Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (25)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

Dany26,la fel si mie ,mi-au dat lacrimile....nu mai ma pot uita la nici o stire in leg, cu copii(fara parinti,maltratati etc)mut canalul

LalaD,foarte scumpic baietul tau!Noi mom. nu avem ap.de foto
Danavio sa-ti traiasca scumpica;o sa se joace ea,ca nici a mea nu era pre incantata (3 luni)dar acum sta si cate juma de ora fara maraiala
La 2 luni dintisori!

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

amy si adinag multumim

amy super poza cu bb mozolit!
as vrea si eu sa adoarma mancand ca sa nu mai vomit/regurgiteze.....ca al meu bb de o luna dupa fiec masa da afara10-20 ml....poate pt ca se agita...nu stiu....dar de 3 zile ii dau mai putin simai des si parca nu mai reg. asa des....

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

anka si bianca si eu am patit la fel cand am citit

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

jasmina pumnutii si balele sunt semnele premergatoare aparitie dintisorilor.... eu ce sa zic ca la 2 luni jumate Anei i-a iesit primul puncticel alb ... cred ca-i canin ca inca nu-i crescut de tot, atunci nu stiam ce are, adr acum stiu.
eni si eu zic sa apropii mesele.. la 4 ore, chaiar daca ea nu cere. La noi fiind probleme cu greutatea, nascute la 2kg. si 2,2 kg. le trezesc si acum din somn ca sa pape 5 mese, daca sunt prea adormite le schimb scutecul si se mai trezesc.In 02.03 aveam 5 kg. fix fiecare. Eu le-am dat si POLYVITAL... pt. cresterea apetitului, ca pana sa-l folosesc Elena imi manca cam 360 ml/zi(am avut sapt. in care a luat doar 40 gr.) si Ana vreo 450.
Lala imi pare rau de Andrei! Multa sanatate!
AndreB foarte misto leganelul, sti cumva pe ce site e mai ieftin? si daca se poate folosi si in loc de scaunel de luat masa?
dany foarte frumoasa povestae zamabetului


va pupic revin mai tarziu.




PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

quote:
Originally posted by Aralia

quote:
Originally posted by g24hit

neata
sunt trista
a papat numai 90ml
da, numai 4 mese avem
nu stiu cum sa fac sa ii mai introduc o masa
......





Iti zic cum fac eu: noi avem asa mesele 8:30, 12:30, 16:30, 20:30(dupa baita) si atunci adoarme lemn. La 12-12:30 o iau usurel din patut si ii dau bibe sa fie masa nr.5, ca altfel nu cred ca se trezeste pana dimineatza si ar papa prea putin.
TU ai mesele de peste zi prea rare, de la 8:30 la 13:30 e prea mult, incearca sa-i dai la 4 ore.

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate



am incercat sa-i dau mai des dar a mancat cel mult100-120ml.trebuie sa incerc.


oricum azi s-a dereglat tot programul....asa ,deci la 8 a mancat 90ml, a adormit la 9.55 pana la 10.25 , a stat putin cuminte, la 10.50 a inceput sa urle de foame , i-am facut laptic, a mancat 95ml dupa care a inceput sa impinga tetina afara din gurita si sa urle...am ridicat-o si m-am plimbat cu ea prin casa si s-a linistit....

acum doarme de pe la 12.10 spre surprinderea mea...dar e in sezlong pe jos in sufragerie, imbracata ca pt afara si cu usa de la balcon deschisa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by Jasmin012
dar suge putin... In ultimile zile nu i-am mai dat sa suga asa des, adica nu la o ora, ca inainte, asa cum imi cerea el, mai las sa treaca si 2-3 ore intre mese, dar suge 5 minute si apoi incepe sa rada la mine si nu mai vrea lapte... Desi are 1 sau 2 mese in care suge vreo 20 minute. Voua vi s-a intamplat? Oare e normal?

Amy, bebe e bine, e aproape vindecat. O sa-i mai pun picaturi cateva zile, pt mai multa siguranta...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza
si junioara mea..are zile si zile.. spre ex..cand mamanca si doarme ca ieri..si nu are chef de nimic...si zile ca azi cand nu mananca aproape nimic..nici macar alea 5 min..dar pur si simplu sta la san asa ...si adoarme..si se trezeste dupa cateva min si vrea din nou sanm..cand se intampla asa..nu pot face nimic..ieri eram satula de treaba si as fi vrut sa se mai trezeasca dar azi tb sa stau numai langa ea....ei ce sa-i fac...





Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka.san spune:

Daca tot vorbiti de leagane ce credeti de asta: www.vanstore.ro/product_info.php?cPath=40&products_id=334&osCsid=96136394775f2b6b677c86b405a1a0ff" target="_blank"> leagan Joia

Oare o putea fi folosit si ca scaun de masa? Il are cineva?

Lala, tu ce leagan ai?

Anka, Sorin si Andrei (17.12.2007)


poze Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

g24hit,e un inceput...si a mea are mese de 100 iar la a 2 sau a treia baga 160-180 depinde ,nu dispera inca, mai asteapta putin,daca nu se regleaza vb.cu pediatra.Pe cutia de lapte praf scrie ca la 3-4 luni 180ml si 5 mese ceec ce inseamna 900 ml ,ceea ce ana nu a mancat niciodata max 840,media e undeva la 750/zi

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

quote:
Originally posted by pussi
eni si eu zic sa apropii mesele.. la 4 ore, chaiar daca ea nu cere. La noi fiind probleme cu greutatea, nascute la 2kg. si 2,2 kg. le trezesc si acum din somn ca sa pape 5 mese, daca sunt prea adormite le schimb scutecul si se mai trezesc.In 02.03 aveam 5 kg. fix fiecare. Eu le-am dat si POLYVITAL... pt. cresterea apetitului, ca pana sa-l folosesc Elena imi manca cam 360 ml/zi(am avut sapt. in care a luat doar 40 gr.) si Ana vreo 450.


va pupic revin mai tarziu.




PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!



cand o trezesc sa-i dau sa pape ii schimb si pampersul sa se trezeasca....si tot atat mananca...sa vedem cum va mai fi azi, maine...
saptamana viitoare mergem si noi la vaccin, mai vb atunci cu pediatra si apoi voi merge la eco de sold(cred ca sambata viitoare) si mai intreb si neonatologul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

quote:
Originally posted by popbianca

g24hit,e un inceput...si a mea are mese de 100 iar la a 2 sau a treia baga 160-180 depinde ,nu dispera inca, mai asteapta putin,daca nu se regleaza vb.cu pediatra.Pe cutia de lapte praf scrie ca la 3-4 luni 180ml si 5 mese ceec ce inseamna 900 ml ,ceea ce ana nu a mancat niciodata max 840,media e undeva la 750/zi

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)




ooo pai la noi cel mai mult pe 24 ore a fost in jur de 640. de obicei mananca 540/580ml...nu ma ingrijorez f tare pana maine cand o cantaresc...ca pana acum a luat destul de bine in greutate...

Mergi la inceput