Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (25)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by anka.san

Daca tot vorbiti de leagane ce credeti de asta: www.vanstore.ro/product_info.php?cPath=40&products_id=334&osCsid=96136394775f2b6b677c86b405a1a0ff" target="_blank"> leagan Joia

Oare o putea fi folosit si ca scaun de masa? Il are cineva?

Lala, tu ce leagan ai?

Anka, Sorin si Andrei (17.12.2007)

poze Andrei





Graco, cel cu 6 trepte de viteza, muzica si vibratii.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by irina_stef

mai fetelor am si eu o intrebare....as vrea sa le iau baietilor leagane ca astahttp://www.elcorteingles.es/multitienda/producto/producto.asp?hddref=33180&tipoTienda=BEBES ,ei au cam 7 kg si vreo 200 si astea sunt bune cica pana la 9 sau 10 kg.oare se merita,ma gandesc si sa nu le iau,si da dau banii de pomana si sa nu vrea sa stea in ele.care aveti leagane in genul asta cu muzica si mai multe vitezecum se comporta bebeii in ele,stau,le place?ca tare nu stiu ce sa fac

fericita de gemeni+ RAUL SI ROBERTO (29.10.2007)

avem si noi leganus, sta in el, e bun pana la 11-13 kg al nostru, dar am impresia ca are fata probleme cu echilibrul ca mi-a vomat; oricum nu am fost f multumita ca nu ma elibereaza pe mine deloc..tre sa stau tot in fatza ei sa ma vada si de multe ori o legan eu, dc nu suporta viteza cu care se misca el; eu cred ca tu in maxim 2 luni ai renunta la el, eu il am de la 1 luna, inca mai merge cateva luni bune, cauta altul pana la 11-13 kg .

http://community.webshots.com/user/Irina_Stefan?vhost=community




-IRINA-



Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by creem

Andra..si a mea tuseste putintel, dar cred ca si de la mucisorii din gat. Dr. a zis doar sa ii curat bine nasul cu ser fiziologic, sa-i pun si de 7 ori pe zi si atat.
Am cautat (de capul meu) pastilute karvol la farmacie (aflasem pe net ca sunt bune) dar s-au scos de pe piata nu stiu de ce.
Irina, eu am un leganel simplut, fara uzicute doar cu un sirag de jucarioare de plastic. Am pus-o pe fata acolo dar nu prea stie ce se intampla deocamdata. Cel mai mult a stat vreo 15 minute. Este pana la 13 kg si e turcesc (UNAL). Eu l-am primit de la cineva asa ca ma multumesc cu el!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA
(7.11.2007)



eu am gasit karvol, mai cauta; eu am luat si un aparat care se baga in priza de le sensi blu, pt respiratie, olinth.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna fete dragi!!
ce faceti voi??/
noi acuma am facut o pauza la plimbari ca avem nasu' roshu' deja.... si pregatim papica!!!


.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

AC am cumparat JANINE!!! majoritatea prietenelor mele tot astea folosesc!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

dany, lala superrrr pozeee!!!! sa va traiasca flaci!!
jasmin, in leg cu iesitul dintisorilor, bebe a mea face asa de la 3 luni si acuma tot mai rau (face dja ca un catel...:)) si tot nimik. probabil se pregateste gingia.

ok vad ca nu mai e nimeni....... ma retrag!!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by ellis

eu am luat si un aparat care se baga in priza de le sensi blu, pt respiratie, olinth.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII




eu am inteles ca nu e indicat si pt bebelusi.



.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by slimatei

quote:
Originally posted by Jasmin012
dar suge putin... In ultimile zile nu i-am mai dat sa suga asa des, adica nu la o ora, ca inainte, asa cum imi cerea el, mai las sa treaca si 2-3 ore intre mese, dar suge 5 minute si apoi incepe sa rada la mine si nu mai vrea lapte... Desi are 1 sau 2 mese in care suge vreo 20 minute. Voua vi s-a intamplat? Oare e normal?

Amy, bebe e bine, e aproape vindecat. O sa-i mai pun picaturi cateva zile, pt mai multa siguranta...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza
si junioara mea..are zile si zile.. spre ex..cand mamanca si doarme ca ieri..si nu are chef de nimic...si zile ca azi cand nu mananca aproape nimic..nici macar alea 5 min..dar pur si simplu sta la san asa ...si adoarme..si se trezeste dupa cateva min si vrea din nou sanm..cand se intampla asa..nu pot face nimic..ieri eram satula de treaba si as fi vrut sa se mai trezeasca dar azi tb sa stau numai langa ea....ei ce sa-i fac...





Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"


Stefania, ce sa facem daca suntem suzete? Daca el m-a vrut pe mine in loc sa accepte suzeta? Si eu care i-am luat 2 suzete frumoase de la Chicco... am zis ca 2, nu 1... ce sa faca copilul meu doar cu o suzeta? Ca poate se plictiseste si vrea sa mai schimbe culorile.... si el mi le scuipa de fiecare data cand incerc sa-l mai tentez... dar daca nu le-a acceptat cand era mai mic, acum la 3 luni nici atat... la fel si cu biberoanele... pe ala de la Avent il mai accepta, daca ii e foame rau si noi suntem pe drum, pe undeva... dar pe ala de la Chicco sa nu-l vada...
Si mor cand il vad ca dupa cateva minute de supt incepe sa rada la mine si sa vorbeasca... incerc sa-l conving sa manance si el rade si mai tare.... Of, macar nu sunt singura careia i se intampla asa ceva. Da, si Lukis are zile si zile, ba e cuminte si doarme, ba vrea sa stau numai cu el in brate si e marait si nu pot face nimic prin casa... desi s-a cumintit mult in ultima vreme, ca acum vreo luna credeam ca am bebele cel mai rau... dar creste si el....




Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Jasmin, la Jasmina mea a fost ca la Iasmina lui BB (mai ce de iasmine pe aici ;-)) A avut bale luni intregi, o purtam numai cu babetici, ca se uda pana la brau, pumnii numai in gurita, dar dintii au venit cateva luni mai tarziu.

Amy, dulce tare puiul tau dormind cu mancarea la gura...
Cand avea Jasmina cam un an, era in scaunul de masa, cu mancarea in fata, eu am trebuit urgent sa merg la wc, cand m-am intors era cu nasul in farfurie, adormita...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by anka.san

Daca tot vorbiti de leagane ce credeti de asta: www.vanstore.ro/product_info.php?cPath=40&products_id=334&osCsid=96136394775f2b6b677c86b405a1a0ff" target="_blank"> leagan Joia

Oare o putea fi folosit si ca scaun de masa? Il are cineva?

Lala, tu ce leagan ai?

Anka, Sorin si Andrei (17.12.2007)

poze Andrei




Anka, e frumos... eu am un fel de hamac de la Brevi, mi l-a dat o prietena, se foate folosi ca un balansoar sau poti sa-l fixezi si sta bebe in el ca pe sezlong la mare... imi spunea prietena mea ca il folosea ca scaun cand isi hranea baietelul... dar de cel aratat de tine nu stiu...poate daca sta fix si nu se misca...



Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput