*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (3)*

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stancutza spune:

Fetele,

nu-i asa ca nu mai avem vesti de ceva vreme de la b.diana si Miutza??? Stiu ca aveau niste ingrijorari ultima oara cand au postat...asta daca nu cumva am pierdut eu sirul.

Ieri am citit postarile din capitolele de mijloc ale Odiseii noastre. In perioada aia mie nu imi trecuse greata de tot si nu puteam tine pasul cu cititul. Eh, si asa am observat ca atunci si-a anuntat prezenta alaturi de noi o fata cu numele Cozonacel...vroia si ea sa fie trecuta in lista cu gravidute. Dar a scris doar vreo 4 mesaje, si pe urma nu a mai postat nimic. Probabil fiind moderate a crezut ca nu o ia nimeni in seama???

LalaD, imi pare rau pt Andreiu cel mucosel...eu am fost la Medlife cu pitica, azi e de garda dr care a venit sapt trecuta acasa. Miruna Georgescu o cheama si e probata de o prietena de a mea.

Incerc sa vad ceva poze din urma, si revin.

Stancutza, de Sofia Elena - 21.01.2008

Povestea nasterii Sofiei
Poze Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

alinaatudor iti multumesc pentru complimente
Anginu fii trista de faptul ca bebe al tau a fost imbracat la botez in hainute colorate , important este sa fie bebe sanatos si voi la fel , sunteti o familie tare frumoasa .Uite si eu am avut un botez tare simplu : fara petrecere cu muzica , lumanarea a fost una simpla de ceara si prinsi niste ghiocei la ea , la local am fost doar 10 persoane etc si pentru asta ma bucur ca bebelusa este sanatoasa nu-mi face probleme deloc , si un lucru foarte important este ca sunt increstinati au un ingeras micut al lor acum care ii pazeste .
Si eu am vazut toate pozele tuturor fetelor si pe cele de la botez etc si mi-au placut ca sunt fete care au avut un botez foarte elegant cu tot ce trebuie : flori alese, baloane , tinute de gala etc si m-am bucurat pentru fiecare dintre ele .
Va pup pe toate si va doresc sa aveti parte de multa sanatate : asta este cea mai importanta , sa fiti fericiti alaturi de familiile voastre .

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
BOTEZ MARIA - FILMULET
Poze - Botez Maria
Poze Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

multumesc de raspuns IULIA .speram sa fie un reprezentatnt ceva si in bucuresti ,deja ma streseaza ca nu pot pleca la plimbare si as vrea sa il iau cat mai repede.fetelor care deja aveti carucior , vreau si eu adrese de magazine ca nu am chef sa ubmblu de nebuna cu bb prin bucuresti .VA ROGGGGGGGGGGGGGG

Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

quote:
Originally posted by irlandeza

quote:
Originally posted by docdecap
In ceea ce priveste sterilizarea, din punctul meu de vedere sterilizatorul la microunde e cea mai tare inventie (dupa batista bebelusului, of course) de la painea feliata incoace. la noi la Cta apa e calcaroasa ca naiba, se albesc la fiert de nu e adevart, iar sa fac cu solutie ca apoi sa trebuiasca oricum sa am apa fiarta.... asa pun la microunde, 8 minute si gata, intra toate la gramada, nu se distrug, si apoi le tin in sterilizator relativ etans inchise, cam o zi si ceva -ca nu trebuie chiar mediu complet aseptic.



culmea este ca eu am vazut....in spital...ca faceau lapticu pt toata ziua...si apoi la fiecare masa...iti puneau in biberon si il incalzeau la microunde...eu nu mai inteleg...

Eu am citit in revistele speciale pe care le-am primit de la asistenta care ne-a vizitat acasa, ca nu se pun NICIODATA sticlutele/accesoriile la sterilizat sau la incalzit in microunde pt. ca favorizeaza inmultirea bacteriilor care raman pe sticlute de la lapte. Prin fierbere sau sterilizare aceste bacterii mor.

Poze de tot felul

PATRICIA ALEXIA 2 luni de viata 03.IAN.2008



Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea
Bibi se face mare
UN COPIL ITI DA SENS VIETII!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Seara buna zuzici!!!

In timp ce se incarca pozele de la botez (fiind f mari se incarca ff greu) am mai apucat sa mai citesc si eu cate ceva pe aici.

Angi, tu zici ca al tau se vaita. Ei bine, al meu cand este bolnav nu ma suporta langa el. Eu vreau sa il cocolosesc, sa il doftoricesc iar e nu vrea decat sa-l las in pace. Mie mi-ar placea sa ma lase sa-l ingrijesc... Eh..cum o dai nu-i bine. Cred ca daca s-ar fi vaitat si mi-ar fi cerut ajutorul, tot nu mi-ar fi convenit.

Stancutza, bravo! Instinctul tau de mama a functionat impecabil. Eu cand ti-am citit mesajul am avut tendinta sa spun ca nu cred ca fie ceva cu plansul acela stins. Bine ca ati mers la medic. Multa sanatate bebelinei!!



Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

lipsesc si eu o zi si faceti tastataturici.....
cum e cu salariu bonus....?...eu nu am lucrat....sir sotu a intrat el in postnatal...da s-a inteles cu patronii sa si lucreze...k altfel nu ar ajunge banii...deci cred ca daca mai cere si salariu asta...iese urat...

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea
Bibi se face mare
UN COPIL ITI DA SENS VIETII!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Am pus si eu poze de la botezul Anei. Sper sa va placa (sunt facute de catre sotul Cretei). Noua ni se par pur si simplu geniale (nu atat datorita personajelor, exceptie Ana, cat talentului fotografului). Am uploadat doar cateva pt ca sunt f mari si dureaza mult:

http://s210.photobucket.com/albums/bb9/lucalina78/Botez%20Ana%20Antonia%20-%202%20martie%202008/



Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

laura ioana nu mai stiam nimc de tine. ma bucur sa esti bine si vad ca ai o fetitza reusita. sa-ti traiasca si sa te bucuri de ea .

*mihaela*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

fetele da de gata...mai stiti ceva?

Cea mai optimista mamica!
LauradeBianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea
Bibi se face mare
UN COPIL ITI DA SENS VIETII!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Hey zuzici.

Bebe imi plange incontinuu.
Astazi a implinit 2 saptamani...sa fie oare un prag de crestere??????

A avut o zi plina azi, ne-am trezit in jur de 7:30..l-am schimbat, a adormit la loc..fara sa am timp sa-l hranesc. La 8 si-un pic l-am trezit, schimbat din nou, alaptat 5 minute, pus in masina, mers la doctor.

A crescut cu 2,5cm (1 inch) si a recuperat greutatea pierduta in spital...adica avea azi 8lbs si 3 oz ( cam 3750g).A luat intr-o saptamana cam 180g...e bine,e ok, e putin?
I-au luat sange din piciorus..off Doamne...am plans inc abinet langa el. L-a tinut cred vreo 5 minute...sa-i ia sange cu pipeta...caci avea piciorusul rece si i se coagula sangele repede.
Ne mai ducem la 2 luni...adica peste 6 saptamani, sa-i faca vaccinurile.

Peste zi apoi...mi-a papat si dormit ok.

S-a trezit insa in jur de 9 seara si de-atunci... sta la san, suge, adoarme, il pun in pat, incepe sa planga..planset tare,rasunator, de zici ca-l tai.E schimbat, hranit...ce sa-i fac sa nu mai planga saracutul???

Am intrebat si de buricutz..cu ce sa-l curat..si mi-au zis ca doar cu o carpa cu apa...si sa-l las sa se usuce.Hmmmmmm!!!??

Cam asta pe ziua de azi.

Sper sa reusesc sa il fac sa adoarma ( adica nu doar la san... ci si cand il pun in patut)...caci asa, se vede ca e obosit..caci casca.

Sper ca voi sunteti bine si ca ati avut o noapte ok.
Pupici.


Pozici de tot felu'
Poze Andrew
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput