Bucurii sep-oct06 (112)***La Multi Ani ELOISE!***

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

si acum sa raspund la intrebari, asa cum imi vin acum in cap

periuta de dinti, folosim cea normala, pt.copii de un an

nu am 55-57 kg, as vrea eu !!! asta e de fapt targetul meu 57 kg, am 63 kg si 1,71 cm...dar poza facuta de Monique ma avantajeaza, asa ca o s-o rog sa-mi mai faca, deoarece are mana buna

ii dau ciocolata Kinder Bueno sau altele de la Kinder, dar 2 bucatele de aprox.2 ori pe luna !!!!

singurele vesti bune pe care pot sa vi le dau este ca Vladone e din ce in ce mai vorbaret. Azi, de ex., o striga pe Ana (Ana-Maria a lui Itzy, cred ca e 'in love'} sau pe prietenii lui Muna (Miruna) si Agos (Dragos) si stie figuri noi de dans, ca de rapperi cu capul in fata sau din genunchi, in diverse moduri, dansator il fac

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricel79 spune:

Of, Lilina, ce rau imi pare ca s-a intamplat asta!!! Se pare ca uneori chiar orice am face nu putem opri "inevitabilul".
Uite un de la Roxana pentru Vladut. (Sa nu se supere Ana Maria ca e doar un pupic nevinovat)

O mamica cu care iesim pe-afara a patit la fel cu puiutul, si-a rupt mana dreapta, a tinut-o in ghips 7 zile si dupa aia a fost ca nou; mai rau e ca te stresezi tu sa nu mai cada tot pe mana aia si sa aiba grija, cat poate un copil de un an si 5 luni sa "aiba grija".
Multa sanatate si refacere rapida si usoara!




Florina, mamica de Roxana Maria (23.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Lilina of ce rau ati patit-o, si in ce conditii... pai al meu zilnic cade si se loveste... lasa ca va faceti voi bine cat mai repede, sanatate multa!

David e innebunit dupa www.youtube.com/watch?v=qmAgSAxva3c&feature=related" target="_blank">asta, toata ziua ma innebuneste si cere la calculator sa-i pun filmulete. La www.youtube.com/watch?v=up5MrjeRiFw&feature=related" target="_blank">asta incep sa-i curga lacrimile instantaneu, pune boticul si incepe sa planga, nu stiu de ce...


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Mamilili vad ca eu raspuns o gramada de fete. Mai zicem si noi ....folosim periuta normala OralB pt 0-24 luni, iar carnita papam aproape zilnic la masa de prinz asta pt ca ii place " cainea"

Lilina pupam inca o data Vladutul. Sa sti ca mi-as fi dorit sa ma fac fotograf cred ca deaia am "boala pozelor".

Lexi imi pare rau ca ninge dar nu cumva sa o trimiti si la noi ca eu nu mai vreauuuu

Acum sa va aratam din noile noastre poze.
mami si cosmi
.....de aici 4 poze Cosmi si Ana Maria de minuta si pe tobogan.....dupa poze din parc.

Alina in cazul in care doresti pozele fa-ti aparitia pe messenger ca esti cam " invizibila ".

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

'Naseara!

Multumesc foarte mult pentru raspunsurile voastre!

Xandrutza, eu nu-s nici pe departe o bucatareasa desavarsita asa ca nu-ti pot da idei referitoare la ce sa mai gatesti. Am scris doar ca sa nu crezi ca n-am observat intrebarea ta.

Lilina, imi pare tare rau pentru Vladone, sper din inima sa scapati de ghips cat mai repede.

Apropo de asemenea evenimente, tocmai am vazut la tv un schior pe nume Mathias care a avut un accident cumplit pe partie si-i vor amputa un picior. Imi pare atat de rau!

Am vazut pozele fetitelor frumoase!

Eu-s racita rau de tot, ma doare gatul tare desi am luat tratament inca de la primele simptome. Eh, mi-o trece in cateva zile.


**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

multumim pt.incurajari
gipsul il tinem 2 saptamani :(((((


Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

VA pup fetelor

Noi suntem ragusiti si tusim din cand in cand.

Mamilili io am luat Nenedent dar lui nenea M nu-i place,am folosit la inceput degetaru de silicon,dar de cand are toti dintii i-am luat periuta si o suge tare cu vademecum pe ea.De spalat nu ma lasa,doar ce si-o freaca el.
Cu carnea ma chinui si io,dar i-o dau la blender si o amestec cu mancarea,chiftele in schimb imi mananca super bine (din piept de pui)
Iar avem o pasa de-ai draguta cand nu mancam extraordinr de bine,dar bagam cate ceva,in schimb lichide la greu.
Ciocolata i-am dat si io de la kinder aia mititica subtirica,plina de lapte.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna, si eu pe aici, cica nu am somn.
Lili, eu folosesc periuta normala, am renuntat la degetar. Carnita papam aproape zilnic, Narcisei ii place.
Multumesc pentru raspunsul tau; cred ca o sa fac eu o pizza pentru maine, ca alte idei nu am.
Am vazut si eu accidentul schiorului acela, am ramas fara cuvinte.
Sunt tare frumoase pozele cu Mathias, David si Fabi, iar baietii sunt si mai frumosi!
Am admirat si pozele Monicai, e tare scumpa Cosmi. Sunt si cateva fotografii haioase, cum ar fi Cosmi la cutie Mi-au placut si cum mergeau fetele de manuta, tare dragalase amandoua.



Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Lilina, imi pare tare rau pentru Vladone! Ii doresc refacere rapida!
Sephora, sper sa-i revina apetitul lui Matti.
Roxana, nu ai putea sa-i oferi Dariei ceva sa manance cat inca sunteti afara? Sau ai incercat deja asta...
Lexi, ce simpatica a fost Maria cu gogosile.
Simpatica a fost si papusica Ana Maria cu Dudutzul ei
Alexutza, sper sa iasa cat mai repede caninul, sa va puteti si voi odihni.
Mira, am vazut filmuletele pe care le-ai pus tu, o sa i le arat si Narcisei maine. Nu mai tin minte, cine intreba mai demult cum se pot salva filmuletele de pe Youtube, tu sau Lili? Ori poate altcineva... Am gasit un site care face asa ceva, dar inca nu l-am probat.


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

DEsteptarea si haideti la . Cosmi s-a trezit la 6 azi.

xandrutza_76 nu se pot salva filmuletele de pe Youtube. Eventual daca ai instalat Dc++ sa cauti acolo poate reusesti sa gasesti la cineva in calculator.

Sephora acelasi kinder papam si noi. Pupici sa va treaca raguseala.

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput