Strumfi de iulie-august 2007 (64)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Buna dimineata!
Dana am vazut-o pe Dariuta!!! Super tare cum merge de_a busilea!!
Si eu cred ca pare mai maricica din cauza perisorului!
Timi bine ca s-a facut bine Sophie!
Alina am admirat_o si pe Elisa ...mhm as pupaci un pic la ea!!Si apropo de bb2 ma bag si eu nu stiu sigur daca la anu...pentru momet prioritatea e un job ok si apoi bb2 eu sper sa fie cat mai repede!!!
Lia pupicei Mirunei sa manance mai mult! Sper sa fie ok cu gatul!
Iulia si mie imi place tare mult ce ai scris! Si nici eu nu pot sa o las pe Emily sa planga! Si nici nu vad de ce as face-o! O iubim ca pe ochii din cap, ne_am dorit-o amandoi si sa ii dam iubire, intelegere si tot ce putem mai bine mi se pare elementar!



MADA mamica de Emily 07/08/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

eu am ajuns la concluzia ca Ale doar se rasfata cand adoarme in brate deoarece aseara dupa o ora de chinuit sa il adorm a adormit pe perna mea cu ratusca!Si noaptea adoarme tot singur nu il bag in seama se urca pe perna mea se pune in aceeashi pozitie ca mine intr.o parte si adoarme!imi vine sa il mananc de viu uneori la cat de dulce e

de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

quote:
Originally posted by Gabrielabv

servus fetele

azi vin cu o idee
am stat si admirat-o pe Nikole pentru reusita ei cu Kevin si am aplicat si eu metoda ei de cateva ori. Copii astia nu stiu sa adoarma singuri si de cate ori se trezesc peste noapte tipa dupa somniferul imbatabil: tzitzi, tinut in brate si apropierea mamei. Doar si noi ne mai trezim noaptea si ne sucim pe toate partile pana adormim probabil ca si ei patesc la fel daoar ca nu stiu sa adoarma la loc fara asistenta. De aceea propun sa ne luam la lupta cu supturile de noapte, sa ne incurajam unele pe altele ca la marea campanie contra kg-lor, ca doar suntem aici impreuna la bine si la greu si sa ne ajute DD sa scapam de noptile nedormite
ce parere aveti?

http://gabrielabv.hi5.com
Gabriela - Dragos(29 iulie 2001) si Medeea (21 august 2007)



Mi-ai citit gandurile. Eu am inceput ieri si am observat ca nici nu ii era foame. De la 00 la 05.40 tzatzica a fost in vacanta. Am mangaiat-o i-am dat apica si pupici si dupa aia am pus-o inapoi la dormit. Si surpriza a mers. Nu a plans mult, a marait dar i-a trecut.
Mi-a spus asistenta ca e normal sa fie suparati la inceput si noi am fi daca nu am bea cafea dimineata pt ca ne-am obisnuit asa.

stefania mamica Catarinei din 25 aug 2007
http://salexandre.wordpress.com/
http://www.flickr.com/photos/balexandre/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

quote:
Originally posted by mamii

eu am ajuns la concluzia ca Ale doar se rasfata cand adoarme in brate deoarece aseara dupa o ora de chinuit sa il adorm a adormit pe perna mea cu ratusca!Si noaptea adoarme tot singur nu il bag in seama se urca pe perna mea se pune in aceeashi pozitie ca mine intr.o parte si adoarme!imi vine sa il mananc de viu uneori la cat de dulce e

de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07




Pofta mare! Ca doar de aia s-a deschis strumfaria, fiindca suntem pe aici o gasca de capcaunitze in cautare de carne frageda. Si uite ca unele au prins gustul si mai vor si bebe2/felul 2. Ma bag si eu! Care va sa zica la anul il concep si in 2010 il nasc, am inteles bine? Ca noi cam asa avem de gand. Dar parca mi-ar placea un bebe de mai-iunie, nu stiu de ce...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Fetelor, vad ca v-a crescut apetitul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

lia prin 2010 poate o sa fim colege de odisee :D:D:D

de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Salut!

diane_dun, multumesc. Esti foarte draguta.
alina.a, m-am distrat cu revizia organelor.
fianna, multumim.
Dana, am admirat-o pe Daria jucindu-se, super filmulete.
Gabrielabv, sper sa dormi mai bine noptile si sa intri mai des pe la noi.
Lavinia, oaaaau, somn de 7 ore juma' fara nici o trezire? La mai mare.
Monica, felicitari si voua pentru toate progresele.
danis, ma bucur sa aud vesti bune de la voi.
Lia. Nu dispera, insista, o sa manince pina la urma si Una. Sma nici acum nu prea vrea morcovi (nici eu nu as minca, fie vorba intre noi). Incearca cu alte alimente, care sint recomandate in alte tari ca prim aliment (poate o sa-i placa!).
Diana2007, mult succes la consultatie, sa auziti vesti bune.
iulia, alina.a, succes cu pregatirea urmatoarei odisei.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

oooo deci se mareste gasca!da lia in sezonul sept-dec anu' viitor ne apucam de "inrosit" saltele si facem strumfi sau ce or fi de 2010!...din calculele mele eli va avea 3 anisori cand apare fratioru' sau fratioara,numai bine te poti intelege cat de cat cu ea.
multumesc de complimentele aduse bulinei mele...
ashera am gasit pe site-ul celor de la brendon(defapt milena l-a gasit) linkul outletului lor din budapesta care are preturi betoooon!pai scaunul de masina pe care vreau sa-l iau eu e cu 4 milioane mai ieftina aproape!!!!uite www.brendon.hu/ShowPage.aspx?Page=Outlet.htm" target="_blank">aici linkul.merita sa te uiti pe preturi.

alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)

povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxulic spune:

Am avut o perioada in care Tudor avea un somn extrem de agitat in fiecare noapte. La acea perioada am dat vina pe iesitul dintzilor (cu toate ca primul dinte a sosit akum, pe 1 martie). Bine, am descoperit pe parcurs ca copilului ii era prea cald si de aia nu dormea bine. Dar, ca sa-l linistesc din plans si totusi sa nu-l iau de fiecare data la noi in pat (orikum la trezitul de la ora 5 dimi il luam in pat)ii dadeam la el in patutz un tricou de-al meu care musai trebuia sa fie purtat ca sa aiba mirosul meu. Si acum, un tricou de-al meu e cel mai bun somnifer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielabv spune:

Ioana mersi de urare, nu pot sa ma plang de nopti nedormite, Medeea doarme de regula pana la 4,30 de la 8 seara si apoi pana la 7 dimineata. Nu am timp peste zi sa intru pe forum din pacate

Iulia parerea mea e ca nu facem din ei niste copii traumatizati sau neglijati. Faptul ca stam acasa si avem timp nu e o scuza de ai invata deprinderi bune, ci tocmai acum e timpul sa facem ce este bine pentru ei, tocmai pentru ca nu ne preseaza intoarcerea la serviciu. Eu cred ca Kevin e un copil fericit, care a castigat o batalie din viata lui asa cum sunt si alti copilasi care dorm singuri.Asa e si cu olita, tot noi trebuie sa ne inarmam cu rabdare si putere de convingere ca sa-i pregatim pentru ea, nu sa-i lasam pana se fac mari si trebuie sa mearga la gradi sa invete de la alti copii ce nu au invatat acasa. Asta e, dupa parerea mea,un sindrom al societatii de consum care te incurajeaza sa cumperi orice dar sa cumperi si sa nu "traumatizezi" copilul

Stefania 97 felicitari pentru Catarina sunteti pe drumul cel bun si ne tinem si noi de voi

mamii e un scump Alex, cred si eu ca-ti vine sa-l mananci, auzi cum adoarmne el iubitelul

Mergi la inceput