Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (24)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Neata, fetele! Eu sunt la ceai. Ieri n-am mai putut sa intru ca nu m-a lasat fi-mea! Si mi s-a stricat si masina de spalat, am chemat depanatorii, au venit, au plecat, iar au venit si in sfarsit au reparat-o. IAr azi...ma apuc de spalat.

Pupicei la bebei!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

ce razatoare folositi pt fructe/legume?ca cica aia de inox nu e prea buna


stiu ca pun multe intrebari dar dr mea e cam indif.....



www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by Amy26

`neatza,
ufff...ce vreme oribila, de stat in casa si de...numarat bani(pt.cine-i are,ca noi...cum se mai duc economiile aste mey!!??)
merg sa fac o mare...pt.cine mai vrea,cu mare placere;


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)


asa-i.....aaaa si multumesc de ..ca si noi aici avem aceaeasi problema...is satula de smotruit prin casa ..ca altceva ce sa fac..junioara doarme de sparge... comp. meu s-a stricat si acum am intrat pe al soatzei... si nu-mi place deloc cum funcz...plus ca tb sa stau cu asta lipita de scaun...nu mai pot sa-l duc in pat

v-am si va urez o zi buna daca reusesc sa nu ma enervez prea mult cu comp.mai revin caci tb sa recuperez si din urma cu cititul...

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

BIANCA, nici nu stii cata putere iti da Dumnezeu cand ai nevoie de ea!
BB, scumpa foc Yasmi, Alessia deja s-a imprietenit cu ea si a inceput sa-i vorbesaca; sunt bestiali copiii astia!

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
ce legume le dati voi???si ce fructe?


eu i-am luat1 borcanas cu mar si piersicutza si altul amestec de legume(morcov,brocoli,mazare)cu orez.
o sa-i fac si acasa mar,para....

cat despre razatoare eu am doar din inox si o voi folosi pe aceasta(nu am auzit ca nu ar fi buna)
iar despre dr. si la mine e la fel....in unele probleme decat sa o intreb pe ea mai bine va intreb pe voi


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

quote:
Originally posted by dany26

anca mersi de raspuns.....

]

ank felicitarin pt Raul sanatos so voios!!!!!!!!apropo...scuze intarz.: in Carref are Aptamil Prematil parca exist asa ceva?asta iti trebuie????

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007




repet......ank!!!????!!!

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

la supita lui bb nu am voie sa pun sare?nici macar putin,putin?

aaa ....si de cand pot sa-i introduc si cartofel in supita?


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by loub_erika

Buna dimineata mamici...,am reusit sa mai deschid si eu un pic calculatorul...,ca am un program tae ocupat,cum toatestim..
Am observat ca aseara ati facut chef pe aici...,vin..etc ,bravo ,imi place!!
Noi toto astept-am pe pediatra sa vin asa ne faca vaccinul de 4 luni...si ma enerveaza ca nu mai apre,tot timpul intervine cateva ceva...,asa ca cred ca maine merg direct la clinica...,dar platisem in plus o vizita la domiciliu..,asa ca imi ramane datoare
Despre noi,va putem spune ca ne-au iesit doi dintisori jos...,nu imi venea sa cred prima data...,adica nu am asteptam atat de repede...,asa ma bucur ...,nici nu sa chinuit saraca prea tare,atata doar ca-i curg bulutze..,la greu..!!Trebuie sa-i cupar acel gel ptr gingii..,nu bstiu cum se numeste!!
Am sa va pun niste poze pe mail,in caz de va este dor de grasuna mea!! Acum merg pe mail sa va vad si eu ca de nult nu v-am mai vazut,pupici si multa sanatate!!

Angelina
23 Octombrie
4.180kg si 51 cm
http://dl2.glitter-graphics.net/pub/244/244782owzasa7u39.gif


Erika, pupam fetele. Chiar ma gandeam zilele astea la tine. Ma bucur ca sunteti bine si va felicitam pt dintisori. Balele au legatura cu dintisorii? Ca si noua ne curg, tot asa, la greu... Si nervi, si mancat mainile, hainele, tot. Dar la noi mi se pare cam devreme sa fie de la dintisori... de-abia avem 3 luni si 6 zile... Sa pui poze, sa va vedem... fratiorii Angelinei sunt incantati de surioara?

Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lixa spune:

quote:
Originally posted by Amy26

la supita lui bb nu am voie sa pun sare?nici macar putin,putin?

aaa ....si de cand pot sa-i introduc si cartofel in supita?


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)



Sarea nu e indicata decat dupa cel putin un an. cartof stiu ca ii poti introduce de la inceput..

Alexandra si Catalin (04.12.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

quote:
Originally posted by darene

Fetele ajutor please.Poate lua copilul meu nascut in UAE alocatia de la statul roman si eu indemnizatia pt nou nascut?Daca da ce acte trebuie trimise in tara?Oricum de aici nu luam nimic.Multumesc frumos.

Poze
www.onetruemedia.com/shared?p=4c49c7a20381c93ac02f82&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poze Khalid


Povestea nasterei



Elena,mamica de Khalid 21.12.2007




Elena, aceeasi problema o am si eu. Nu stiu daca tu ai lucrat in Romania cel putin 1 an neintrerupt inainte de nastere, cu carte de munca si de la servici sa fi intrat direct in prenatal, desi banuiesc ca nu.... Daca da, atunci ai dreptul la indemnizatia de mama de 600 de ron plus alocatia de 200 pt copil, pana la 2 ani. Daca nu ai indeplinesti conditiile cu munca atunci copilul are dreptul la 200 ron pe luna pana face 2 ani. Lucas al meu are dreptul la cei 200 roni pe luna, dar e sotul meu e si el roman, desi cred ca nu conteaza daca al tau nu este roman... e suficient ca esti tu cetatean roman. Doar ca trebuie sa mergi in Romania si sa-i faci actele acolo, sa-i iei certificatul romanesc, etc. Dureaza ceva pana primesti certificatul, cred ca cel putin o luna. La nepoata mea i l-au dat dupa aproape 2 luni. Si inca ceva: am auzit ca alocatia nu se da din urma. Daca de exemplu ii depui actele cand copilul are 1 an, atunci mai primeste alocatia doar un an, adica pana implineste 2... Cam asa ceva. Sper ca m-am facut inteleasa... desi nici eu nu sunt 100 la 100 sigura ca e asa, in legatura cu alocatia... doar ca asa mi s-a spus


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput