*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (2)*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

quote:
Originally posted by Ellenuta



christina multumesc mult. o sa-l intreb pe dr ce anestezic are. totusi sper sa nu ajung la excizie .. mi-e o frica de dentist de mor .. la mine si ptr o carie trebuie sa-mi faca dr anestezie ..

ce baieti frumosi ai!!

Elena de Eva Maria
aprop
CRESTEM MARI

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII



Ellenuta imi pare rau daca te-am dezinformat... Si eu am patit-o cu o masea de minte cand avea Andrei al meu 6 luni (eu l-am alaptat pana la 1 an si o luna)... Am ajuns la extractie pana la urma... si dentistul mi-a zis sa nu alaptez 2 zile, doar sa ma mulg si sa arunc laptele... A fost crunt... Mai ales ca Andrei al meu a refuzat cu indarjire laptele praf (nu bause asa ceva niciodata pana atunci), iar eu nu ma mulsesem dinainte sa pastrez laptic la congelator...
Acum or avea si astia anestezii mai bune, acum 7 ani insa... asta am patit eu...


Tinna, mami de doua minuni Alexandru Luca (14 feb. 2008) si Andrei Florin (1 ian. 2001)

Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/" target="_blank">Poze cu iubirile mele
Cum creste Andreiush
Cum creste bebelinul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

quote:
Originally posted by irlandeza

Hello zuzici.
Azi am implinit 2 luni !!!!!!!!!!!!!Si am facut cateva poze !!!!http://good-times.webshots.com/album/562317877rLGnKN/

Vineri am fost si noi la vaccinul de 2 luni, saracuta, a plans putin la a doua intepatura, apoi a adormit in carucior. Si nu a facut febra. I-am pus comprese cu apa rece. Sambata o mai durea putin, ca bretelutele de la ham frecau locul injectiilor, dar i-am pus 2 batistute si gata. Ce bine ca am trecut fara probleme peste primul vaccin...
Merg sa citesc din urma, din capitolul trecut.

Poze de tot felul

PATRICIA ALEXIA 8 sapt. si 2 zile de viata 03.IAN.2008



Felicitari!!! Ce scumpa e Patricia! Brotacul ala din poze e parca mai mare ca ea!


Tinna, mami de doua minuni Alexandru Luca (14 feb. 2008) si Andrei Florin (1 ian. 2001)

Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/" target="_blank">Poze cu iubirile mele
Cum creste Andreiush
Cum creste bebelinul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Cynthia e un bebe frumos tare Octi al tau! Sa ne mai pui poze!

,

Tinna, mami de doua minuni Alexandru Luca (14 feb. 2008) si Andrei Florin (1 ian. 2001)

Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/" target="_blank">Poze cu iubirile mele
Cum creste Andreiush
Cum creste bebelinul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



irlandeza ce scumpa e Patti! sa fie sanatoasa si norocoasa!

tinna no problem. stai linistita. o sa-l intreb si pe stomatolog cum e cu anesteziile astea si alaptatul.



Elena de Eva Maria

CRESTEM MARI

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlc_sandor spune:

Christina_m am vazut ca esti din Oradea,cu cine ai nascut?


Raluca,Sonia Andreea

http://community.webshots.com/album/562661491vXXSNd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Tinna, intradevar brotacul, care e hipopotan , pare mai mare pt. ca Patti are picioarele indoite , de la ham. Dar ea e lunguta. Peste 4 sapt. scoatem hamul. Ura !!!!
Ellenuta , Cynthia si Octavian e f. dragut. Mult noroc.

Fetelor, in legatura cu botezul.......Cum duceti bebeii la altar, in alb, sau doar dupa botez ai imbracati in alb, si inainte cu hainute normale ? Sambata avem si noi botez, doar noi si nasii , abia de Paste megem acasa, si n-am vrut s-o lasam nebotezata asa mult. Da' lasa ca facem noi petrecere acasa.

Poze de tot felul

PATRICIA ALEXIA 2 luni de viata 03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Rlc_sandor, am vazut si eu pozele cu Sonia! E tare scumpica!


Tinna, mami de doua minuni Alexandru Luca (14 feb. 2008) si Andrei Florin (1 ian. 2001)

Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/" target="_blank">Poze cu iubirile mele
Cum creste Andreiush
Cum creste bebelinul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tinna S. spune:

Iar s-a trezit puiul meu... L-a luat putin ta'su in brate, da' tre' sa ma pregatesc de alaptat... Ca tot eu sunt baza... Ta'su n-are tzitzi...

Va pupicesc,

Tinna, mami de doua minuni Alexandru Luca (14 feb. 2008) si Andrei Florin (1 ian. 2001)

Povestea nasterii lui Andrei
www.flickr.com/photos/21493362@N02/sets/" target="_blank">Poze cu iubirile mele
Cum creste Andreiush
Cum creste bebelinul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns christina-m spune:

Raluca, cu Dr Dan Crihana i-am nascut pe amandoi. tu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

cynthia, e haios foc octi, zambeste smechereste, o sa fie o mare figura!

irlandeza, felicitari pt implinirea a doua luni si pt succesul operatiunii vaccinul. e tare speciala patti a voastra...sa fie sanatoasa si voiasa, si voi pe langa ea!

honey, nu stiu ce sa zic legat de operatie dar despre programul pe care ti-l impune bebe...n-ai ce face, incearca sa il iei ca atare, sunt zile absolut nebune astea, cand simti ca iti explodeaza capul si ca vrei sa rupi usa si sa pleci oriunde vezi cu ochii. stiu ca iti vine greu sa crezi ca vor trece, dar asta e realitatea: TREC. nici eu nu puteam crede cand mi se spunea asta. fara sa iti dai seama, fiecare zi incepe sa fie ceva mai buna si mai usoara decat precedenta si in felul asta te trezesti ca trec saptamanile, una dupa alta, bebe creste iar comportamentul si programul lui se schimba in asa fel incat poti si tu sa semeni cu un om normal. iti tin pumnii si, hai, curaj, nu mai e mult din aceasta prima perioada critica!

dupa doua tipete ca de indieni, palugel a adormit asa ca profit de somul lui si ma bag la culcus. va pup si va doresc o noapte cat mai calma!

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput