Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (24)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rxandra spune:

Multumesc pt primire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

25

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete




Ce? La link era o pagina goala..

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

25

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete




Refac eu linkul: 25

Alina si Maria - 3 NOV 2007
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana8188 spune:

Amy, spune-mi si mie cum e cu diversificarea asta. Adica cum primeste bebe noile alimente? De cateva zile domnisoara mea urla de numa' cand vin vorba sa manance; parca ii dau otrava... Tare i-as da si cereale, nu stiu ce sa fac...

Oana de Ana Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by irina_stef

buna gagici ce faceti?eu am terminat de sterilizat biberoanele am pus supa la foc ptr bebei si am intrat putin ca ei dorm.
DANY razatoare de inox nu e buna,in primul rand se distrug toate vitaminele cica,e buna aia de sticla,din pacate eu aia nu am de unde sa o iau si folosesc tot de inox.
la supa ca intreba cineva,pun un cartofel,un morcon,o bucatica de dovlecel,o bucatica de telina si cam atat si apoi le pasez si cu putina zeama.
JASMIN nici eu nu am dreptul la indemnizatia aia ptr mama,luna asta la sfarsit mergem in RO sa le facem certificatele(care dureaza muuult)si luam alocatia aia de copil pana la 2 ani,dar noi avem nevoie de pasapoarte mai mult ptr aici,ptr alocatia de aici.

fericita de gemeni+ RAUL SI ROBERTO (29.10.2007)

http://community.webshots.com/user/Irina_Stefan?vhost=community




-IRINA-


Irina, despre ce alocatie e vorba? Ce conditii trebuie sa indeplinesti? Ca aici nimeni nu-mi spune nimic, desi toti comenteaza ca am venit in Spania sa le iau banii (cei 2500 euro), desi stiam bine ca nu am dreptul la ei, ca nu indeplinesc conditiile. E ceva de care ar putea sa beneficieze Lucas? Eu am rezidenta si empadronamiento din octombrie, dar Dan lucreaza aici de un an, neintrerupt.... desi amandoi am mai lucrat cu contracte de cateva luni, in anii trecuti, cam de prin 2004....
Poti sa-mi spui si mie ce acte imi trebuiesc pt a putea calatori cu bebe in Romania? Caci stiu ca nu la ambasada se fac actele, mie mi-au zis ceva de Burgos. Eu deocamdata nu merg acasa, cred ca in august...
Mergeti acasa cu masina sau cu avionul? caci am auzit ca si bebelusii trebuie sa plateasca o parte din biletul de avion, chiar daca il tii in brate... dar deocamdata no me consta... poate stii tu mai multe...
Tu in ce zona stai? Eu sunt intre Segovia si Valladolid. Cum ti s-au parut conditiile din maternitate?


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput