Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (101)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Aviz amatoarelor de borcanele Hipp cu morcov: borcanelele contin coloranti! Am constatat cu stupoare asta cand mi-a zis dr ca de-aia se colorase lingurita,paharul, tetina. Nu stiu cum de nu am sesizat culoarea exagerat de portocalie dar si ca vesela din cauza asta s-a patat.
Facand o comparatie cu borcanelul Nestle cu aceeasi compozitie, morcov+cartof, e cu mult mai mult deschis la culoare. Deci....

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

TEODORA LA MULTI ANI!SIMONA LA MULTI ANI! (cu intarziere, scuze)Noi am facut vaccinul azi a plans fff putin, dar in seara asta e fff energica (adica mai energica ca de obicei )parca nu sta locului o clipa.NANADIWANAROXANABETTY ce scump e Mario in patru labuteMARIAfelicitari pt dintisor!LUY mi-a placut mult ce haios ai descris inceperea diversificarii cum mai stati? SIM sa stii ca iti simtim lipsa.Am remarcat 2 fete noi dar nu le-am retinut, fetelor bine ati venit si perseverati cu scrisul!Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by sim_stoian

Nana, ma rog pentru voi sa fie bine.


Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list



Multumim frumos!

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)

Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Piciulika merci frumos. Imi dau seama ca iti este greu sa te intorci la job...mie imi este frica....si trebuie sa imi gasec bona...nu are cine sa ma ajute din familie. Foarte frumoase pozele de la botez

Roxana nasol cu epidemiile astea.

Celia f frumos martisorul

Ricea multa sanatate puiutilor

Mandarinutza, Luy, va multumesc

Nana imi pare tare rau pentru situatia in care te afli. Sper ca Andrei sa inceapa sa pape cat de curand






Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

SIM , ai scris, citisem atatea pagini fara tine si ti se simtea lipsa.NANA , o sa fie bine! DEci borcanelele hipp au coloranti si nestle nu?Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Myral, Nestle au agent de ingrosare guma arruba. Nu am vazut pe Hipp ceva despre colorant, dar o sa studiez. Oricum nu ii dau morcov de la ei, ci fructe.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

TOMASAte-am vazut si pe tine, mai scrie-ne si despre voi, te rog.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

quote:
Originally posted by myral

NANA , o sa fie bine! DEci borcanelele hipp au coloranti si nestle nu?



Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)




Deci DA! Cel putin alea care contin morcov sigur. Iar testul este f simplu. Incearca sa folosesti o lingurita, un pahar etc si o sa vezi ca oricat le-ai freca pe urma, raman patate. Ori hai sa fim seriosi, morcovul natural pateaza? Poti incerca treaba asta si cu morcov proaspat.
Sim, nu cred ca erau tampiti sa scrie pe el, iar testul e f simplu. Si eu o sa-i dau in continuare altceva de la ei, numai sa manince, insa morcov spun pas.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)

Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Dany, foarte frumusica rochita ta. Si frezele alea super interesante. Cat despre site-urile recomandate; ce-mi faci tu mie soro? Vrei sa ma culc maine dimineata? Au o gramada de modele super truper. I le-am trimis cumnatei sa aiba material de studiu. Multumesc frumos gagici!!!!


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Nana, nu cred ca Hipp cu morcovi au coloranti, morcovul coloreaza de la sine putere. Eu i-am facut personal piure de morcovi, si lingurita s-a colorat instantaneu. La fel si cand am facut piure din mai multe legume, printre care si morcov. Desi cantitativ si coloristic era mai putin morcovul, cel din urma a batut la putere colorare. Deci ii poti da linistita morcov de la Hipp.

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput