Strumfi de iulie-august 2007 (64)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

o sa incep prin a raspunde tuturor mamicilor care m-au laudat si mi-au laudat adeluta... dragi mamici va multumesc si ma simt flatata! foarte flatata nici nu stiu cum sa mai reactionez la atatea laude! imi cer scuze daca nu imi gasesc si eu cuvinte la fel de frumoase pt.a va multumi pt.starea de bine pe care mi-o creati......... oricum eu zic pt.a nu mai cadea in situatia asta, sa pun poze cat mai rar


Mada asa e, Adeluta se harjoneste mai cu spor cu tati decat cu mami... lucru care nu ma deranjeaza catusi de putin; imi place sa ii vad asa ca in filmulet. Ma distrez si eu la randul meu!

Cristina26 si Oana (ghinetz) citindu-va ca v-ati emotionat si voi pana la lacrimi m-am gandit mai bine asupra momentului de aseara...... adevarul e ca am fost extrem de bucuroasa sa aud acel "mama" si cautam mereu sa il reidentific in gangurelile ei...... sunt la prima experienta (de mamica ) si cred ca de aceea atata incantare pe mine. And dear Oana tu chiar m-ai coplesit cu cuvintele pe care le-ai ales... n-om fi noi cei mai cei, dar pe mine asa m-ai facut sa cred. Ne dorim si perechea astfel incat cand raman din nou gravi va anunt.... oricum inca nu sunt premianta la capitolul pentru ca si pentru ca si pentru ca, dar astea sunt doar scuze, ar trebui sa pun mana si osu' la treaba......... [shhhhhhhhhhttt]

Cafera multumesc.
alina.a am mai vb.noi doua... elisa are multe pasiuni in comun cu adeluta... s-or fi vorbit ele? sau adeluta cu gandul la arad, asteapta sa pape gulas de la restaurantul ala unguresc de pe colt.... nush, dar eu numa' la asta ma gandesc cand aud ARAD... si bineinteles la voi! Felicitari si pt.primul "tata".... o sa fie taticu' de fata cand va mai repeta; fii sigura, acum doar exersa si ea sa nu se faca de ras cand o fi sa i-l zica direct. pupici

Lavi multumesc...... si tb.sa iti spun si tie si Cristinei26 ca maine o sa ma uit si eu la albumele voastre.. ca nu v-am mai admirat de mult... si mi-e dor sa va vad mai maricele... dragi lorinele si ingridutze.... Pe elisa de alina bulina sau ma rog... invers... le-am admirat zilele trecute ... am pus deja la favorite multe din pozele ei

Sunflower multumesc! Foarte frumos vorbesti! daca ti s-a mai spus, ete repet si eu! Ai cuvinte ticluite la fix pentru orice persoana... ori cel putin si eu gandesc cam la fel despre ce scrii tu pe-acolo.... o sa avem noi doua o vorba in secret! nu de alta, dar ce faceai la facultate si ce faci acum? hm?


aylin, oaana, mychy, grabrielaBV, vivela va multumesc si voua pt.urari.... va doresc la fel! sa se intample ce va asteptati sa se intample si sa va emotionati la fel la fiecare chestiune noua pe care copilul vostru invata sa o faca/spuna.



karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

am scris in mesajul anterior... "o sa incep prin..."
si trebuia sa urmeze un... "si-o sa inchei cu..."
dar n-a fost....

eh, de asta am revenit acum:
"o sa inchei cu-un noapte buna!"

va pup
s-auzim numai de bine!
La multi ani maine tuturor mamicilor! nu doar de strumfi!



karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

ah
trebuie sa mai scriu ceva...
mi-e dor de o anumita Simo, de o anumita Jadi........... au cam disparut.......

nu tu
nu tu o
ia hai fetili la o

ia hai!
aveti curaj?




karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Ti-e dor de mine?

Uite-ti zic ca Matei al meu merge oficial, si eu cocosata dupa el prin parc

Si cu cine vrei sa te bati draga???


Simo mami de www.flickr.com/photos/simo_al_jaafari/" target="_blank">Matei Hisham (28 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52229" target="_blank">Jurnal de Matei
Let your kids paint on the wall!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Multumesc pentru urarile facute tatalui meu si lui Vlad.

Gogosel nu am o reteta de facut baieti dar cu siguranta copilul pe care-l vei avea(fie fata sau baietel) va fi copilul dorit.
Eu la inceput am crezut ca Andrei e fata(chiar i-am luat o bluza roz ) si in ziua cind m-am dus la dr. m-am gindit- dar daca e baiat?
Cind mi-a spus ca e baiat m-am bucurat.Nu stiu de ce si daca era fata tot la fel ma bucuram.

Am vazut si eu poze ale Adelutzei E frumusica foc.
Cresc copii nostri...parca prea repede.Am trecut de primul dintior,prima linguritza de mincare,prima cazatura din pat,primul mama....

tuturor mamicilor si domnisoarelor.Sa aveti o primavara frumoasa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Nu am citit decat pana la pagina 5, insa vreau sa readaug un lucru, si asta pentru ultima oara.
Mi-a fost cumplit de greu, sa-mi las copilul singur sa planga...e crunt si mi-as fi dorit in momentele alea sa nu fiu nevoita sa ma intorc la munca, mi-au trecut prin minte ganduri care mai de care mneortodoxe!
Cert e ca , in cazul meu nu am avut de ales, dar daca as fi avut...probabil as fi amanat momentul pana mai tarziu, insa intr-o zi tot as fi facut-o chiar daca era sa stau acasa 24 de ore!
Ptr ca nu e sanatos si normal ca un copil(in primul rand ptr el) sa adoarma mufat la san, si sa o tina asa pana dimineata.Asa era Albastrel!Dormea numai la san, cu noi in pat,cum scapa sanul, cum tresarea agitat si nervos, si nu adormea pana nu era leganat sau mufat la tzitzi.
Astfel ca...dormea copilul pana pe la 1 ziua, ca normal...daca nu dorma noaptea...era nervos si ziua, trebuia non-stop leganat, altfel era in stare sa-si scoata ochii sau sa-si rupa urechile de nervi ce avea...
parerile sunt oricum impartite, insa m-am simtit cumva prost vis-a vis de dicutiile de aici,mai ales ca sunt probabil singura care a optat ptr regimul asta "tiranic" asa cum il considerati unele dintre voi, astfel ca am tinut sa adaug cateva cuvinte.
Acum albastrel are un program normal...doarme legat cate 7-8 ore, se trezeste devreme dimineata, sta la tzitzi cat vrea si papa laptic, urmeaza mesele, joaca, plimbarea, baita, si somnul cu tati...
in 10 minute,adorm impreuna...
desi mi-a fost greu, ma bucur ca am reusit...acum pot merge la munca linistita, fara sa-mi fie teama ca se trezeste din 5 in 5 minute si plange daca nu sunt langa el.

Astea fiind zise, va pup si ies la cumparaturi...maine il botez pe Albastrel, drept urmare azi voi avea o zi plina, nu stiu de care sa ma apuc...


Nikole,mami lui albastrel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

quote:
Originally posted by cristina26

Am pus filmulete sunt mai vechi dar merita vazute

Ingrid; filmuletul lui Ingrid

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=9c7152888cafc1187f281&skin_id=0%20br%20/" target="_blank"> copiii nostri; ingerasul meu Paul





M-au impresionat tare mult filmuletele. Ai un suflet mare si esti un om special. Ma inclin in fata ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Pupam Lorinuta dodoluta, sa-i vina cheful de pozat!

Gogosel
...ce sa facem cu forulul asta? Ne luptam, dar sunt sigura ca si invatam cate ceva, iar daca ne gandim ca intram cand dorm copiii, poate nu ne rclama nimeni ca ne neglijam odraslele. Bun venit!

Vroiam si eu sa scriu un mesaj mareeeeeeeeeee, cu de toate pentru toti, dar de la o varsta, mai greu. Asa ca...va pup pe toate, la gramada, bucarandu-ma de progresele pe care le fac bebeii.

Despre noi? Ieri am primit in dar un "mama papa", spus rapid, de parca era o propozitie. Am auzit toti: sora, bunica, tatic, mamica si mai ca am incins petrecere.

Luna? Nu ne mai tine pe jar...

Alexia2007, nu mai pozezi nimic?

Gingasa Daria, cum iti usuca mami perisorul dupa baie? M-am tot intrebat.


Si pt bebeii nascuti azi si pt mamici.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Albastrel, iti tinem pumnii pt asa un evenimnt. Asteptam poze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Buna dimi si o cafea mare mare!
Felicitari pentru toti puii vorbitori (primul mama), umblatori, plimbareti si dintzoshi!
Si noi suntem dintzoshi, umblaretzi si plimbaretzi, doar mama sau tata n-am zis pana acum. Am mai povestit eu dar pe noi nu ne-a laudat nimeni-nimeni
Bun venit, gogoshel!!
Lunaaaa, jadiiii, simoooo si mai sunt fete care n-au mai dat pe aici de multishor...
Alina/anya????


P.S. N-am mai scris, am ramas la fel la kg...

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://clio78val.hi5.com

Mergi la inceput