Bucurii sep-oct06 (112)***La Multi Ani ELOISE!***

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:



Pupici Bucuriilor bolnavioare!

Gety,

Mira, va tin pumnii sa nu apara reactii post-vaccin. La noi n-au fost, poate asa, vreo doi nervisori in ziua aia, atat. pentru saitul Bucuriilor!

Trebuia neparat sa fiu in trendul sezonului sfarsit de iarna- inceput de primavara, asa c-am colectat un pui de virus, am dormit tare rau peste noapte ca ma durea gatul iar dimineata eram bleaga rau. Mi-am facut un Fervex si acum sunt iar in forma.

Intrebare: mai folositi periuta de dinti tip degetar (ca la Nenedent) sau ati trecut la periuta clasica? Micul meu tigru e atat de incantat cand ii spal maselele (cu periuta Nenedent) incat ma musca de-mi face degetul ferfenitza.

Alta intrebare: cata carne papa Bucuriile voastre saptamanal? Lui M trebuie sa-i camuflez carnea prin diferite metode ca nu-i prea place, abia daca mananca de 2 ori/sapt.

Floricel, si la aparatul meu mai ies ochii rosii.


**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Adriana multa sanatate lui Dudu, eu nu i-am scos mucii niciodata, doar i-am sters. Eu zic ca e de ajuns tratamentul.

Sandra poti sa-mi trimiti o poza cu tortul daca ai.


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

quote:
Originally posted by MamiLili

[limegreen][font=Arial]Intrebare: mai folositi periuta de dinti tip degetar (ca la Nenedent) sau ati trecut la periuta clasica? Micul meu tigru e atat de incantat cand ii spal maselele (cu periuta Nenedent) incat ma musca de-mi face degetul ferfenitza.

Noi folosim periuta normala, la inceput il spal eu cum trebuie si apoi se spala singur ca sa nu avem scandal.

Alta intrebare: cata carne papa Bucuriile voastre saptamanal? Lui M trebuie sa-i camuflez carnea prin diferite metode ca nu-i prea place, abia daca mananca de 2 ori/sapt.

[/font=Georgia][/teal]


Nu stiu cat mananca saptamanal dar zilnic papa carne, ii place mult.

*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Mira, merci de raspuns! Noi discutasem si live chestiile astea dar iti multumesc c-ai si scris!

Adriana, si eu-s de parere ca tratamentul pe care i-l dai lui Dudu e suficient! Sanatate!



**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Multumesc pt raspunsuri. Am vorbit intre timp si cu pediatra, si ne-a mai adaugat la tratament picaturi Ophtamesone N. Pana acum nu a facut febra, si singura mea ingrijorare este legata de posibilitatea de a recidiva otita, mai ales ca urechiusa nu era complet vindecata. Poate nu ar fi trebuit sa iesim cu Dudu afara pe vant, dar nu mai are stare daca incercam sa il tinem in casa.

Roxana, nu am stat prea mult in parc pentru ca a trebui sa mergem pana la Billa. Iar in perioada cat am stat, ne-a cam alergat Dudu, asa ca este posibil sa nu fi fost prea atenta.

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)
Uite ce mare am crescut...
O raza de speranta...sau cum a venit pe lume Tudor

www.totsites.com/tot/tudorandrei" target="_blank">Povestea merge mai departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Heiii

Fetelor cred ca m-ati inteles gresit...prajitura de la Kinder despre care va intrebam nu are DELOC ciocolata...are blat sus si jos si la mijloc crema de lapte...deci nu ma refer la ciocolata pt ca nici eu nu ii dau....Oricum din asta mi-am dat seama ca nu le dati


Mamilili am vazut ochiosii frumosi ...aceiasi biscuiti ii dau si eu Anei-Maria...nu puteam sa nu remarc...Carne mananca cam la fiecare masa de pranz...pt ca ii place... in ziua in care ii dau ou nu mananca carne ...

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Roxana...ana-maria iese afara si apoi intra in casa si papa...e adevarat ca de multe ori este ff obosita si aproape ca o ia somnul...dar am reusit sa ii schimbam programul fiindca la ora 15 - 16 mi se parea prea tarziu sa pape de pranz o mancarica calda

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

quote:
Originally posted by MamiLili



Intrebare: mai folositi periuta de dinti tip degetar (ca la Nenedent) sau ati trecut la periuta clasica? Micul meu tigru e atat de incantat cand ii spal maselele (cu periuta Nenedent) incat ma musca de-mi face degetul ferfenitza.

Alta intrebare: cata carne papa Bucuriile voastre saptamanal? Lui M trebuie sa-i camuflez carnea prin diferite metode ca nu-i prea place, abia daca mananca de 2 ori/sapt.



**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)






Da eu inca o mai folosesc ...desi la fel imi face si mie...ii place sezatia aia a siliconului moale si ma musca involuntar ..chiar sambata ma uitam la o periuta normala dar nu am ales niciuna...si nu mai folosim Nenedent...i-am luat sambata Vademecum cu aroma de fructe...fara zahar

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Am vazut si eu pozele cu Mathy si David, doi frumosi!

Roxana - eu dimineata ies mai putin cu Vlad, tocmai ca sa evit problema asta cu supraoboseala. Noi iesim de la 10/10.30 la 11/11.30.

MamiLili - periuta normala folosim, ii place mai mult decat aia degetar. Carne - o data pe zi, mai are si zile fara carne dar mai rar.



Mami 34+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna fetelor!
Mira, super frumoasa paginuta Bucuriilor! Multumim .
MamiLili, mi-au placut mult pozicile cu Mathias si prietenul lui. Mai vreau!
Apropo de biscuiti, am incercat si eu sa-i dau Mariei biscuti din aceia dar nu-i plac. De fapt ei nu-i mai plac biscuitii de niciun fel, in schimb de vreo 4-5 zile ne tot innebunea cu "gogosi". Toata ziua zicea "gogosi, gogosi", asa ca aseara am dat o fuga pe la supermarket si i-am luat gogosi. A papat vreo 3/4 dintr-una si cam atat.
Referitor la spalatul pe dinti, eu o spal pe Maria cu periuta Oral B stages din aceea pentru 0-2 ani. Nu pot sa spun ca o incanta in mod deosebit, dar nici nu protesteaza prea mult.
Carne papam zilnic. De cele mai multe ori de pui. Vita papa mai rar iar peste inca nu i-am dat.
Mai fetelor cand sa zic si eu hop ca vine primavara si aici (ca incepusera sa infloreasca forsitia si alti copacei), azi s-a pus pe ninsoare Da' ce ninsoare, frate, cu fulgi cat juma' de palma! Daca o tine tot asa, diseara merg sa-i cumpar Mariei sanie

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput