Bucurii sep-oct06 (112)***La Multi Ani ELOISE!***

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Buna dimineata,

Noi raportam o noapte plina de ... muci! Niciodata pana acum nu a avut asa secretii; cred ca l-am aspirat de vreo 3 ori pana sa se linisteasca. Voi ce dati la copii pt muci? Noi pana acum i-am dat Sinupret, Vibrocil, Sterimar si batista bebelusului, si antiinflamatoare. O sunam intre timp si pe pediatra...

Dudu este mare amator de dulciuri, dar am incercat sa fim destul de stricti in ceea ce priveste cantitatea. Ca si MamiLili, am incercat si din comert, cu mare atentie in ceea ce priveste calitatea produselor. Pana acum a papat pandispan (facut in casa), compot, ciocolata alba (mai rar), Dots (doar branzica), iar bona i-a dat de cateva ori prajiturele Kinder. O data su de doua ori a papat cateva lingurite de tort facut la cofetarie.

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)
Uite ce mare am crescut...
O raza de speranta...sau cum a venit pe lume Tudor

www.totsites.com/tot/tudorandrei" target="_blank">Povestea merge mai departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Multumesc frumos pt. raspunsuri, sunteti niste dragute.

Am pus pe site linkul catre pagina cu www.geocities.com/bucurii2006/index.html" target="_blank">1 an al Bucuriilor, astept poze si informatii.

Cristina eu am ajuns la concluzia ca noptile nedormite clar erau de la canini, acuma e mult mai bine dar mai asteptam caninii de sus.

Andra lasa ca va faceti voi bine si va reveniti.

Itzy si David l-a sunat pe taxu intr-o zi, se juca la telefonul meu si deodata am auzit in telefon "alo", era taxu contrariat de ce se intampla. Apropo de faza asta, mai demult fusese o faza la "Din dragoste", un tip o insela pe nevasta-sa si cum se tavalea cu amanta a apelat-o pe soacra-sa care era cu nevasta lui si au ascultat tot ce se intampla acolo, tare, nu? Asa ca aveti grija ce faceti.


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Itzy i-am dat o singura data Kinder dar a facut alergie, asa ca nu-i mai dau, oricum alta marca nu am de gand sa-i dau. Felicitari pt slabit!

Xandrutza eu ii dau iaurt, compoturi (visine, piersici, pere) sau mancare gatita gen felul 2.

Lili tare dragalas Mathias, David a devenit un mare pupacios, ma sufoca cu pupaturile lui, face ce face si ma striga si vine in fuga catre mine, isi ascute buzele si ma pupa cu zgomot, e asa de dulce, mai rau ca vrea pe gura si nu stiu cum sa ma feresc. Si numai cu mine face asa.

Noi ne-am revenit dupa boala si ne-am mai rotunjit, are peste 11.5 kile acum, ii sta mult mai bine cu bolfite.


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricel79 spune:

Mamilili, Gety si eu aveam un Sony DCS W80, 7.2mp, super fain era cu exceptia faptului ca ieseau ochii rosii char daca era setat anti red eye. La modelul T30 nu exista problema asta??

Unde se gasesc chilotei de baie pt copiiimpermeabili?? Please ca se pare ca mergem la Sovata la balaceala si avem nevoie.



Florina, mamica de Roxana Maria (23.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

La Cora, floricel gasesti, Huggies Little swimmers.

Mami 34+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Va pup fetelor

Noi am avut o baba asa frumoasa ieri si de aceea am stat cam toata ziua afara,nu mai zic ca a dormit doar 45 min si s-a mai culcat si la 00.30 azinoapte,am zis ca mor.care ma invatasem cu programul acela dragut.

Lexi e super bine ,de mult mi-am dorit sa am si io asa copil si iata ca Dumnezeu si-a facut mila si de sufletul meu.Nu stiu io sunt f multumite de BE ,sunt foarte educative si bine facute.

Pufy ce bine imi pare ca mai ai tump si de noi.Ti-a prins bine pauza?

Itzy ce smecheri astia care pleaca de unii singuri,le cam merge.Rochita i-am luat-o noi lui Ruxa cadou si ptr ca am vrut sa vad daca ai vine,am probat-o pe Mattea.

Adriana vazut micul trigut.

Goonghy bine ai revenit.

Am uitat sambata nu am iesit afara pe vatoiu ala,nici duminica de dimineata si asa ca i-am trimis pe baieti cu inima stransa,macar in masina sa stea si el un pic ,juma de ora,asa ca,cand s-a intors a inceput a stranuta si tusi.Cine naiba m- fi pus.I-am dat sirop de tuse Humex acum tuseste dar nik alceva,speram sa se duca repede.Toata iarna n-am fost bolnavi,acu o facem?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna ziua.
Monique, multumesc pentru cafea!
Gety, sa-ti traiasca mama si sotiorul, o s-o tineti doar in petreceri. Eu luna asta am ziua lui taica-meu, si ma mai am pe mine
Adriana, multa sanatate lui Dudu!
Mira, compoturi ii dau si eu Narcisei, ii plac foarte mult. Cat despre iaurturi, plange cand se termina borcanelul. Chiar o sa desfac un compot, acum ca mi-ai adus aminte. Multumesc!
Am si intrat pe pagina Bucuriilor, ce poze dragute sunt la 1 an. Ti-am trimis si eu dar nu stiu daca sunt bune. M-a distrat Maria lui Lexi care a ales banii si banii Ruxa e foarte cocheta. Daca puneam si eu surubelnita pe tava asta ar fi ales si Narcisa, mai mult ca sigur. Mi-au mai placut si tortuletele. Mi-a placut si Reby.
Florina, am vazut ca ti-a raspuns Cristina. Eu nu stiam ce sa-ti zic, inca nu mi-am pus problema.
Sephora, sanatate lui Matti! Ma bucur ca baba ta a fost frumoasa. O astept si eu pe a mea



Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:




Andra, ma bucur ca sunteti aproape vindecati. Mi-a fost dor de voi .

Pufy, sper sa ai timp macar de o cafea si cu noi?! Ce bunatati pregatesti pt maine ?

Mirabela, multumim pt link. Crezi ca ar trebui sa trimit o poza cu tortul ca sa fim in ton?

Floricel, pana sa raspund eu ti-a zis Cristina ca Huggies au ce cauti tu.

Itzy, subscriem la Kinder. Doar ciocolata, prajituri nu-i plac.

Lili, si eu ma topesc de mor cand se lipeste gaza de mine. ea nu prea e lipicioasa/pupacioasa.

Adriana, f dragut Dudu in poze. Eu ma gandesc ca Ruxa nu ar sta sa o picteze cineva, desi tare mult mi-ar place sa o vad vopsita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

Fetelor, am citit din urma mancand si vorbind la telefon. asa ca, va dati seama ce mi-a ramas in cap... dar acum am culcat-o pe daria si am o gramada de treaba pana se trezeste, plus ca vreau sa stau si eu macar 10 min in pat.

Fetele care inca sunteti cu copiii acasa, acum banuiesc ca-i scoatei si voi mai mult afara pana in pranz. Eu pe daria o scot de pe la 10.30-11 pana la 12.30-13. probl e ca, odata ajunse acasa, singurul lucru pe care il vrea este suzi si sa doarma. degeaba trag de ea sa manance, plange, se freaca la ochi. astfel incat o culc nemancata, dar nu mai doarme 2 ore, ca i se face foame. e un cerc vicios. voi cum procedati?

am vazut disc despre ciocolata. eu nu i-am dat dariei, nu are voie nici macar chec cu cacao. dar eu o fac pt ca stiti ca daria e voinicutza de fel si vreau s-o pastrez cat sanatoasa. Ea este si un copil foarte calm si calculat, n-o vezi sa alerge cat e ziua de lunga, asa ca nici nu consuma multe calorii.

Adriana , sambata a fost sotul meu in parc. ziceai ca vei veni si tu. l-am intrebat daca s-a intaln cu cinea, dar a zis ca nimeni n-a recunoscut-o pe dari si el nici atat nu stia pe nimeni.

va pup, ma duc sa-mi iau desertul si sa ma intind cele 10 minute propuse. Ah, apropo de desert, eu am cumparat "prajitura casei" de la Alka. tare bine ma scot cu ea, mai ales cu sotul meu care tr sa manance dulce dupa masa. v-o recomand.

Roxana & cocutzel Daria (06.09.06) + Burti- bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Sephora imi pare rau ca ati racit, nu stiu daca a scapat vreo Bucurie fara sa raceasca, asta e perioada. Eu l-am scos pe vreme buna si a facut muci asa ca n-are rost sa te simti vinovata, mai degraba cand l-am scos pe vreme rea n-a avut nik.

Am facut si noi ROR-ul azi, am avut ceva emotii ca s-a dus doar cu taxu si are rau de doctor, cica nu putea sa-i bage acul ca isi incordase muschii. In rest a fost bine, n-a plans mult.


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput