*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (3)*

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Zuzici, multumesc pentru incurajari! Si Timozaurul zice ca exagerez! Ar fi bine sa fiu eu cu capu' si sa n-aiba copilu' nimic! Oricum, tin Printesa sub observatie si va anunt ce si cum.

Miri, imi pare sincer rau pentru Bruno bolnavior! Va trimit o imbratisare virtuala ca sa treaca!!

LalaD, pup si Andreiutul tau sa treaca!

Grati, Tudor e un scump! A facut si el niste falcuteee!

Chiar, de Gatta si Sara nu mai stiti nimic?

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki_baby spune:

Angi, l-am vazut si pe Pupi frumosul, care sincer, mie mi se pare ca seamana cu sotul tau:). I-am vazut si bubitele de pe fata si cred ca seamana cu ce-a avut Saara. Are cumva si pe piept, burtica si la ceafa? Saarei i-a prescris doctorul crema de baza (APOBASE) care foarte grasa si i-au trecut in cateva zile si nici nu i-au mai aparut. Crema este foarte buna, este pentru toata familia si o poti da si pe fata.

Miki de Saara Maria 7.01.2008

Miki
www.flickr.com/photos/timonyyssonen/" target="_blank">Saara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Fetele, va multumesc pentru complimente. M-ati facut sa rosesc... Stiam eu ca sunt frumoasa (si mai ales modesta :)) ) dar nici chiar asa...

Miri, imi pare rau pentru puiul Bruno. Stiu ce inseamna bronsita, mai ales la puisorii mici. Multa sanatate si nervi de otel!

Irinuk, tare mult ma bucur cand ai citesc cate un mesaj de la tine. Mai povesteste-ne si noua despre Palugel.

Roli, multumesc ca mi-ai amintit de valabilitatea Vigantolului. Asa stiam si eu, ca este valabil numai o luna. Iar eu il am pe al Anei de 2 luni si jumatate :((

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

zuzici da pt ce este vigantolul asta?k am auzit de el...da mie nu mi-a zis nimeni sai dau lu Bibi....ea aree prescris zilnic 1 ml de vit D3...

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea new
Bibi se face mare
UN COPIL ITI DA SENS VIETII!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Lala, Vigantolul este chiar Vitamina D3.

Am uitat sa va spun ca ieri, in ziua in care a implinit 3 luni, am simtit la deget primul dintisor al Anei. Este un incisiv de sus. De vazut nu-mi dau seama daca se vede, dar l-am simtit.

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk.m spune:

fetelor, explicati-mi si mie, daca se poate, care e diferenta intre scaunul normalsi diareea la un bebe de 1 luna , ca nu prea mai stiu ce sa cred. adik... cat de tare tb sa fie kk? cand se considera ca e diaree, cand e ca apa? ca bebe al meu face f moale, a facut uneori si ca apa, aproape, ca m-am speriat tare, tare, dar nu stiu ce sa zic, medicul spune ca asa tb sa fie, ca i-am aratat pampersul.
multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Fetele,

sustin si eu propunerea lui Virgo de a adauga pe prima pagina link la postarile legate de subiectele de cel mai mare interes - cel putin la ora asta: dresaj, scaunul copilului, sunetele - limbajul bebeilor, etc.

Eu am gasit inca ceva despre pragurile de crestere, in engleza, in afara de articolul existent aici pe DC:

http://www.kellymom.com/bf/normal/growth-spurt.html

Va dau si un update la starea de sanatate a Sofiei: dupa doua sedinte cu aerosoli, dupa tratament cu Panadol si curatat nasucul cu apa de mare si ser, se simte mai bine. Nu mai e ragusita, cel putin nu asa ca ieri cand ti se facea mila auzind-o. Nasul inca e fornait, dar macar nu ii mai galgaie nimic in gat.

Azi in timpul sedintei de aerosoli a adormit ... ingerasul scump. Si a ramas asa pana ce am ajuns acasa si un timp dupa.

Noi suntem super-fericiti ca a inceput sa rida din ce in ce mai mult - mai ales la taica-su - si a scos primele gangurituri, izolate si timide dar sunt noile ei sunete. O iubiiiim!!!

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Raluk, daca bebe este alaptat la san nu prea are cum sa faca diaree la 1 luna. Este normal sa aiba scaune aproape lichide si numeroase ca si numar. O sa vezi ca te vei obisnui cu ele si nu-ti vei mai face griji.
Diareea la bebe alaptati la san este data de un numar foarte mare de scaune apoase.



Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
Originally posted by Mitsu-bishu

Irinouka, pai e rau ... Ca asa sunt toti bebeii in esenta lor... Chiar daca nu isi dau seama si nu o fac cu intentie... Fiinta umana e egoista
Se face ca s-a invatat alintat si plange daca nu ii acord toata atentia mea. Si "imi da voie" sa i-o acord cat il tin in brate. Fiindca e un gentleman.
Mai devreme l-am lasat in pat si ma uitam la el. Era curat, hranit, nu il durea burtica. Si a dat un chiot scurt si inalt ca si cum : "Ia-ma de aici mai repede, n-auzi?!" In fine, stiu ca nu e vina lui, ca cineva mare si prost l-a invatat asa , dar sa faca bine sa se dezobinuiasca la fel de repede!
Am vazut si noi poze noi de Bibilina, tare frumoasa s-a mai facut! Bravo, mai LaLa, din noduletul ala de om, care era toata numai ochisori, ai facut o mandrete de puiutsa! Sa iti traiasca!!! Facusem si eu un filmulet cu Conrad cel trist ieri... Se preconizeaza niste gropite, dar avand in vedere ca el nu zambeste... Nu o sa le vad prea des. Asa, sa revin - am facut un filmulet, cont pe webshots, dar cand sa il pun... I-a luat o ora sa il incarce si la sfarsit cica a fost skipped ca e prea mare E drept, are vreo 250 MB, dar... Dureaza numai 7 minute, credeam ca e mai mic. Oare cum pot sa ii reduc dimensiunile? Sa il convertesc in alt format? Ati mai intampinat problema asta? O sa mai fac azi unul... Mai scurt, de un minut - doua. Poate poate!

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!




ahh ce bine te inteleg mitsule!!sunt in aceasi situatie!!!da adevaru e ca mai bine ma dau cu capu de pereti decat sa-l las sa planga...stiu ca gresesc stiu teoria da GREUUU e cu practica!!air piticii nostrii nu-s rai..doar profita de slabiciunea noastra pt o cauza nobila pt noi..vor atentie!!!

raportamsi noi azi dupa consultul de la doctor...am crescut avem 6100 kg, 63 cm, 39 circumferinta capului, i-am facut vaccinul infanrix a plans un pic dar s-a linistit repede la mami in brate...mie in schimb mi s-o rpt sufletul...deh..trebuie sa ma obisnuiesc

va pup si felicitari mamicilor cu bebei crestini!!noi abia in mai facem botezul,am apucat sa vad si eu doar poze cu ana de alina, foarte foarte frumoase cum deja s-a mai spus, deci nimic nou pt alina ca sunteti niste frumosi!

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?albumId=40412496" target="_blank">poze de tot felul

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Moni . Ce baiat mare ai!!! Ana ieri, la trei luni, avea 5,530 kg si 56 cm. Nu prea inteleg eu...acum aproape trei saptamani avea 5,300 kg si tot 56 cm. Oare sa stagneze asa de mult? Ca nici nu-mi dau seama daca a mai crescut sau nu. Hainutele nu prea i-au ramas mici...decat cele de nou nascut...

Fetele, daca vreti sa va amuzati putin, am pus ultimile perle ale lui Luca. Sa vedeti ce planuri mi-a facut el:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59032&whichpage=8

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput