Piticlontzi de iulie-august 2004 (248)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

tu n-ai hi dac-ar pelca soacra`ta de la tine?
edit, hai ca`mi dete roxana`n freza cu madridu:D

quote:
Originally posted by papadie

quote:
Originally posted by carmenp

cristalinoo, pai nu jtii tu, londra vānt puternic - coafura rezista si lasa breii, ie pat londonez ce drequ;))





vezi carmencita...scosesi o pasarika :-))))) azi esti in verva:)


blog



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

papa, multumesc de urare! La primul zbor si noi avem parte de aceeasi tratatie ca si Cristal: "dulce sau sarat", dar insotit nu de apa , ci de bautura:)

Cristal, e clar ca celor de acasa le prieste fara tine:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

da di ce ti-am dat in freza mah?? ha??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

pai ai putea sta si tu ca tatzi oamenii acasa de paste, d`aia;))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

carmencita... da tu chiar ai motive sa sarbatoresti. mai mult...cred c apoti sa faci si cinste. iete cristala e infometata. se pregateste adema. macar un papanas, o poala-n brau ceva trimite la fetile astea :)
adema as facea io o gluma cu ne-datu mincare pe avion da' dupa ce va intoarceti toate cu bine acasa:)))
rox...hmmm madrid. nasoooooool
g_ioana- da da ca intre un adaptor si-o umbrela a luat cinspe ciocolati, trei parfumuri si 4 strampi impermeabili nu se pune. aia a fost asa mizilic. :))
am vazut un icon nou:) ma prpadesc de dragu' lui cica blabla :-)))))))
Aaaa...nu v-am povestit deoarece n-am avut chef sa vb. despre. Am fost in RO si intr-o luna juma sapai sant catre spital. De provincie. Oras mic spre foarte mic. in fine aventuri de tot rahatelu'. singura care m-a pescuit din latrina fu Dorsilia care mi-a destupat capu' sa scot antibioticul de la copii. Merci Dorsilia! N-apucai s-o zic pina acu. cand mi-o trece lehamitea va si povestesc cum fu si ce fu si kung fu.


blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

buna!
o intrebare stupida, posibil, despre Lego, ca veni vorba si-mi aduse aminte Gabi: mai fetelor, exista si Lego simplu? fara masini, carute, roboti, figurine? deci doar o galeata d-aia mare de metal vreau cu chestii d-alea de se-mbuca, sa construiasca copilu ce-i trece prin cap, nu ceva tematic. eu in hipermarketuri nu am vazut asa ceva aici, doar cutii cum v-am spus cu caluti, etc....DAR am vazut la gradinita de-o vizitaram o ditamai dihania de cutie metalica cred ca avea in jur la 200 de piese in ea....mi-a fost jena sa intreb de unde au cumparat-o, voi stiti?

merci

ps. later intru sa va citesc in detaliu, oricum m-am delectat cu povestirea Monicai...beton:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

in mom asta am pe stoc supa de ratza si mincarica din aceeasi ratza gatite de soacar`mea nainte sa plece;)) fa`tz timp si zi cum v-ati distrat in ro;))

quote:
Originally posted by papadie

carmencita... da tu chiar ai motive sa sarbatoresti. mai mult...cred c apoti sa faci si cinste. iete cristala e infometata. se pregateste adema. macar un papanas, o pola-n brau ceva trimite la fetile astea :)


blog



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

quote:
Originally posted by carmenp

in mom asta am pe stoc supa de ratza si mincarica din aceeasi ratza gatite de soacar`mea nainte sa plece;)) fa`tz timp si zi cum v-ati distrat in ro;))
quote:
Originally posted by papadie

carmencita... da tu chiar ai motive sa sarbatoresti. mai mult...cred c apoti sa faci si cinste. iete cristala e infometata. se pregateste adema. macar un papanas, o pola-n brau ceva trimite la fetile astea :)


blog



tzucurei de tzucurei 1, 2, 3


acu am vazut cata prostia am scris! si mi-am editat raspunsu.deci vb. despre POALE in brau adika PLACINTE cu branza, ca sa nu existe nici un dubiu.
pasariko fa bine si ma scoate din incurcatura



blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Salut,din mijlocul uraganului.In ultima saptamina am cumparat doua ozn-uri,al doilea a zburat aseara....am zis ca zburam si noi si hala.carpeta de pe terasa a sarit si aia din cuie si-a zburat pe cimpii,,,toata curtea era plina de unelte de joaca care au zburat de sus de pe terasa, ....noroc de noi ca n-a avut vreunu treaba afara ca zburam si noi naibii.AAsa ceva numa aci se poate intalni,plus ca ploua in draci.Da cu parabolicele e de coma...azi mergem s-o luam pe-a treia...daca zboara si asta....ne uitam la ricardo in loc de televizor.
Ioana,cica ar fi par buclat ,cret,de astea si suvite...anu asta.Bob-u s-a dus cu el.Si neaparat nu rosu roscatel....aci zic pas,eu nu schimb culoarea de vulpita cu toate ca vulpita e cam jumulita.
Bre radio asta e floare la ureche...sa mor io,numa m-o parlit oleaca pe stomacel...da m-a dau cu creme de galbenele.
Ricardo azi vopseste oua la gradi...sa vad operele cind o veni inapoi.Roxa,nu m-a ei si pe mine la Madrid?Asa o tura pe la Zara....imi trebe pardesiu de primavara...neaparat gri inchis lucios. ,numa la ei as putea gasi modelul care-mi place.Ce vorbesc eu de toale si de par....abia sculata din morti.Mey...da n-am avut revelatii de alea sa vaz lumini albe si tuneluri luminoase....Cre ca eram la un etaj mai jos...era mai intuneric acolo...da nici vreun drac n-am vazut.
Daria si Ricu tuseste de vreo doua luni...i-am dat ce s-a putut...al las asa...cica n-are nimic pulmonar...ai dau si eu ketof seara de la mine putere.Parca nu m-o mai behait prea urit ultimele trei zile.o fi coincidenta...una peste alta...sanatate multa.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Ema...vorbesti de funie in terasa mea:D nu-mi da vestea ca vine urganu nr.2 ca ma-npujk. tokma ce l-am sunat pe al meu si i-am zis ca o sa ma duc pe aripile vantului s-o iau pe Mielu de la gradi. da' io nu ma las oricum. taman am intins rufele pe suport afara pe terasa. cred ca o sa ma vedeti la reuters la poza saptamanii cap. botanika in desuuri: o noua specie de brad "Pinus cu chiloti de dama".


blog

Mergi la inceput