Strumfi de iulie-august 2007 (64)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

la multi ani mamici! sa aveti o zi perfecta!

nu-mi vine sa cred ca in sfarsit e cu adevarat 8 martie si pt mine(sunt si eu mamica)
nonna la multi ani tatalui tau si lui vlad sa creasca mare,cuminte!
nikole sa fie intr-un ceas bun si asteptam poze de la eveniment!
cristina26 am revazut filmuletele si e o adorabila ingrid!
karli trebuie sa se cunoasca fetele vorba aia musai.daca ma lasi uite iti fac eu un gulas asa olteano-ardeleano-unguresc cica e buna(daca a zis si soacra-mea....)deci sa ma anunti cand trecti pe aici...

elisa nu mai vrea san,oficial deja sunt 2-3 saptamani de cand ma enerveaza la culme cu chestia asta,cand il dau il musca!astept sugestii ,eu vroiam sa continuam alaptarea pana la un an....mai mult il ia asa de dragul meu,abia asteapta sa mai se lipeasca putin de mine(nu ca laptele i-ar trebui,se pune problema va bea lapte praf?) si cand se plictiseste si de draglit gata m-a capsat!

lunaaaa! ce-i cu luna,imi poate da cineva nr ei de tel pe pm ca eu o sun....

alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)

povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Neata.

Flori pentru voi toate, pentru ziua de azi. sa va fie frumoasa, frumoasa, ca voi. (Si cum altfel poate fi cand, in primul rand, azi e ziua MAMEI, iar noi ne sarbatorim azi in aceasta calitate, unele pentru prima oara)



Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oaana spune:

La multi ani mamicutze de strumfi,sa aveti o zi frumoasa chiar daca ploua.....
Simodeja merge Matei?super,dar nu asa de super pt spatele tau,nu?
Butika ti-am trimis PM,ai primit?


Oana,mami celor doi nazdravani: Iosua si Aaron.

www.flickr.com/photos/14066329@N04" target="_blank">poze noi


"fiecare rasarit de soare e o noua speranta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

La multi ani, mamici!!!!!!!!!!!!!!!!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://clio78val.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

La multi ani, mamici! Si multe flori pt voi, pt mamele voastre si pt soacre (bune sau rele):





Simo, wow, deja merge Matei? Da' iute mai e copilul asta al tau, si vorbaret, si miscaret...Bravo lui!

Nikole, nu trebuie sa te simti prost pt ce au zis fetele aici. Eu mereu am pledat pt adaptarea oricaror metode (de invatat, de hranit, etc) in functie de copil. Eu sunt convinsa ca metoda ta a fost spre binele lui Albastrel. Si eu as fi facut la fel daca eram in situatia ta . Si chiar de nu te-ai fi intors la servici, faptul ca doarme acum legat cate 7 ore pe noapte nu poate fi decat in avantajul lui, eu am observat pe al meu ca daca doarme noaptea bine, ziua e mult mai calm, mai cooperant, mai vesel. Daca doarme noaptea prost, cu multe treziri, si ziua e agitat si marait.
Deci, din partea mea, ai numai aplauze ca ai reusit sa-l educi in felul acesta.
Felicitari si sa fie intr-un ceas bun cu botezul (nici eu nu l-am botezat inca pe David, dar o sa se intample curand).

Violeta, il laudam noi pe Laurentiu cel dintzos, umblaret si plimbaret. Mai pune poze cu strumful tau, mai improspateaza-ne memoria vizuala (tare greu il gasesc pe situl ala de la semnatura ta).

Cafera, felicitari pt "mama papa" . Ce mai fac printesele?

Gogosel, si eu ma simt vinovata ca mai stau pe forum, incerc pe cat posibil sa intru cand doarme (desi atunci nu stiu pe ce sa pun mana mai repede, pe tastatura, pe buretele de vase, pe carpa de praf, pe mop, etc...). De regula, aleg tastatura , ca D are in ultima vreme oroare sa vada ca ma asez la calculator, asa ca incerc sa o fac fara sa ma vada el. Acum de ex, isi face somnul de frumusete, motiv ca eu sa profit.

Eram ieri in parc. Si erau o mamica, un tatic si 2 copii cam de 7-8 ani. Erau cu ghizdane, probabil se intorsesera de la scoala si se oprisera in parc. Si vorbeau parintii cu niste cunoscuti si le aratau felicitarile pe care le facusera copiii lor pt 8 martie: erau tare frumoase (ma rog, cu inimioare, cu floricele, din cate am reusit eu sa vad). Si citeau ce scria in ele: "Mami, te iubec mult de tot!" . Se distrau pe tema asta, dar mami se vedea ca e in al 9-lea cer, cu toata gresala aia. De-abia astept si eu un "mami, te iube(s)c" .







www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">JURNAL DE STRUMF

“Toata lumea stie ca anumite lucruri sunt irealizabile, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza.” (A. Einstein)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Mi-am amintit, am si eu o curiozitate. Mamici care nu mai alaptati, daca se trezesc copiii vostri noaptea si le e foame, ce le dati sa pape? Va duceti sa faceti/incalziti lapte?? Eu nu stiu cat lapte mai am, D inca nu prea papa din biberon, mai mult se joaca cu el. M-am muls si am pus intr-un bibe si el, in loc sa manance, se distra, ca apasa cu degetele de tetina si tzasnea lapticul: pe fata lui, pe fata mea, pe gatul lui, prin pat, pe haine...ce mai, stropitoare!





www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">JURNAL DE STRUMF

“Toata lumea stie ca anumite lucruri sunt irealizabile, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza.” (A. Einstein)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Neata!

Va aduc cate un buchet mare de pt ca toate sunteti niste mamici exemplare, perfecte pt puii vostri si pt ca sunteti niste femei frumoase si destepte, care ne fac cinste in orice colt al lumii.
si sa aveti o zi perfecta, cu armonie si cu bucurii din partea micutilor vostri!
Nonna si LMA lui Vlad (ce cadou frumos de ziua mamei ) si tatalui tau Deci aveti de sarbatorit trei zile si trei nopti (se pune si duminica, ca e sarbatoare )
Vive pt un iepu mic si cuminte. Asteptam poze cu nerabdare . Cat despre ochii Lorinutei, nu stiu ce sa zic, parerile sunt impartite, dar parca sunt ca ai mei (ce modesta mi-s ). Eh, si ochii sunt nimic pe langa zambetul ei de dom'soara delicata si timida
Carla nu mai stiu daca te-am felicitat pt vorbareata Saby . Sa stapanesti sanatoasa noua masinuta si Saby sa se bucure in scaunul de masa si in cel de masina
Lia sanatate multa Unei si dlui D. Macar bine ca acum stii de ce nu voia sa pape printesa.
Gogosel eu stiu ca pestele se da de la 9 luni, pt ca poate fi alergen. Se da peste alb, nici nu mai stiu care, am sa caut.
Nikole eu una consider ca fiecare mama stie mai bine ce decizii sa ia pt puiutul ei, deci nu ai de ce sa te explici sau sa te simti prost pt discutiile de aici, sunt doar discutii. Sunt sigura ca daca era alta mama cu Albastrel, ar fi luat aceeasi decizie. Fiecare copil e unic, si deciziile sunt unice si de cele mai multe ori nu pot fi aplicate cu acelasi succes si la alti copii. Succes maine cu botezul Asteptam poze proaspete.
Cafera pupam si noi 3 fete frumoase colea in regatul ala special Imi place termenul pe care l-ai folosit - "dodoluta" Felicitari pt "mama papa", se pare ca e precoce rau strumfita ta, vorbeste deja in propozitii





Lavi si Lorina Maria(5 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52208" target="_blank">am jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

buna dimineata si la multi ani tuturor mamicilor de SHTRUMFI si nu numai :D


Vivela am sa iti raspund eu:Eu inca mai alaptez intre mese si mai am laptic cei drept nu ii tine de foame mult dar eu i.l dau pentru anticorpi.Noaptea cand se trezeshte ii dau tzatzi dar vad ca de 2 saptamani plange incontinuu asha ca daca vad ca nu se potoleshte din bocit ii dau lapte si vad ca deja acum imi doarme cam 3ore neintrerupt...Lapte praf mananca noaptea oricum mai putin decat ziua cam 120 ml.

Vroiam sa va zic ca am observat ca Ale daca doarme pe perna mea doarme mai mult dekt deobicei.As vrea sa incep sa il culc pe perna mea in patutul lui si cu timpul sa fac altcva nushu ce ma voi gandi

de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Mamii, multumesc de raspuns. Eu inca il alaptez pe David, il iau in pat cu mine si il las cu tzatica sa-si faca de cap, dar asta pt ca inca mai e laptic. Dar cand n-o mai fi? Eu ce fac, ma trezesc sa-i fac bibe noaptea? . Ca acum mai e cum mai e, nu ma trezesc chiar de tot (uneori nici nu-mi amintesc dimineata ce am facut noaptea, cand m-am mutat in camera la D, cand i-am dat papa...), dar daca va trebui sa ma scol sa incalzesc apa, sa masor, sa pun in bibe, se schimba treaba. Si pana atunci, se trezeste tot blocul de urletele lui, ca el, cand se trezeste, trebuie sa fiu pregatita deja. Sau as putea sa-l fac de seara? (in materie de prafuri (nn. lapte praf) eu sunt chiar praf, nu stiu nimic, nici cum se prepara, nici cum/cat se pastreaza facut, nici care e cel mai bun, etc. . Eu oricum, ma rog in fiecare zi sa nu fie nevoie sa aflu.


Si la cererea cititorilor, avem si noi poze cu .



www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">JURNAL DE STRUMF

“Toata lumea stie ca anumite lucruri sunt irealizabile, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza.” (A. Einstein)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

La multi ani !!!

O zi frumoasa de 8 Martie !

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput