Bucurii sep-oct06 (112)***La Multi Ani ELOISE!***

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Neatza!

Saru'mana de , Monique! La vara cred ca tot noi vom fi cele mai matinale , datorita Bucuriilor. Am vazut si pozelecu Cosmi si Ana-Maria. Fain de voi ca aveti cu cine va intalni in parc

Lilina - imi pare tare tare rau pentru manuta lui Vlad! Multa rabdare in astea 2 saptamani!

LA MULTI ANI IOANA (PUFY)!!!

Mami 34+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Cristina pai cam da , daca sint asa matinale ce sa le facem.

Ioana LA MULTI ANI !!!!! sanatate si sa te bucurii de pufisorii tai.

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

LA MULTI ANI IOANA!!!!

Sa ai parte de multe bucurii, impliniri, sanatate si tot ce-ti doresti tu, alaturi de baietii tai minunati!





***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

si acum... Buna dimi

Monica multumim de cafea. Am vazut pozicile voastre, tare frumusele fetele (mami cu fetita ei). MI-a placut mult salopeta Cosminei si m-am topit de dragul Anei si al Cosminei cum se tineu ele de manuta!!
Lilina of of ce rau imi pare pentru puiul mic . Refacere rapida si cat mai usoara.
itzy eu i-am datpana acum doar kinder bueno si cat un pic de cioco, dar prajitura din aceea nu i-am luat. Oricum nu ii dau decat o/data pe sapt sau la 2-3 saptamani, cand cum, depinde, ca daca le vede musai sa-i dau.
mamilili multa sanatate! pacatoase rau racelile astea. Si acum sa-ti raspund si eu la intrebari: - carnita mananca aproape in fiecare zi sau la 2-3 zile, mai mult camuflata vorba ta, ca altfel nu mananca mult.
- periuta folosim Oral b stages inca de la inceput. La inceput o periez eu, apoi o ia de la mine si e asa simpatica ca ea misca capul si nu manuta pentru periaj.







***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

itzy, m-a impresionat tare mult conversatia voastra cu Vladut, iar Ana cand il striga cred ca e scumpete. Foarte draguti!!! Mey mey ce bine te intelegi tu de pe acum cu ginerele

roxana01, la amianaza daca e prea obo si nu vrea sa pape ii dam un bibe cu laptic, nu foarte des, dar se intampla.
Chiar vroiam sa va intreb: voi le dati bucuriilor laptic la somnul de amiaza? ea cum nu a vrut niciodata suzi, cand o pun in patut asteapta sticluta cu ceai (sau lapte).

Am vazut si trei baieti frumosi foc: Matty, David si Fabian.
Mira sper sa ma mobilizez si eu cat mai repede sa trimit o poza pt paginuta bucuriilor. Pana atunci uite o pt munca ta.

Iar lui Matteo si Dudu le doresc insanatosire grabnica!

Gety cum stai cu soferia? te-ai hotarat? hai baga mare ca eu am facut si pasul asta.

Andra, voi cum sunteti??






***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Neataaaa!

Acum am terminat si eu trebaluiala de dimineata si de schimbat si hranit copilul si acum imi savurez cafeaua.

Eu ce sa mai spun cu racelile, noua ne-a trecut, Mariei ii mai scot cu batista bebeului cam o data la 2-3 zile. Deja a inceput sa faca mai putina galagie.

Ramomar, noi acum am scos apartamentul maica-mii la vanzare si cu banii pe care ni-i da, mai achitam o parte din imprumut la banca si cumparam masina. Abia dupa aia ma apuc si eu de scoala de soferi, ca sa am pe ce exersa.
Cum ti se pare pana acum? E greu?



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Buna dimineatza!

Pufy, La multi ani cu sanatate, fericire, bucurii si succese pe toate planurile!

Lilina, imi pare rau de Vladutz! multa rabdare si fara alte incidente pe viitor! adevarul e, ca pur si simplu nu-i poti feri!

Sa raspundem acum la intrebari:
1. Aerosoli nu am facut, deci nu stiu nimic despre aparate sau daca si cum functioneaza!
2. Carnitza mananca in fiecare zi si daca i-as da la fiecare din cele 5 mese nu cred ca s-ar supara! Ii place tare mult! Mezeluri nu-i dau frecvent sua ca fel de masa dar mai scapa o sunculitza, sau o bucata de salam!
3. Periutza de dinti folosim de cea normala cand are el chef! daca nu are ne alergam prin toata casa, rade si nu vrea si gata!
4. Dulciuri eu personal din comert nu i-am dat, dar in vizita a primit napolitana cu cacao pe care a mestecat-o dupa care mi-a scos-o afara! acelasi lucru se intampla la croissantul cu ciocolata, il schimb daca ii dau croissant cu unt il devoreaza de-a dreptul! ciocolata a mai incercat si pe la un an dar nici atunci nu i-a placut!
5. Lapte la biberon nu primeste decat dimineatza cu cereale si seara la culcare simplu! La pranz dupa ce mananca ii dau sticla cu apa, bea cat ii trebuie apoi il pun in patut la somn fara sticla! Ce-i drept noi avem suzy pe care si-o cauta tacticos inainte de a merge la somn!
6. Feluri de mancare: paste cu diverse :ton, branza, ou si cel mai frecvent diverse legume ( de regula 2 max 3 combin deodata) pe aburi cu branza, ou, carnitza! (aseara de ex. a mancat cartofi cu broccoli si branza si jumatate dintr-un iaurt!)

Eu sunt recita cobza, de la gat m-i se trage ca e in pioneze! Nu stiu cum am reusit dar ma enerveaza de nu mai pot! Cred ca si sistemul imunitar il am varza ca la mine nu trec 3 saptamani ca iar racesc! ori nu le tratez ca lumea si apoi recidiveaza! Adevarul e ca nu sunt fun medicamente si acnd vad ca ma simt mai bine nu mai iau! Nu vorbesc aici de antibiotice ca stiu cum sta treaba dar nu am luat nici de astea deloc!
Multa sanatate si insanatosire grabnica bucuriilor, mamicilor de bucurii bolnave si taticilor de bucurii bolnavi!



Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

of ce noapte infernala am avut. Vlad s-a foit non stop, ma simt groaznic, zici ca mi-am luat bataie toata noaptea


LA MULTI ANI PUFY, sa fii sanatoasa si fericita si sa te bucuri de copilasii tai.

Gagici, ati vazut ca au mai aparut emoticoane ??? bla-bla si confuz

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

...hai ca m-ai am timp d eun mesaj repede!

Adina, multumesc de oferta! gand la gand cu bucurie! al meu sot cred ca ar fi cel mai fericit ca ar veni si el in week-end! Cand ai tu timp, imi dai te rog adresa pe PM sa o bage al meu in GPS sa vedem ce hoteluri sunt cat mai aproape de tine!
Lexi, am inteles cum sta treaba! Eu iti tin pumnii si-ti urez succes sa scapi cat mai repede de ele!
mai aveam de scris cuiva dar nu-mi mai amintesc acum! revin!


Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eloise spune:

LA MULTI ANI, IOANA! Iti doresc din suflet tot ce iti doresti si tu, viata lunga, frumoasa si bogata in impliniri!

***

Noi sintem aproape bine... din pacate Vladut a facut un abces la piciorus, de o saptamana i-a aparut o bubitza care s-a inflamat, inrosit si intarit, dupa cateva zile a colectat, am aplicat Rivanol si de 2 zile a drenat puroiul, dar inca mai supureaza si nu s-a dezumflat complet. Of! Abia astept sa scapam de toate problemele astea!
Eu m-am vindecat de gripa, si am slabit 2 kg cu ocazia asta.
In continuare nu prea am timp de net, saptamana viitoare voi reveni probabil in forta.


I'm reading a book. You know... it's like forums, just a little shorter.Andra si Vladut (14.10.2006)
puiul meu creste...

~*~My dear old pics~*~
~*~New old pics~*~

Mergi la inceput