Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (24)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

quote:
Originally posted by rxandra

buna dimineata! ma numesc ruxandra si am o fetita, eva isabelle, nascuta pe 25 noiembrie 2007. va citesc de ceva vreme si am hotarat ca e cazul sa va si scriu.


Bine ati venit Ruxandra si micuta Eva Isabelle. Trebuie sa scrii repede 10 mesaje ca sa scapi de moderare. Daca ne dai datele tale, si cateva amanunte despre fetita, fetele mai pricepute te vor trece in listuta.
Amy, si eu zic tot ca Lixa, sarea nu este necsara pana la un an, ei nu cunosc inca gustil sarat, deci nu le poate lipsi. Apoi rinichii lor nu pot procesa sarea.
Depsre razatoare, am inteles ca cele de inox pot oxida alimentele (cam la fel cum se intampla cu vinetele taiate cu cutit de inox, banuiesc eu) si ca este mai indicata una de sticla.

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by rxandra

buna dimineata! ma numesc ruxandra si am o fetita, eva isabelle, nascuta pe 25 noiembrie 2007. va citesc de ceva vreme si am hotarat ca e cazul sa va si scriu.


Ruxandra, bine ai venit, sa-ti traiasca printesa si sa fie sanatoasa. Scrie-ne, intreaba-ne... la ce ne pricepem si noi o sa-ti raspundem... daca nu stim suntem alaturi sufleteste si cu sprijinul moral...


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by Amy26

poate dati voicaci noi n-avem gaz.,deci ioc caldura,ioc apa calda;s-au gasit si astia sa opreasca gazele tocmai pe vremea asta

am vazut poze pe mail cu un ingeras de fetitza,Angelina...o grasunica frumusica foc!


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)



locuiesti in colentina? ca nici noi nu avem gaz de ieri, noroc cu cuptorul cu microunde pt laptic.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

Lixa,Adra,

Ruxandra,bine ai venit!

Stef,asteptam sa revii!


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

DANY, AM RENUNTAT LA LASS BABY DE MAI BINE DE 2 SAPT, DAR AM BAUT 1 1/2 STICLUTE, CA ASTEA NATURALE ISI FAC/ MENTIN EEFECTUL DUPA MAI MULT TIMP, DAR UITE CA NE-AM REVENIT.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by ellis

quote:
Originally posted by Amy26

poate dati voicaci noi n-avem gaz.,deci ioc caldura,ioc apa calda;s-au gasit si astia sa opreasca gazele tocmai pe vremea asta

am vazut poze pe mail cu un ingeras de fetitza,Angelina...o grasunica frumusica foc!


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)



locuiesti in colentina? ca nici noi nu avem gaz de ieri, noroc cu cuptorul cu microunde pt laptic.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII


eu stau in apropiere de Barbu Vacarescu,oarecum aproape de Colentina.ieri nu am avut probleme dar azi,am bagat radiatorul in priza si l-am infofolit pe bb ca deja incepuse sa stranute.


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

buna gagici ce faceti?eu am terminat de sterilizat biberoanele am pus supa la foc ptr bebei si am intrat putin ca ei dorm.
DANY razatoare de inox nu e buna,in primul rand se distrug toate vitaminele cica,e buna aia de sticla,din pacate eu aia nu am de unde sa o iau si folosesc tot de inox.
la supa ca intreba cineva,pun un cartofel,un morcon,o bucatica de dovlecel,o bucatica de telina si cam atat si apoi le pasez si cu putina zeama.
JASMIN nici eu nu am dreptul la indemnizatia aia ptr mama,luna asta la sfarsit mergem in RO sa le facem certificatele(care dureaza muuult)si luam alocatia aia de copil pana la 2 ani,dar noi avem nevoie de pasapoarte mai mult ptr aici,ptr alocatia de aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

cartoful stiu ca se untroduce tarziu, 7-8 luni ca fermenteaza si nu e bun amidonul pt stomac.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

Buna dimineata!

Am reusit in sfarsit sa-i facem pasaportul micutei,care a stat f cuminte la poza,a iesit excelent,l-am primit pe loc si a costat 200 lei;in sfarsit putem pleca hai-hui,ca imi era dor de un shopping in ungaria sau austria!!
Bine ai venit Ruxandra,alta "intarziata"(ca si mine)
Cand am cautat razatoare am cumparat de plastic,mi-a zis vanzatoarea ca nu se mai fac de sticla pt ca exista riscul ca fragmente de sticla sa fie inghitite de copii, si cea mai buna e de plastic

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

25

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput