Piticlontzi de iulie-august 2004 (248)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata.
Ne am trezit amandoo la 4 :-) Io am venit pe net in ideea k daca cetesc doo randuri ma apuca somnul, Giulia a venit si ea sa mi tina companie, apoi a luat o cu tusea, apoi sete, apoi pipi, apoi la 6 ne am trantit la somn pana la 7. Am dus o la gradi. Tusea nu e decat de la alergeni. Concluzia pediatrei ca nu se aude nimik la plamani, e un copil care arata sanatos tun. Concluzia mea e sa fac testele de alergie , doar k nush care snunt (poate ma ajutati, daca exista vreun test de sange, ceva, nu clasica porcaiala cu cele 15 taieturi de lama pe brat). Asa k sunt despresurizata. Luam in continuare Ketof, Aerius, Salbutamol.
Atata de la noi.
Rox, unde mergi in concediu ???
Kim, nush daca am zis o recent, dar va invidiez. La noi in da siti, nu se practica niciun sport sub 5 ani !!! Deci inotul a picat si asta.
Ioana, spor la treburi, iti tin companie la cafele, capuccino, orice :-)
Lia, baga poze cu copiii tai frumosi.
Ema, voi cum sunteti ???
Mitzu, Pako, Amironeanu ?
Adema, cum e la nord ? :-)
Papadieee, pupam trupa de printese.





Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

roxana, concediu deja? uni pleci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Neata, neata!
Azi m-am adunat si am livrat copilul la timp la gradi...

Va ziceam eu mai zilele trecute ca de vreo 2 saptamini si Stefan imi refuza laptele de dimineata...vad ca nu e singurul, asa ca m-am linistit... Deja am impachetat biberonul, il asteapta pe Tudorica ! Mai ramine sa rezolv si faza cu pampersii si declar copilul iesit din faza de semi-bebelush cel putin din aceste pdv ca la limbaj mai avem muuuult de lucrat!

Azi suntem invitati la o petrecere de pitici - ma rog, sarbatoritul nu mai e pitic - face 7 ani, dar eu tot petreceri de pitici le spun! Si sa vedeti ce mult mi-a luat sa gasesc cadou - nu ma pricep deloc sa iau cadouri pentru copilasi mai mari - pina la urma am rezolvat cu un robot-animal sau ce o fi ala de la Lego...sper sa-i placa!

Andries - pe unde esti? Cum a iesit petrecerea de botez? Asteptam pozele ca m-ai facut tare curioasa cu toaleta de-ai purtat-o!
Roxi - ce concediu, mai? N-ai suflat o vorba pina acum....


Gabriela 29+ cu si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

mamagiuliei, multumesc de intrebare...raspunsesem deja cum e pe la noi...Oricum, sa tineti primavara prin Romania ca vineri noapte venim in tara!
Cu lapticul de dimineata, noi alternam o zi cu cereale in el, a doua zi cu putin nesquik si asa il bea zilnic!

Andries, cum a fost la botez?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata,

Ajunsei in Anglia, frumos, n-am ce zice, vant de peste 90km/h, se anunta inundatii, au dat avertizari la teveu ca o sa fie si mai rau...ghinionul lor ca am venit eu..
Oricum ieri am inceput bine ziua, au tinut aia tot zborul pana la Paris semnul cu legati centurile aprins, trebuia sa ma astept la „vreme frumoasa”... La Paris ploua torential, ne-au dus cu autobuzul pe pista si cand ne-am oprit langa avion am crezut ca fac atac! Unul mic si prapadit cu ...elice!!!!
Mi-a venit rau, vantul batea, ploua torential....amaratii aia de tehnicieni zgribuliti ne faceau semn sa mergem pe jos pana la avion ca era bagat intr-un colt si nu puteau sa intre cu autobuzul pana la el! Au mama!
Noroc ca sarisem peste pranz (am plecat cu lire la mine si avem numai cativa eurocenti, nu-mi ajungeau decat de apa...)
Normal ca am tinut tot drumul centurile, ne-au servit pranzul, care a constat din 2 biscuiti sarati!...Si un pahar cu apa! Sunt carcotasa, recunosc! M-a intrebat insotitoarea daca vreau sarati sau dulci...aveam de ales!
Noroc ca nu mi-au dat sa mananc pentru ca le umpleam alora avionu’....la coborare a fost ca in cel mai ingrozitor rollercoaster in care te poti urca...a tinut 20 de minute si cand s-a oprit nu-mi venea sa cred ca sunt intreaga...

Cand ma gandesc ca trebuie sa ma intorc tot pe ruta aia mi se taie picioarele...

Ajunsei la hotel...imi dadura o camera care e numai pat! Camara mea de muraturi e dubla! Bun si asa, macar nu dorm pe vreo bancuta....Am ajuns oricum seara tarziu la hotel, ma gandeam ca nu mai conteaza, ajung la usa care da pe coridor, doi galigani de 2 m, rasi in cap, morti de beti, zaceau pe scari si se prijineau cu capul in usa....’”YO! Lady!!” Nu stiu cum am ajuns la receptie...
Baiatu’ de acolo ma intreaba daca vreau sa cheme politia...zic „nu neaparat, eu vreau sa ajung in camera”...Asa ca se gandeste sa nu-i deranjeze pe aia si ma duce pe scara de serviciu in camera...
Ghinionul meu e ca zidul de la camera mea dadea pe casa scarilor si din cand in cand aia se mai trezeau si mai bateau in zid si cu picioarele tropaiau pe scari...apoi adormeau...A tinut asa vreo ora...pe la 1 noaptea se trezesc oamenii si se gandesc sa se duca in camera...sau intr-o camera, ca din nefericire au nimerit usa mea!
„Hellooooo, HELLLOOOO!” si bateau cu pumnii in usa...telefon la receptie, ala nu raspundea (cred si eu, era saracu’ cat mine de fortos, ce sa te pui cu nebunii...) am crezut ca mor de inima...Dupa vreo juma de ora a venit politia si i-a linistit...mie mi-a luat mult mai mult ca sa adorm la loc!

Azi dimineata ma dusei devreme la cumparaturi, aseara voiam sa bag laptopul la incarcat...un’ sa-l bag, ca in priza n-aveam cum! Ma duc la receptie sa cer adaptor si fetele de acolo se uita gingas la mine „nu avem, dar au la magazin si daca va grabiti mai gasiti deschis!”

Asa ca acum stau intr-o camera mica mica, dar sunt inconjurata de tehnologie de ultima ora, teveu lat, laptop, internet wireless ...si cana de cafea...ce imi pot dori mai mult!?..:))))
John zise de dimineata ca Barosana nu s-a trezit decat sa bea lapte azi-noapte...Copiii astia au ceva cu mine, clar!
Au dormit toti trei in camera mea (Maria se intindea prin patul ala mare mare si din loc in loc intreba „dar aici cine doarme?! Si aici cine doarme?!”
Mi-a zis ca vrea sa-i cumpar un cadou frumos...si in cadou sa fie o papusa male-male"...si sa-i cumpar un inelar (inel...:)))
Hai ca ma intinsei! Ma duc la munca, o zi frumoasa tuturor!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

cristalinoo, pai nu jtii tu, londra vânt puternic - coafura rezista si lasa breii, ie pat londonez ce drequ;)) zii ma bine de shoping)) auz, ie clar, ai dreptate fetili au ceva cu tine:D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Va scriu si eu dintre vanturi si ploi. Frumoasa primavara. Mi-a inflorit o zambila-n balcon da' cred ca-si da palme c-a facut-o prea devreme.
Daria- testele de alergie sunt cu intepaturi?! io stiam ca-ti deseneaza pastratele pe mana si acolo picura ceva sa vaza daca te umfli sau nu. da' nu te lua dupa mine ca de-abia am trecut de la stadiul "te inteapa cu albina in mod voit" () la picuri pe maini:))
EMA- multa sananate!
Leloo esti 100% sigura ca ai lasat copilu' unde trebe? :-))))))))))) Acum doua zile dupa ce am luat-o pe Catri de la gradi pe la jumatea drumului realizez ca nu stiu daca am luat-o si pe Sofia de pe holurile alea si panikata ma arunc in fata caruciorului sa vad daca e sau nu copilu' acolo :-)))))) La care Catri cand ma vede asa verde-iute ma intreaba "Ce-i mami? Vine autooooooo?" (numa din fata masinii mai sar eu asa sportiva :D)
Andries ai pus poz de la botez? Sau e numa o cerere pe aici?
(ma dor f. tare ochii de cateva zile si citesc cam in diagonala)
Adema zbor placut. Sa vezi ca tu te duci cu primavara pe aripi in RO :-)
Cristala inteleg ca ai avut de ales cu haleul in avion. Vreti biscuiti? Da SAU nu:-))) Auzi ai dormit cu cipandelii la usa? Noua poti sa ne spui adevarul ca nu zicem nimika la John:))))))))))))))))))))))
fetele in rest va pup in grup :-)
mai vb.



blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

quote:
Originally posted by carmenp

cristalinoo, pai nu jtii tu, londra vânt puternic - coafura rezista si lasa breii, ie pat londonez ce drequ;))

tzucurei de tzucurei 1, 2, 3



vezi carmencita...scosesi o pasarika :-))))) azi esti in verva:)


blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

....Cristalina,numa' tie ti se poate intampla....bre io am ras cu gura pan la urechi,sa-mi fie rusine!!!!!Carmencito ce shoping,fata a fost doar dupa adaptor pentru laptop...si dupa umbrele...si dupa dopuri din alea de pus in urechi sa nu mai auda petrecaretii.....io cred ca John i-a angajat pe inglejii aia sa nu te lase sa dormi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Cristal gizaz craist numai tu puteai avea asemenea aventuri. si numai tu le poti povesti asa. deci acu ai transformator sau scrii la laptop pana te lasa bateria si dupa aia au revoir? ai grija cat de mare e papusa pentru Maria ca la ce avion oi avea la intoarcere.... . cat stai? se termina furtuna pana atunci?
Carmen betooon coafura rezista!
in concediu plec la Madrid, ca e pastele meu pe 23 si dupa aia ziua mea .... si daca de ziua lui Mugur am fost la Budapesta...
Gabi eu zic ca ai nimerit-o cu cadoul, precis. felicitari pentru scapatul de biberoane!
Adema sa nu te prind ca vii cu ploaia si vantul incoace, daaaa?

Mergi la inceput