Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (101)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Nana confirm ipoteza ta. Eu folosesc pentru Y lingurite din cauciuc natural. S-au patat de a trebuit sa le arunc, pentru ca aratau naspa rau si nu am mai putut scoate culoarea din ele. Ma gndesc, insa, ca daca au alea cu morcov, probabil ca au si celelalte hiar daca nu contoin morcov. B zicea ca or baga ceva in ele sa creeze dependenta. Y al meu nu vrea altceva decat Hipp...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by Annisia

Dany, foarte frumusica rochita ta. Si frezele alea super interesante. Cat despre site-urile recomandate; ce-mi faci tu mie soro? Vrei sa ma culc maine dimineata? Au o gramada de modele super truper. I le-am trimis cumnatei sa aiba material de studiu. Multumesc frumos gagici!!!!


Micul Yannis creste mare




cu placere draguta, mai am si ceva modele dragute de invitatii,marturii,modele de pahare etc




_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Uitasem sa te felicit Betty pt. martisor (foarte frumos gestul sotului tau) si pt. voinicul tau roscovan, care e si foarte frumos pe deasupra.

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Nana, ca sa stai linistita de ce nu faci un test? Rade un morcov sau da-l prin blender si baga il el o lingurita din cauciuc sau silicon. Vezi daca se coloreaza de la morcov natural. Eu am facut pentru Nanutzu meu piureu de fructe cu morcov si nu mi s-a mai colorat lingurita. Ce e drept ca acum folossc alt fel de lingurite...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

P.S. Morcovul pateaza si crud si fiert. Bunatate de storcator frumos, nou si alb, mi s-a portocalit cand am facut suc de morcovi.

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Nana, am inteles acuma cu glicemia. ma rog sa-si faca medicamentul efectul f repede si sa nu mai sufere mititelul.
Dragul de el!
Il pup tare , sa ne mai arati poze si cu el dezumflatel, ca taaaare frumos este!!!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Eu sper ca nu are colorant Hipp de morcov cu mar, ca ii place Oliviei cel mai mult!
Mama mea, atunci cand sta cu Olivia, ii face de fiecare data suc de mar cu morcov natural, si toate tetine sunt portocalii, si nici dupa indelung frecat nu s-au spalat...asa ca nu stiu ce sa zic acum...

Dar sincer testul cu lingurita nu am facut, doar cu tetine...

Danielle, super frumoasa rochita, abia astept s-o faci sa ne arati!
Myral, bine ca ati scapat si voi de vaccin, si sunteti bine. A plecat iarasi sotul?
Sabina, mie mereu mi-a placut sfaturile tale, referitor la orice!

Alex al meu, are aceeasi treaba ca si Alex a Roxanei, asa ca ne-am luat de manuta...
Olivia e bine, jucausa, vesela...parca nu are nicio problema.

Hmm, vad ca mi s-au terminat noutatile!



Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Ei vezi, Alina, ca Rares si Olivia se potrivesc, nici al meu nu se plange, si e mereu vesel chiar si cand tuseste. Astia doi neaparat tre sa fie impreuna, 2 optimisti ca ei nu pot decat sa aiba o viata minunata impreuna. Asa ca arde orice fotografie sau ravas de amor pe care le primeste Olivia

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Sabinule, merci ca m-ai inteles!

Uite aici ce face Andrei.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

O sa incerc si eu cu morcov natural, insa cele de la Nestle de ce nu sunt atat de portocalii ca proportia de morcov+cartof este aceeasi, tocmai am verificat. Mare nebuloasa ptr mine.
Alina, la mine si tetina s-a ingalbenit, ca dupa morcovel dadeam laptic, drept ptr care tetina aia o folosesc numai la masa aia ca tare nu-mi place sa para ingalate si nespalate toate. Macar acum stiu de unde mi se trage cu galbeneala. Nu mai zic ca si paharelul, eu folosesc paharelele de la Avent, care era transparent aproape, s-a facut galbui. Da senzatia de vechi si f uzat.


Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput