primesc fara programare (da' tre sa caut pe net una); pe aici nu prea se poate sa-ti faci analize dupa cum ti se nazare...in fine, am vorbit cu o asistenta si se pare ca situatia in care ma aflu, mai mult ca sigur este un rezultat al: oboselii, stresului, alimentatiei gresite (da' cine a mai slabit ca mine,a?)si efortului fizic (pai da, da' tre sa merg la sala sa-mi tonific muschii)asa incat, pana voi vedea un ginecolog incerc sa ma calmez. Chiar asa, daca mi se va intampla ceva, voi avea suficient timp sa ma gandesc la probleme, ce sens are sa ma dau de ceasul mortii facand presupuneri? (simplu...nu stiu cum de nu m-am gandit singura la asta)senchiu tuturor.www.flickr.com/photos/10388560@N04/?saved=1" target="_blank">Ines Nicole si Sarah Marie

Mergi la inceput