*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (2)*

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Cynthia, mersi de raspuns.
Nu stiu ce sa zic ca e ... Jumatatea stanga a operatiei se vindeca frumos, fara probleme..insa pe partea dreapta... e destul de urata. De la inceput am avut ceva .."bruising" cum a zis doctorul... dar, cica ar fi normal. Insa, nu mai trece.
Si m-am mirat si eu ca nu mi-au dat ceva antibiotic...sau sa-mi zica cum s-o curat.
Mi-au spus doar sa stau in fatza unui ventilator, cand ies de la dush, ca sa se usuce. Nici de gheata n-au zis nimic.

Off, offf...

Irinouka... ufff... scumpa... sunt sigura ca trece..dar uite, ca mai sunt si de-astea slabe ca mine, si ne e un pic mai greu.
M-am mai nervozat si pe husband... dar nu i-am zis... ca desi si-a luat liber de la munca ( zise la inceput pt o luna....ieri m-a intebat dak mai am nevoie de el)... mai mult la calculator sta. De cand s-a nascut baby..n-a schimbat un diaper...ca e yuck, la baita sta langa mine si se uita. Aseara m-am rastit la el, ca bebe se foia peste tot..si mai mult l-am luat in brate... si soata se uita doar. In loc sa apuce carpa si sa-l spele pe bebe....daca de tinut nu-l tinea.
In rest, trebuie sa-i zic eu ca am nevoie de-o pauza.... sau ca as vrea sa-l tina in brate el, acolo..pentru 10 minute... cat sa ma refac si eu.
Acum cateva zile, tot el ma anunta ca e aproape de-o cadere nervoasa. Ca deh, sta acasa si nu prea reuseste sa faca nimic in jurul casei/in casa (daramat pereti, refacut o baie..de-astea,care dupa mine, pot sa mai stea).
Scuze ca ma descarc aici, dar... cred ca ma cam coplesesc toate.


Multumesc si restul fetelor pentru sfaturi si cuvinte linistitoare.
Mai sunt vreo 3 zile pana joi cand mergem la doctor,sper sa ne revenim.
Daca nu, bag un pampers cu kk in punga si i-l duc doctoritei,sa-l vada.
Pozici de tot felu'
Poze Andrew
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlc_sandor spune:

Christina,eu am fost de la inceputul sarcinii la Rotaru si am si nascut cu el,multe cunostinte au nascut cu Crihana dar eu nu-l cunosc.

va


Raluca,Sonia Andreea

http://community.webshots.com/album/562661491vXXSNd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Cine-mi raspunde si mie in legatura cu botezul ?

Poze de tot felul

PATRICIA ALEXIA 2 luni de viata 03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

Zuzici la toate pt 1 martie ca am uitat sa va zic. ma apuc sa mai citesc si io si sa ma mai uit la poze.


Shose si Pipetzica

http://www.flickr.com/photos/10814074@N07/

http://image.lafemmebonita.com/c/u741231.png

Povestea Nasterii
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=117154

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Irlandeza eu nu am auzit ca trebuie sa-i imbracam in alb. Intamplator am imbracat-o pe Thea in rochita alba, cand am dus-o la biserica, ptc imi placuse tare rochita primita de la o prietena si dupa botez a imbracat-o nasa in blugi cu un hanorac roz super, cizmulite roz, geaca si caciulita rosii
Imbrac-o cum iti place tie Am vazut printesa si e o frumoasa! Pare un copil cuminte si vesel
Cynthia e frumusel si zambaret Octi, de-ti vine sa-l mananci!


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Mersi Laura.
Teoretic, botezul se face intr-o camasa lunga alba, asa ca de demult, cum scrie in biblie.......Noi avem rochita alba dar nu stiam daca trebuie imbracata in alb inainte sau dupa botez.
Inca n-am vazut pozele voastre de la botez,revin..

Poze de tot felul

PATRICIA ALEXIA 2 luni de viata 03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Laura I. Unde vad si eu pozele de la botez ?

Poze de tot felul

PATRICIA ALEXIA 2 luni de viata 03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

IRINOUKA, CUM SE MAI SIMTE RARES ? E mai bine ?

Poze de tot felul

PATRICIA ALEXIA 2 luni de viata 03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Neatza!

Sa stiti ca va citesc, dar nu prea am ce sa scriu... Ma bucur ca v-au placut pozele mele. Am vazut si eu poze de bebitzi, sunt la zi... M-au incantat foarte tare! Frumosi clopotei mai avem!
Noi... Am avut o zi naspa. Mai precis ziua ne-a adus o constatare naspa. Bebe nu suporta sa stea cu altcineva decat cu mine... Am fost si eu azi la scoala, dupa o indelungata absenta, si l-am lasat pret de 3 ore jumate cu sora mea si cu lapticul meu A plans ca din gura de sarpe... Mult... A ragusit, nici nu mai poate sa planga, ii iese un chitzait anemic si se enerveaza Cu sora-mea e obisnuit, dureri de burtica are mai mereu dar niciodata nu face chiar asa... Inca nu am gasit bona, dar tare mila mi-e de femeia aia!
Nu am ajuns nici azi la dr., ca am fost prin parc, apoi eu m-am dus la scoala... Dar maine la prima ora ne infatisam la pedi', sa isi dea si ea cu parerea daca trebuie sa take further action.
Si, dupa cum spunea Irinouka, un copil care stie sa doarma noaptea poate sa nu stie sa adoarma singur ziua?! Ca azi mi-am dat seama, dupa ce am vazut clipurile lui docdecap, ca noi nu avem momente in care el sa stea linistit in pat si sa zambeasca/ sa se uite pe pereti. Desi sta mult timp treaz ziua (uneori si 10 ore!!!), ne-o petrecem el chitaind de cum e pus in pat (indiferent cata atentie i-am dat, cat de satul e, daca e schimbat si il doare sau nu burtica), iar eu incercand sa il adorm, de cele mai multe ori indesandu-i sanul in gurita, cum spunea si alina, pentru ca de cum il iau in brate il cauta cu inversunare, ma linge pe gat, pe fata, etc. desi stiu sigur ca e satul. Mai si regurgiteaza cand exagereaza... Numai plimbarea il mai calmeaza, altfel as petrece 8 - 10 pe zi incercand sa il adorm... Oare a sosit momentul dresajului? Noaptea de ce doarme singurel asa de bine? O fi din cauza ca ma simte langa el, ca inca doarme cu mine? Acum, de ex., doarme singur, dupa ce a supt... Nici macar nu i-am facut baitza, ca a adormit la 20:00, dupa ce am ajuns eu de la scoala si i-am dat sa pape. Mi-a fost mila sa il mai scol la 21:00, s-a trezit el abia la 23:30 sa pape... L-am pus pe pat desi era in somn paradoxal, s-a chinuit cateva minute sa faca ceva in diapershi, fara chitzaieli (speaking of which, pe unde umbla Anca.Diana? Dar gugushtiuc?! De ea chiar nu am mai auzit de muuuulta vreme!), dupa care a adormit singurel. Oare deja are un bioritm? Face diferenta intre zi si noapte? Ii incetineste metabolismul noaptea? In fine, mai cercetam. De maine as incepe dresajul, dar mi-e mila de el, ca e ragusiiiit....

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NataliaS spune:

Bine v-am gasit zuzici dragi la scutecele! Sper din tot sufletul sa fie la fel de frumos ca si la Odisee...ma apuca nostalgia dupa burtika, dar acum am o noua viata in brate si asta nu se compara cu nimk altceva...
Imi doresc si va doresc deopotriva sa fim sanatoase/sanatosi, sa ne putem bucura de copiii nostri, sa avem putere sa ii crestem, educam, resfatam, sa ne iubim, sa nu ne uitam si sa fim daca nu la fel de active macar pe jumatate!

Felicitari pentru increstinarea tuturor bebicilor! Am vazut poze de Andrei, Pupi, Sara si astept cu interes si de Ana.Sper ca nu am uitat pe nimeni...

Am pus si eu poze de la botezul nostru. A fost frumos, emotionant...iar acum am inca o micutza crestina:)
Micutza si rautza...imi plange intr-una de cateva zile si nu stiu de ce...noroc ca doarme bine noaptea, ca altfel as lua-o pe campii.
In plus, o am pe Ana care a devenit foarte rea...din ingerasul meu de fetitza s-a transformat intr-o rautate de fata pe care nu o recunosc, dar...o iubesc de nu mai pot :)

Va pup ! merg la nani sa imi refac productia :)

Natalia - de 2 ori mamica Stefania-Irina 26.12.2007 si Ana iubita 04.02.2005
Poze: http://www.flickr.com/photos/10220847@N05/
Acolo unde domneste iubirea, si imposibilul poate fi atins! (proverb indian)
http://www.youtube.com/watch?v=0R-FPIHNFJw

Mergi la inceput