Bucurii sep-oct06 (112)***La Multi Ani ELOISE!***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Neatza la amiaza si de la noi!

Suntem relativ bine, adica asteptam in continuare maseluta, mai ales noptile o asteptam cu mare nerabdare , a spart un colt de maseluta, oare cat mai dureaza pana sparge toata?

Mira - nici eu nu am raspuns la intrebarile tale.

Pufy si Gonghy - bine ati revenit!

Ramomar - cum i-au iesit la Patri analizele?

Mami 33+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

Salutare!

N-am mai intrat de peste o saptamana pe forum, nici n-am reusit sa va citesc deloc (am vazut doar pe pagina asta ca ne-ati urat sanatate si va multumesc ). Vladut e mai bine acum, a ramas doar cu nasucul curgator si mai tuseste sporadic dimineata, dar in sfarsit dormim si noi noptile. Si noi ne simtim mai bine, din fericire n-a fost o forma de viroza foarte urata, cu complicatii, dar la copilasi oricum nu prea exista viroza fara batai de cap. Totusi el a avut mereu o stare generala buna, s-a jucat, a fost activ si vesel ca de obicei (poate doar un pic mai mofturos, in sensul ca avea mereu diverse pretentii). A, si nu vroia sa manance, o saptamana nu a mancat aproape nimic, pana si laptele il bea doar pe jumatate. Dar de ieri a inceput sa-i revina si apetitul.

Nici zilele astea nu stiu daca voi putea intra prea des sa citesc sau sa scriu pentru ca e soacra mea la noi toata saptamana, prin urmare avand musafiri, nu e loc si pentru net . Sper ca sunteti bine, voi si copilasii! Va pup si va doresc o primavara frumoasa!


I'm reading a book. You know... it's like forums, just a little shorter.

Andra si Vladut (14.10.2006)
puiul meu creste...

~*~My dear old pics~*~
~*~New old pics~*~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

Adriana, mi-a placut tare mult Dudu pictat. E asa de dulce!!
mamilili, deci asa si tu pe "acel joc" Eu am cam renuntat ca imi creeaza niste emotii si ma tine pana noaptea tarziu, ca pe tine
lexi ce frumos cadou ti-a facut Maria!!! cred ca te-ai topit toata cand ai auzit acel glascior.
Cristina, daca e sa o citez pe dr. analizele au iesit "super bine", totul e in regula, la eco la fel; acum, inca...lucram la combaterea problemei noastre.
Multi pupici lui Vladut sa-i iasa repede maseluta. Si Patricia se trezeste mai mult, chiar plangand de cateva nopti. Are si ea gigiutele umflate rau.






***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Salutareeeee!!!

Ce atmosfera primavaratica pe aici...pliiina de flori si martisoare!!!

Dragele mele, si eu va doresc o primavara frumoasa ca voi, insorita, sa fiti in continuare iubite si rasfatate de sotii vostri dragi, iar copilasii sa va aduca numai bucurii

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Eloise bine ai revenit cu vesti bune...insanatosire grabnica lui Vladut

Pufyyyy ehheee multa vreme a trecut... niste poze cu pufisorii tai scumpi nu ne dai?

Mirabela nici eu nu am raspuns pt ca nu am folosit nici aerosoli nici Singulaire...vazusem insa ca iti raspunsese Gety si spunea ca e ff multumita de aparatul pt aerosoli...

Sephora ti-am vazut fetita "balerina'"...meyy ce simpatic era...presupun ca era rochita Ruxei nu? ca doar nu i-ai cumparat baiatului rochita


------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Lexi ai fetita isteata ce sa mai...

Ana-Maria face ce face si tot asa suna ba la bunici ba la prieteni, la colegi de serviciu......fiindca apasa pe tastele alea si nimereste cmva in agenda...asta cand nu sunt blocate...

Cea mai tare faza a fost cand vorbeam la telefon cu cineva si de pe alt telefon mobil care era in mana la ea aud pe speaker " Alo, da da...pai da..."
Initial am crezut ca a sunat iar la cineva...ei bine ce credeti...era o inregistrare facuta cu reportofonul mobilului...Era o convorbire a soacrei mele cu mine......numai ea se auzea...la final am auzit si numele meu...cand si-a luat la revedere ...si era o conversatie veche de o saptamana...eu habar-n-aveam...dar ea a si inregistrat si apoi a si "devoalat" isprava ei

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

quote:
Originally posted by itzy-bitzy


Initial am crezut ca a sunat iar la cineva...ei bine ce credeti...era o inregistrare facuta cu reportofonul mobilului...Era o convorbire a soacrei mele cu mine......numai ea se auzea...la final am auzit si numele meu...cand si-a luat la revedere ...si era o conversatie veche de o saptamana...eu habar-n-aveam...dar ea a si inregistrat si apoi a si "devoalat" isprava ei

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)






Itzy, ai grija ce spui... de-acum inainte... Cineva intercepteaza convorbiri.


Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Bravo Bucuriilor vorbarete la telefon!

Maria trimite mesaje, ca-n rest ii blocam tastatura la telefon inainte sa i-l dam sa se joace.

Eloise, Pufymic, bine ati revenit cu vesti despre voi.

Gonghy, mi se pare OK ca Maya papa ce-i place ea. Si eu spun "nu" salamurilor la copil. Eu is mai batuta in cap si nu-i dau nici branza topita, nici cascaval. Ii dau crema de branza Almette si de la Hochland.

MamiLili, sa inteleg ca ai petrecut ieri dupa meci!

Adriana_mica, am admirat si eu pozele cu Dudu.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Adriana ce m-am distrat cu micul tigru...ce fatzuca avea el pictat asa si cu ochii aceia frumosi...iti vine sa il mananci

Gety

Gonghy.. intr-adevar nu mezeluri, nu cremwursti, nu branza topita...dar eu ii dau cascaval si o branzica speciala pt copii Kiri, Appetito, Kidiboo...care ii plac foarte mult

INTRBARE:

Voi le dati la copii prajitura aceea Kinder Milchschnitte de la Kinder? Sau alte dulciuri pt copii

Eu i-am dat de vreo 2-3 ori...moooama ce-i place pt ca dulciuri nu prea ii dau decat daca sunt de casa...insa nu prea ii place dulce...mai degraba acru sau sarat...saratele, stiks-uri...pate-uri cu branza...

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

Ahhh Gonghy voiam sa iti spun ca la varsta asta greutatea este asa cum are Maya...11-12 kg...deci e f bine, nu ai de ce sa iti faci pb...bucalata asa n-o sa mai fie cum era bebelus, acum alearga , topaie...


Sandraaaa dar tu unde esti doamnaaa? asta apropo ca intrebai de mine zilele trecute.

Am uitat sa va spun ca m-am cantarit si eu pe 1 martie...am slabit 3.750 kg...daca nu mergeam la munte unde nu am tinut cont de dieta...ca doar nu ma matzaiam eu pe acolo cu dieta mea...sunt convinsa ca slabeam mai mult...oricum eu perseverez ...pt ca m-a stimulat faptul ca am avut rezultate...

Asa ca Lilina din 10 martie ma bag iar...asa cum ne-ai propus

Apropo fetelor Lilina este cam suparata cu Vladut...am vb ieri cu ea...dar o las sa va povesteasca ea mai multe...n-o sa va spun eu...


------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput