*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (3)*

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

buna fetele , am intrat si noi sa va salutam
am pus si noi poze de la botez si un filmulet
ma pun sa citesc din urma si revin mai tarziu

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
BOTEZ MARIA - FILMULET
Poze - Botez Maria
Poze Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by nemary


fata mea a facut kk verde, oare e grav? ieri am mancat niste spanac oare o fi de la el?




Nu-i de la spanac, si e f. normal, uneori e amestecat si cu galben.

Jelimoni, felicitari pt. cele 2 luni.Si la mai multi.....

Poze de tot felul

PATRICIA ALEXIA 2 luni de viata 03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by miky_mamica

Am reusit si am incarcat poze de la botez.... le puteti vedea la semnatura....





Sunteti niste frumosi. Felicitari.

Mitsu, eu am pompa electrica de la Avent (acum n-o mai folosesc ca nu mai am lapte) si sticlute tot de la Avent si de aceea am luat si sterilizator cu aburi tot de la Avent, sunt f. multumita , si nu dilata nici palnia si nici biberoanele. Poate ar fi bine sa incerci si tu un sterilizator, pt. ca are timpul lui de sterilizare, 10 min., nici mai mult nici mai putin.

Poze de tot felul

PATRICIA ALEXIA 2 luni de viata 03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Neata zuzici!

Fetele, ... nu-i asa ca nu e bine daca bebe plange stins???

Aseara ne-am jucat putin cu jucaria ei care face zgomot si, pentru prima oara, a ras, cu toata gura, cu sunet si fara, aproape un minut. Dupa aceea, instantaneu a inceput sa planga, mult mai incet ca de obicei, si cu un planset cam anemic si cam ragusit. I-am dat de mancare apoi, in mai multe reprize, dar intre ele tot asa plangea. Ulterior a adormit pe la 9 jumate si a trebuit sa o scol eu la 3 dimineata ca sa manance.

Pentru ca avea muci in nas (in gat de fapt, ca galgaiau si fornaia rau), am folosit pentru prima oara Batista bebelusului azi. A fost cam fiasco - cu ocazia asta si-a regasit plansul puternic! Nu i-a placut deloc, si nici n-am scos cine stie ce.

Acum e in relax si plange tot asa stins, isi mai suge pumnii, mai accepta suzeta temporar...mie mi se pare ca are o suferinta pe care nu o pot descifra. Mi-e sa nu fie bolnavioara!

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

quote:
Originally posted by danybv

buna fetele , am intrat si noi sa va salutam
am pus si noi poze de la botez si un filmulet
ma pun sa citesc din urma si revin mai tarziu

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
BOTEZ MARIA - FILMULET
Poze - Botez Maria
Poze Maria




Dany, sa va traiasca micuta crestina! Am vazut si eu pozele si mi-au placut tare mult! Maria a avut cea mai frumoasa lumanare de botez pe care am vazut-o vreodata. Absolut splendida prin simplitatea si puritatea ei. Minunata idee!!!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by docdecap
In ceea ce priveste sterilizarea, din punctul meu de vedere sterilizatorul la microunde e cea mai tare inventie (dupa batista bebelusului, of course) de la painea feliata incoace. la noi la Cta apa e calcaroasa ca naiba, se albesc la fiert de nu e adevart, iar sa fac cu solutie ca apoi sa trebuiasca oricum sa am apa fiarta.... asa pun la microunde, 8 minute si gata, intra toate la gramada, nu se distrug, si apoi le tin in sterilizator relativ etans inchise, cam o zi si ceva -ca nu trebuie chiar mediu complet aseptic.




Eu am citit in revistele speciale pe care le-am primit de la asistenta care ne-a vizitat acasa, ca nu se pun NICIODATA sticlutele/accesoriile la sterilizat sau la incalzit in microunde pt. ca favorizeaza inmultirea bacteriilor care raman pe sticlute de la lapte. Prin fierbere sau sterilizare aceste bacterii mor.

Poze de tot felul

PATRICIA ALEXIA 2 luni de viata 03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ven spune:

Irlandeza, fetele vorbesc despre sterilizator pt. microunde. Unde se ating temperaturi la fel de mari ca la fierbere.

Mathias creste vazand cu ochii!
Markus e baiat mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by danybv

buna fetele , am intrat si noi sa va salutam
am pus si noi poze de la botez si un filmulet
ma pun sa citesc din urma si revin mai tarziu





F. frumosi sunteti, si mi-a placut la nebunie fondul muzical. Felicitari pt. micuta crestina.

Ven, acum am inteles, mea culpa.
Poze de tot felul

PATRICIA ALEXIA 2 luni de viata 03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca.Diana spune:

ma uitam dupa voi la mamici de ian feb :))) ce tare!!! bine v-am gasit la scutece!

cine vrea filmuletul despre care vorbea Virgo, baby language, sa ma caute pe yahoo messenger. id gothicdiana. pup!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Cynthia incerc sa iti raspund la unele intrebari:
Sa stii ca nici al meu nu are un program fix, ziua se intampla sa doarma toata ziua,urmatoarea nu doarme deloc de dimineata de la 8-9 pana seara, sau alteori doarme cateva ore 2 -3.Dar seara are program fixat de el, nu a trebuit sa fac nici un dresaj.Pur si simplu mananca asa cam pe la ora 8-9 si il pun in pat chiar daca nu a adormit in brate si sting becul neaparat, si se mai foeste el un pic si adoarme si pana dimineata la 4,5 sau 6 nu mai am treaba.
Deci nu cred ca e mare problema ziua ca nu doarme totdeauna.Eu asa zic,apoi nu stiu mamicile mai experimentate ce parere au, poate ne spun si noua.
Cu pumnisorul in gura mai sta si al meu dar in general cand ii e foame, asa stiu eu ca e timpul mesei.Dar se intampla sa il mai suga si dupa ce o mancat dar il las in pace ca renunta singur apoi.Suzeta nu o vrea nici al meu deloc.Am incercat de cateva ori sa i-o dau dar scoate un limboc afara si mai sa nu vomite, asa urat face la ea, asa ca am renuntat la suzeta si imi pare bine ca nu o vrea ca nu as fi vrut sa il obisnuiesc cu ea ca apoi sa am cu ce ma lupta, adica sa-l dezobisnuiesc de ea.

Despre faptul ca se uita fix la un lucru iar nu e nici o problema.El e foarte atras de lucrul acela si il studiaza asa cum poate el la varsta lui si e foarte concentrat pe lucrul acela (chiar daca e un perete, pt el e foarte interesant) si nu e atent la tine. Deci stai linistita ca e absolut normal.


Iulia 82 daca iti place asa mult baietelul meu eu zic sa le facem cunostinta de pe acum puiutilor nostri ca si noua ne place fetita ta si cine stie ce iese .
Voiai sa stii unde am nascut: tot la clinica aia din Baia Mare am nascut si a fost foarte bine, am nascut cu dr.Roman prin cezariana din motiv de bazin foarte ingust.Am fost foarte bine ingrijita si eu si copilul.Imi pare rau ca tu ai avut o experienta asa de neplacuta cu ei.
In fine ma bucur ca acum esti bine si tu si fetita ta frumoasa.
Tot am vrut sa iti spun ca semeni foarte bine cu o buna prietena de-a mea, esti leita ca ea.De cate ori ma uit la pozele cu tine parca o vad pe ea.

Mami de Razvan-Matei, 09.01.2008

http://good-times.webshots.com/album/562622931EnvRDd

Mergi la inceput