*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (2)*

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Buna fetelor...desi este 10 si ceva 11..eu sunt zombie..mai am un pic si declar ca nu mai pot..dar..tre sa pot ...de ce?!..pentru ca am o pitik activa tare...Doamne ajuta...simt ca e un copil perfect si e copilul care nu face probleme..adik..nu plange fara motiv..dar am sesizat ca a mai aparut un motiv in ultima perioada in afara colicilor si foamei..vrea in brate sa o plimb prin casa...in pozitia de ragait..sta teapana si se uita cu nesat in jur...nu vreea in alta pozitie..asta e singura care o satisface...daca ar dormi noaptea as sta toata ziua sa o plimb..numai ca si noaptea mananca din 3 in 2 ore...sa zic asa...iar dupa fiecare masad e noapte...trebuie un adevarat ritual sa adoarma..daca o pun in patut..plange...incepe asa cu nite scremete, scancete..timp in care o las acolo in patut..daca vede ca o ignor..incepe adevaratul plans..cu oracaielile de rigoare...
tare grea educatia asta...am sa incerc sa o las sa mia planga..dar am o mare problema lkegata de asta...stiti ca v-am zis ca varsa si regurgiteaza destul de des..si mult..eee..daca plange..scoate afara tot ce a mancat..adik sfortarile alea..si scremetele si urletele ii provoaca refluxul..cred eu...
ma rog..noaptea nu dorm decat max 2 ore legate...iar ziua..na..e zi..trebuie sa invart caruselul (m-a pus naiba sa iau din ala cu cheita)...trebuie sa vb cu ea..sa o intretin..abia daca doarme ziua...intr-un fel am inceput sa ma ingrijorez ca nu are si ea un nsomn normal de bebelus in carre sa creasca..mi se pare ca e prea mare perioada de veghe...
offff




Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creata2008 spune:

Bine v-am regasit, fetelor! Sa avem o perioada de scutece extraordinara! Eu vin cu o veste buna: mai avem un clopotel!!! Clopotel de Anglia, Bianca, cu mami Cristina (Aurel_Cris)!!! A nascut ieri si amandoua se simt foarte bine! Am primit un sms de la sotul ei. Alte detalii nu am, asteptam sa ne povesteasca ea cand ajunge acasa cu printesica. Eu nu pot decat sa le urez sa aiba parte numai de momente extrem de frumooase alaturi de fiica lor, iar Bianca sa fie desteapta, sanatoasa si calda ca o zi de primavara!

Creata 1 cu Creata 2
www.flickr.com/photos/uic9999/sets/72157601143394729/" target="_blank">Poze Mariuca
Povestea nasterii
CUM CRESTE MARIUCA
Maria Ilona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Mary, foarte bine ca te-ai dus la dr..sa fii sigura ca pitik ta e bien..si si mai bien e ca te vor invata sa alaptezi corect...asa va beneficia numai de alaptat si vei lasa formula..

danybv.....tare imi placve cand aud ca se poate si bine..nu numai asa..cu tzepi..ca la noi..majoritatea

Mitsu...trebuie sa mai iesim la o plimbare..pai ai vazut ce grasuni avem ...fata de cum erau cand ne-am intalnit.....si....sa stii ca se vede ca e atent la ceva ..nmu se uita in gol...Trae frumos bebe C...cred ca ii pupi pielicica des, nu..fata mea e cam pudica..nu prea ii place la pielicica goala..nustiu d ce..ii mai pup pielicica..dar rar..ca nu sta mult goala...:(

Miri...am mereu in minte sfaturile legate de trainning..dar simt ca bebicii au fiecare personalitatea lor..crezi ac trainningul mertge la toti..??..sunt in mare deriva..pt ca asa nu se mai poate..vreau sa iti zic ca si lumina daca o sting se supara..si urla....apoi..imediat cu o aprind zici ca am atins butonul stop plans...si nu vreau cu nici un chip sa o invat sa doarma cu lumina aprinsa..dar ce sa fac...mai am si sotul acre nu suporta psihic sa o lase sa planga..si sta cu ea in brate ...ma lupt cu morile de vant...simt ca ne va educa ea..nu noi pe ea...offffffff


Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Buna dimineata. Ce fac fetele?
Am si eu o intrebare, de fapt mai multe.
1.De la cate luni poate zbura bebe cu avionul?
2.Mi se da voie sa merg cu lapticul gata pregatit in sticlute ? Ca eu am de zburat la Budapesta vreo 2 ore jumate' si apoi cu masina la Baia Mare inca vreo 6-7 ore. Eu nu mai alaptez.
3.Am voie sa duc cu mine in avion si caruciorul si scaunul de masina ? Stiu ca , caruciorul se pliaza si se pune in cala, dar scaunul de masina ? Si exista limita de kg la carucior?

Cam astea ar fi intrebarile.

Poze de tot felul

PATRICIA ALEXIA 2 luni de viata 03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Fetelor,
multumesc pt urarile adresate mamei mele! Va stie (cat a stat cu noi 5 saptamani in fiecare dimineata cat ea se juca cu Benji si il schimba eu eram pe forum si ii spuneam ce mai zic fetele mai ales Miri) asa ca o sa se bucure de urarile voastre. O sa o mai sun deseara sa o felicite si sotul si sa vad cum si-a petrecut ziua, sper ca nu plangind. (batrana de care are grija a fost in spital, se externeaza azi, sper ca s-a recuperat bine).
Noi dupa masa mergem in vizite pe la rudele care inca nu ne-au vazut sa ii cunoastem pe verisorii de-al doilea: au 4 si 2 ani!
Inca mai apar clopotei pe lista noastra: le uram "bun venit"!
Cu kaki o s amai asteptam sa vedem ce se intampla azi. O sa mai insistam cu "bicicleta" facuta cu piciorusele desi asta tine de gimnastica de inviorare zilnica. In fiecare dimineata dupa trezire ii potolesc setea, e schimbat cu masaj si gimnastica -nu are stomacul plin, apoi toaleta, spalat manute si fatuca (in palmein pliuri si printre spatiile dintre degetele e plin de scame-nu stiu de unde la aduna), cremuit curatat nasuc etc. Papa-consistent si program educativ-vorbim fiecare pe limba lui!
In restul zilei program la libera alegere , tot a doua zi baita la 19:30.
Cam asa arata zilele noastre: iesim zilnic la plimbare, numai cu uraganul asta EMMA am stat 1 zi in casa, a doua zi am iesit pe la 18:00 aproape pe intuneric dar abia atunci se potolise vantul.
Sambata e cu noi la cumparaturile saptamanale si in cursul saptamanii mai facem unele excursii cu masina cu tata-dupa cumparaturi ocazionale! In magazine se trezeste un pic se uita in jur si adaorme la loc!
la voi cum arata "o zi din viata unui bebelus"?

Ceska, mamica de Benji
mic si scump - 2 LUNI (23.12.2007)

http://community.webshots.com/user/ceska7777
Aici incepe "lumea lui Benji"

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113744
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Alinaatudor, tare frumusica e Stefania. Sa-ti traiasca papusica.

Poze de tot felul

PATRICIA ALEXIA 2 luni de viata 03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Bine ai venit clopotel...de martisor...te pupam..sa fii sanatoassa si fericita



Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Avem poze noi cand BENJI S-A DESCOPERIT PE SINE IN OGLINDA! A facut o mutrita!!!! pe la pag 12-13

Ceska, mamica de Benji
mic si scump - 2 LUNI (23.12.2007)

http://community.webshots.com/user/ceska7777
Aici incepe "lumea lui Benji"

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113744
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Iulia, bine ai revenit. Am vazut pozele cu Iris, foarte reusite.

Poze de tot felul

PATRICIA ALEXIA 2 luni de viata 03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Irlandeza ..multumim...
cat despre intrebarile tale, nu mai bine suni tu la informatii la aeroport..ei sunt cei mai in masura sa iti raspunda corect..si asa nu vei avea surpriza la imbarcare...

Inca o intrebare si ma duc sa ma culc pt ca a adprmit pitik..SINGURA..am pus-o in patut..si ..incet incet a adormit...ea mai are fata asa..pigmentata de la icter...adik.nu a alba ca laptele..e bronzata...in pozew se vede..mai ales in comparatie cu pielea mea:(..cam cat timp e normal?>


Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput