Bucurii sep-oct06 (112)***La Multi Ani ELOISE!***

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Crek tre sa scot iar biciul si catalogul ca sa va faceti aparitia

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Ma bag si eu la cura din 10 martie, da' problema e ca n-am cantar asa ca habar nu am nici cate kg am acum nici cate voi avea dupa 1 luna (asta in caz ca slabesc ).

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

quote:
Originally posted by itzy-bitzy


INTRBARE:

Voi le dati la copii prajitura aceea Kinder Milchschnitte de la Kinder? Sau alte dulciuri pt copii


------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)




Eu i-am dat Narcisei doar dulciuri facute in casa, gen pandispan, cu fructe sau simplu, placinte cu mere sau branza, salata de fructe si cam atat. Din cand in cand ii mai dau cate un biscuite.

Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Andra, bine ai revenit. Ma bucur ca sunteti mai bine.
Patri si Vladut, sa va iasa repede maselutele.

Fetelor, dati-mi niste idei, ce as putea pregati la cina, pentru noi si copii, sunt in pana de idei. Ori poate aveti vreo mancarica preferata... Multumesc anticipat.


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricel79 spune:

Raportez si io ca m-am ingrasat 2 kile jumate luna trecuta
Eu de obicei nu am grija la ce ora mananc, in sensul ca la 11 noaptea am o foameee si ma pun pe mancat si in ultimul timp am facut la prajituri, fursecuri si sarateleeeee.

EU nu imi mai gasesc aparatul foto, era un sony destul de ok dar cam iesea roxi cu ochii rosii desi ers setat anti ochi rosii; nu am idee unde este, cred ca l-a aruncat Roxana la gunoi.
Intrebarea mea era cam ce aparat foto bun aveti si sunteti super multumite de el ca vreau altul si sunt deschisa la sugestii si propuneri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricel79 spune:

quote:
Originally posted by xandrutza_76

Andra, bine ai revenit. Ma bucur ca sunteti mai bine.
Patri si Vladut, sa va iasa repede maselutele.

Fetelor, dati-mi niste idei, ce as putea pregati la cina, pentru noi si copii, sunt in pana de idei. Ori poate aveti vreo mancarica preferata... Multumesc anticipat.


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi



Paste cu sos de rosii
Se taie usturoiul in sferturi, se incalzeste in putin ulei de masline, se pune ardei iute rosu, pasta de rosii, sare, busuioc. Separat se fierb paste. Se pune parmezan deasupra. E o mancare de care nu ne mai saturam de cateva luni bune. SI bineinteles merge cu o bere buna dupa , asta ca sa fie clar de unde-s cele aproape 3 kile in plus pe mine.
Pentru Roxana fac separat, fara ardei iute, cu cus cus.



Florina, mamica de Roxana Maria (23.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

'Naseara!

Gety, da, am sarbatorit aseara! Si azi am sarbatorit altceva...si tot asa. V-am spus ca pana pe 10 martie sa nu contati pe mine la slabit, no way, ca am ziua si petrecerea.

Sa va povestesc cum ma topesc dupa M la urmatoarea faza: eu ma machiez stand pe pat in fata unei oglinzi portabile, ca sa am lumina naturala de-afara. De cate ori ma vede M ca-mi iau pozitia, vine prin spatele meu, se lipeste de mine si-si pune barbia pe umarul meu, urmarindu-mi in oglinda miscarile. Nu stiu daca am redat exact ceea ce face, dar apropierea asta a lui si faptul ca se uita fascinat la ce fac eu imi plac la nebunie.

Itzy, eu am mare incredere in firma Kinder si cu toata opozitia mea de pana acum, mi-am dat seama ca o bucatica de cioco plina de lapte de la Kinder nu-i face rau, dimpotriva. Creierul are nevoie de glucoza. A mai degustat si alte produse, ca Raffaelo de exemplu. Oricum, ideea e ca daca e sa-i dau ceva dulce din comert, macar sa fie de cea mai buna calitate.

Lilina?

Floricel, eu acum am un Sony DSC-T30 de care sunt multumita, are 7.2 megapixeli, zoom 3x, lentila Carl Zeiss, ecran LCD mare, multiple functii, inclusiv filmare. Modelul asta de aparat il poti vedea si-n ultimul film James Bond, in care joaca Daniel Craig. Il poti vedea www.cameras.co.uk/cameraimages/sony-dsc-t30-back.jpg" target="_blank">aici si www.image-acquire.com/images/RP10B-thumb.jpg" target="_blank">aici


**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Florina, multumesc!
Noi avem un aparat foto HP. E ok.
Lili, ma topesc si eu dupa Mathias, tare scump mai e!
Eu ma retrag la nani, dar mai am de vizionat un serial pe Pro. Somn usor!


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Buna dimineata. E gata luta.

gonghy
Sa sti ca nici Cosmi nu are 11 kg are vreo 10.500, dar daca te uiti in poze nu cred ca pare slaba. si doctora ne-a spus ca nu are cu cine sa semene grasa sau inalta. De mezeluri nici vorba sa-i dau cel putin momentan. F rar i-am mai dat sunca de praga, dar din aia cum era pe vremuri care nu pare prelucrata mult.

Ciocolata kinder noi papam.. Altceva din comert nu i-am datdulce, prajituri facute in casa in rest din comert doar biscuti sau chestii de genul asta.

Lilina pupam Vladut.

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Neataaa!

Eu am Sony DSC-W15 cu 5,1 Mpx. Suntem multumiti de el, mai ies ochi rosii chiar daca are functia "red eye reduction".

MamiLili, eu am si ziua mamei si a sotului luna asta.


Eu inca nu i-am dat Mariei ciocolata. Voi cam cata ii dati pe zi din ciocolatica aia mica si subtirica, din cara am mancat si eu, dar acum nu mai mananc?



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput