Bucurii sep-oct06 (112)***La Multi Ani ELOISE!***

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

quote:
Originally posted by Mirabelac

Multumesc frumos pt. raspunsuri, sunteti niste dragute.

Am pus pe site linkul catre pagina cu www.geocities.com/bucurii2006/index.html" target="_blank">1 an al Bucuriilor, astept poze si informatii.

Cristina eu am ajuns la concluzia ca noptile nedormite clar erau de la canini, acuma e mult mai bine dar mai asteptam caninii de sus.

Andra lasa ca va faceti voi bine si va reveniti.

Itzy si David l-a sunat pe taxu intr-o zi, se juca la telefonul meu si deodata am auzit in telefon "alo", era taxu contrariat de ce se intampla. Apropo de faza asta, mai demult fusese o faza la "Din dragoste", un tip o insela pe nevasta-sa si cum se tavalea cu amanta a apelat-o pe soacra-sa care era cu nevasta lui si au ascultat tot ce se intampla acolo, tare, nu? Asa ca aveti grija ce faceti.


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)






Multumim pt ca sunteti niste harnicute ...si tu si Sandra...
Ma bucur ca s-au terminat noptile de calvar...si Ana mea doarme ff linistita de cand are dentitia completa...

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

quote:
Originally posted by MamiLili



Intrebare: mai folositi periuta de dinti tip degetar (ca la Nenedent) sau ati trecut la periuta clasica? Micul meu tigru e atat de incantat cand ii spal maselele (cu periuta Nenedent) incat ma musca de-mi face degetul ferfenitza.

Alta intrebare: cata carne papa Bucuriile voastre saptamanal? Lui M trebuie sa-i camuflez carnea prin diferite metode ca nu-i prea place, abia daca mananca de 2 ori/sapt.

**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)






Lili - noi folosim periuta normala..intai il spal eu cat pot de bine..apoi se ma joaca si o rasuceste el pe la maselute

Cat despre carne - suntem carnivori inraiti, nicio masa fara...la pranz 2 aripioare si pe seara 2 ciocanele/2 felii de piept d epui la gratar...deci la noiun pui se duce extrem de repede

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!
Greutate:58kg(1,55m) Deadline- 1.03.2008 Target: 3 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Si acum ziua buna de la noi - la amiaza...cand se doarme pe aici prin casa, ca in rest nu se mai poate..

Sanatate multa bucuriilor bolnavioare...ce sa zic... si noi suntem putin fonfaniti, ne-a cam luat vantul de duminica pe nepregatite...vedem cum evolueaza.

Am vazut pozicile celor 2 ochiosi David si Mathias - superbi flacai..


Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!
Greutate:58kg(1,55m) Deadline- 1.03.2008 Target: 3 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

quote:
Originally posted by Sephora

Va pup fetelor


Am uitat sambata nu am iesit afara pe vatoiu ala,nici duminica de dimineata si asa ca i-am trimis pe baieti cu inima stransa,macar in masina sa stea si el un pic ,juma de ora,asa ca,cand s-a intors a inceput a stranuta si tusi.Cine naiba m- fi pus.I-am dat sirop de tuse Humex acum tuseste dar nik alceva,speram sa se duca repede.Toata iarna n-am fost bolnavi,acu o facem?

Io mami de Matteo

Cosi Cresco

www.totsites.com/tot/matteomio " target="_blank">Ho anche Sito



si mie imi este teama sa nu ia vreun pui de raceala...pt ca primavara asta e asa de inselatoare...nu a racit deloc toata iarna si n-as vrea sa o patim acum ...aveti grija si voi

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Itzy - cum adik dentitia completa???adik tot in afara de ultimele 4 masele??sau au iesit si alea.....ca asa mult astept si eu noptile alea linistite...noi suntem in continuare cu cate 1-2 maraituri pe noapte..iese al 3-lea canin

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!
Greutate:58kg(1,55m) Deadline- 1.03.2008 Target: 3 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Eu pe masura ce citesc mai raspund...acum cat am timp...

Adriana - si noua ne-a dat acum o luna cand am fost raciti bine, Ophtamesone N 1 pic/3ori/zi in fiecare nara...sincer nu stiu cat si-a fact sau nu efectul...Humexul sa traiasca

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!
Greutate:58kg(1,55m) Deadline- 1.03.2008 Target: 3 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

quote:
Originally posted by MamiLili

[font=Arial]'Naseara!



Sa va povestesc cum ma topesc dupa M la urmatoarea faza: eu ma machiez stand pe pat in fata unei oglinzi portabile, ca sa am lumina naturala de-afara. De cate ori ma vede M ca-mi iau pozitia, vine prin spatele meu, se lipeste de mine si-si pune barbia pe umarul meu, urmarindu-mi in oglinda miscarile. Nu stiu daca am redat exact ceea ce face, dar apropierea asta a lui si faptul ca se uita fascinat la ce fac eu imi plac la nebunie.



Lilina?


[font=Arial]

**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)






Daaaa ai redat ff bine scena ...am si "vizualizat-o"...exact la fel am simtit si eu atunci cand va povesteam eu momentul nostru ca intre fete cu masajul cu crema anti-celulita

Lilinei nu-i merge netul de vreo 3 zile...de aceea nu a mai intrat

------------------------------------------------------------------------------
[b] Itzy-Bitzy

cu
[b]Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu
(28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

quote:
Originally posted by alexutza_26

Itzy - cum adik dentitia completa???adik tot in afara de ultimele 4 masele??sau au iesit si alea.....ca asa mult astept si eu noptile alea linistite...noi suntem in continuare cu cate 1-2 maraituri pe noapte..iese al 3-lea canin

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!
Greutate:58kg(1,55m) Deadline- 1.03.2008 Target: 3 kg



pai pt varsta asta ma refeream evident... 4 molari primari, 4 canini, 8 dinti (incisivi centrali si laterali)...molarii secundari ies dupa varsta de 2 ani....deci tot in afara de ultimele 4 cum ai spus sa ma bucur nu?

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

meyyy sa va povestesc...

Aseara o sun pe Lilina sa ii multumesc lui Vladut pt martisorul oferit Anei-Maria ...primul martisor primit de la un baiat... (este iepurasul Bocanila din desenele cu Bambi) ...o sa i-l si pastrez amintire ...
Dupa ce am vb cu Lilina, Ana-Maria a sunat iar la ea...ca tot vorbeam de apelurile lor...si am vb si cu Vladuttt...radea de lesina cand il intrebam una alta...L-am intrebat daca a papat, si ce a papat si mi-a raspuns "PA-PA" ...vorbea fluent pe limba lui

Apoi ii aratam Anei martisorul si ii spuneam " Vai ce martisor frumos ai...cine ti l-a dat? Vladut?"
Ea : il lua, il pupa ...asa cum isi pupa toate jucariile de altfel si exclama Duduuu sau Duduuutz cum nimerea sau putea...

Azi-dimineata pt ca am plecat mai tarziu, il striga iar prin casa Duduuuutz ...sa mori de ras nu alta cu piticotii astia

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

SALUTARE !!! am reparat si noi netu' azi
am o mare belea pe cap : VLAD ARE MANA RUPTA SI E IN GIPS
e un cosmar, mai ales cand doarme si vrea sa se intoarca pe mana gipasa sau fuge prin casa ca un catelush schiop, uneori mai si cade chiar pe mana cu pricina, adica dreapta !!!
of, de unde atatea ghinioane pe capul nostru, nu stiu

daca va intrebati cum s-a intamplat !?!?! a cazut cu o agenda in mana (nu se catara, nu era in pat, nu era pe tavan, era pe parchet, incaltat si cara jucarii si alte chestii pe care sa le arate fratelui meu)


Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput