Bucurii sep-oct06 (112)***La Multi Ani ELOISE!***

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Stiu ca sinteti la cura dar ieri am descoperit o reteta usoara de rulada cu biscuiti si nuca de cocos pe care o savurez acum.....daca e cineva interesat las linkul aici incercati-o ca merita http://edithfrincu.blogspot.com/2008/02/rulada-de-biscuiti-cu-cocos.html .

Sa va spunem ce facem noi de 2 zile. Incercam sa invatam cum ne cheama pe fiecare ...in afara de ea care nu vrea sa spuna doamne fereste cum o cheama. Deci tati Iulian este DUDIDAN, mami Mona este Mona, tataie Nicu este ICU, buni IRI este IDI , buni Maria este MIA, soara mea Miru este MIU...asa pronunta ea




POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Va pup fetelor

Matti e foarte ragusit si tuseste f naspa,in rest nik.Am sunat dr am cerut sfaturi "ingerului" si acu ma duc sa iau ce trebe.Nu are febra,nu are muci,dar e cam indispus.

LA MULTI ANI Ioana!Multa sanatate,fericire sa-ti dea Domnu numai bine,sa te bucuri de toti Pufysorii tai si toti cei dragi

Revina-ma duc la farmacie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

La multi ani, draga Ioana! Iti dorim o viata frumoasa, sanatate, impliniri si multe bucurii!

Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:



Muuuuulti aaaani traiascaaaa, muuuulti aaaani traiascaaa, laaa muuulti aaaani!

Ioana - Pufymic

Multumim ca ne-ati admirat in poze!

Ramo, Mathias nu bea lapte deloc. Nu stie ce-i ala biberon. Nu te prea pot ajuta cu raspunsul meu.

Roxana01, M nu prea face nani la pranz acasa, de obicei doarme afara cand iesim. Noi inca folosim caruciorul, eu merg f mult pe jos. El papa dimineata la trezire, iesim afara cateva ore si de pranz mananca atunci cand venim de-afara.

Lilina, imi pare rau ca ai avut o noapte asa de chinuitoare!

Xandrutza, spor la bucatarit!

Sephora, sanatate lui Matti! Daca e ragusit ii poti da si-un puf de Tantum verde in gat.

Andra, se simte lipsa ta pe forum, abia astept sa plece socrella! Bietul Vladut, sper sa-i treaca cat mai repede bubitza.


**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna fetelor.
Mutumesc pentru cafea, Monique, e tare buna. Eu gasisem un site care iti poate salva clipuri de pe youtube, doar ca nu l-am incercat.
Felicitari lui Cosmi cea vorbareata.
Multa sanatate Vladut, Vladone, Matti, Dudu, Lili si Beatrix!
Monique, pare interesanta reteta aceea, cred ca o s-o incerc si eu.
Ramo, eu obisnuiesc sa-i mai dau Narcisei lapte la pranz, ei ii place asa de mult, chiar o vezi ca-si doreste o sticluta cu lapte.
Gety, nu cred sa fie tare greu la condus, s-ar putea sa-ti placa.
Cristina, cum te mai simti?


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eeddaa spune:

Buna fetele!
Monique, intr-adevar rulada e ff buna :)
Am intrat aici pt ca am vazut ca se vb despre blogul meu :)
Un salut tuturor!
O zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

quote:
Originally posted by MamiLili


Xandrutza, spor la bucatarit!



**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)





Multumesc! Poate candva o sa vii la mine, la o pizza

Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

quote:
Originally posted by ramomar

Chiar vroiam sa va intreb: voi le dati bucuriilor laptic la somnul de amiaza? ea cum nu a vrut niciodata suzi, cand o pun in patut asteapta sticluta cu ceai (sau lapte).


***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************


Nu-i dau nik la pranz pt ca haleste prea mult lapte noaptea, dimineata si seara. Adoarme singur, citeste din carti, se foieste cat se foieste si adoarme.

*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

IOANA, LA MULTI ANI!!!!! Vad ca deja s-a dat iama in tortul oferit de Xandrutza!

Lilina, off, ce rau imi pare de Vladone! Multa sanatate, sa scapati cat mai repede de ghips.
Monique, am admirat pozele, foarte frunmoase, fetele sunt dragalase fooooc!
Multa sanatate Bucuriilor bolnavioare precum si parintilor de Bucurii care sunt bolnavi!

Eu sunt fericita ca am reusit sa-i gasesc Mariei un loc liber la gradinita Waldorf, la grupa parinte-copil. E o grupa speciala pentru copii mai mici de 3 ani, unde se duc insotiti de un parinte, stau de dimineata pana la ora 13, papa acolo, se joaca iar parintii interactioneaza si ei. Luni ii trimit pe ai mei la o "zi de proba" si daca le place , dupa Paste vor merge de 2-3 ori pe saptamana.



de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

La multi ani Ioana, multa sanatate si tot ce-ti doresti sa se implineasca!

Andra multa sanatate va dorim, asa este, vin toate deodata, lasa ca trec ele!


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput