Bucurii sep-oct06 (112)***La Multi Ani ELOISE!***

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Monica am vazut pozele voastre, semanati f bine, fetele sunt tare dulci in roz.

Lexi ce fain ca sunt asa gradinite acolo, i-ar prinde bine si lui taxu lui David sa mearga.


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

In primul rand va multumesc fetelor care mi-ati raspuns la intrebari (Ramomar, Cristina, Xandrutza, Mamilili, Itzy). Vom vedea cum ne vom descurca in final, probabil vom sta mai putin afara.

Ioana, la multi ani, multa sanatate si sa fii fericita!

Sephora, Adriana, multa sanatate la bucurii!

itzy, saracul Vladone a fost ametit de tot de aerul de indragosteala fata de Ana Maria si, cum sunt barbatii indragostiti, mai cu capu'n nori, a uitat fie atent si la mers. Periculoasa dragostea asta! Lilina, imi pare tare rau de Vladone, saracul de el, cred ca l-a durut foarte tare! cred ca si pe tine te durea sufletul sa-l vezi chinuindu-se. Unde ati fost la gipsat? multa sanatate si rabdare cu el zilele astea, ca sigur e mai marait.

Apropo de cazaturi stupide, o facu si Daria azi. Era cu mama la sufragerie, eu eram plecata. Si Daria cand vrea sa se mamaleasca (alinte), vine deodata la tine si se arunca in poala ta, cu capul inainte. Trebuie sa fii foarte atent, ca ea este kamikaze, nu se uita exact daca stii ca vine sau nu. Azi mama n-a fost atenta ca daria venea la mamalit si, cum s-a lasat ea in fata, a ratat-o putin pe mama si s-a dus cu capul exact in coltul mesei de cafea. are un cucui mare in frunte. va dati seama ca a plans rau. prostia e ca nu s-a impiedicat, nu a fost neatenta, doar ca vroia ea sa se alinte si nu a nimerit bine.

va pupam



Roxana & cocutzel Daria (06.09.06) + Burti- bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Am vrut sa mai scriu si eu ceva, dar am iesit afara, am citit la voi ca iesiti mai devreme un pic si am facut si eu la fel. Acum printesa mea doarme.

LA MULTI ANI, PUFYMIC!
Sa fii fericita alaturi de cei dragi!

MamiLili, Maria papa carnita in fiecare zi, dar pe langa ea mai papa si branza, legume, fructe proaspete, incerc sa-i dau cate putin din fiecare. Si mai nou bea si ceai cu lamaie. De spalat o spal cu periuta de dinti.

Ramomar, Maria mea bea lapte. Mai bea si noaptea, din pacate, dar si ziua vreo 300 ml., iar cu cereale seara vreo 200 ml.

Monique_new, auzi, dupa ce ca sunt cea mai "grea" dintre mamici de Bucurii, mai pui si kink-uri cu site-uri de bunatati. Pai se poate? L-am copiat si pe asta. Am un fisier unde copii de toate cele in el.

Am vazut poze cu David, Mathias si Fabian (alt tunsulici). La baieti e mai usor, ca daca le-a crescut 1 cm. este OK.

Mirabelac, multam pentru cantecelele de pe Youtube. S-a distrat Maria mea, dar verzuliul ii place mai mult.

Lilina, ce rau imi pare pentru Vladone! Ghinionul de pe lume a fost!
Poti sa-i dai un supliment de Ca in perioada asta, sa se prinda osul mai bine.

MamiLili, si eu tot cu gatul am avut probleme. Ma ustura foarte tare!

Sephora, sa-i treaca raguseala lui Matti repede, repede.

Eloise, sa treaca infectia cat mai repede lui Vladutz.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Voiam sa mai scriu ca, daca vremea tine cu ea, Maria e programata la "hair-stylist" sambata.

Am vazut si ultimele poze ale Cosminutzei, la care deja a venit primavara.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

quote:
Originally posted by GETY

Ramomar, noi acum am scos apartamentul maica-mii la vanzare si cu banii pe care ni-i da, mai achitam o parte din imprumut la banca si cumparam masina. Abia dupa aia ma apuc si eu de scoala de soferi, ca sa am pe ce exersa.
Cum ti se pare pana acum? E greu?


Asa creste Maria Diana





pana acum nu e ok, ca nu am inceput sofatul, desi daca vrei si daca-ti palce nu trebuie sa fie greu; eu am mai luat masina si am condus prin sat pe la bunici [/b]





***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

quote:
Originally posted by ramomar




pana acum nu e ok, ca nu am inceput sofatul, desi daca vrei si daca-ti palce nu trebuie sa fie greu; eu am mai luat masina si am condus prin sat pe la bunici





***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

[/quote]

Salutareee
mey ce jhaioasa esti tu cu satul si bunicii...

Imi aduci aminte de mine... pana la 18 ani am batut din picioare ca eu fac scoala de soferi la 18 ani si imi iau carnetul fara nicio discutie....ei bine m-a mancat in sa ii propun lu' tata candva cand eram la tara la bunici sa exersam si sa conduc...
Nu iti spun cum ma cicalea..." baga a 1-a, franeaza, imi calezi motorul, imi strici ambreiajul....inchipuie-ti ca este trecere de pietoni....aaaa pai pana franezi tu l-ai omorat deja pe pieton"!!!

Iti dai seama ca dupa toate astea..m-am dat frumos jos din masina, i-am spus s-o puna in cui ca mie nu mai imi trebuie....Aveam prieten cu masina (actualul sot) si am tot amanat ....ca nici pana acum nu am facut scoala de soferi spre rusinea mea!!! tot zic ca ar trebui ...

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

quote:
Originally posted by itzy-bitzy

quote:
Originally posted by ramomar




pana acum nu e ok, ca nu am inceput sofatul, desi daca vrei si daca-ti palce nu trebuie sa fie greu; eu am mai luat masina si am condus prin sat pe la bunici





***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************




Salutareee
mey ce jhaioasa esti tu cu satul si bunicii...

Imi aduci aminte de mine... pana la 18 ani am batut din picioare ca eu fac scoala de soferi la 18 ani si imi iau carnetul fara nicio discutie....ei bine m-a mancat in sa ii propun lu' tata candva cand eram la tara la bunici sa exersam si sa conduc...
Nu iti spun cum ma cicalea..." baga a 1-a, franeaza, imi calezi motorul, imi strici ambreiajul....inchipuie-ti ca este trecere de pietoni....aaaa pai pana franezi tu l-ai omorat deja pe pieton"!!!

Iti dai seama ca dupa toate astea..m-am dat frumos jos din masina, i-am spus s-o puna in cui ca mie nu mai imi trebuie....Aveam prieten cu masina (actualul sot) si am tot amanat ....ca nici pana acum nu am facut scoala de soferi spre rusinea mea!!! tot zic ca ar trebui ...

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)


[/quote]

ce m-am distrat, parca m-am vazut pe mine, doar ca eu ma urc cu sotul in dreapta si el comenteaza: acum ce faci?, vezi ca-ti moare motorul!, baga intr-a 3-a etc, dar m-a ajutat si acum mi-e mai usor. Cam asa am amanat si eu pana acum, dar acum gata, deci hai si tu





***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

WoWWWW! Ce de felicitari!!!!!!Multumesc din suflet fetelor!Sunteti minunate!!

Nu am apucat sa citesc nimic din urma fiindca ma doare capul ingrozitor..ma doare pielea de pe fatza....sunt racita....am nasul infundat....ma simt ca naiba!
Si de 2 nopti nici nu prea dorm ca-l chinuie 2 maselute pe Nicolas...
Si ca sa fie "cadoul" complet de azi-dimineata si pana vineri noaptea sunt singura cu piticii mei fiindca iubitul meu sot e plecat in delegatie....!Asa ca numai chef de sarbatorit n-am!

Ma duc sa ma intind ca nu mai pot.....


www.doctorbun.ro/" target="_blank">Voteaza medicii romani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Andra sanatate multa

Fetelor multumimde grija si urari.

Liliana sa se prinda repede s bine lipeala.

Lapte noi bem doar seara la culcare si dimineata in somn.

Monique facut prajitura,buna dar trebuie lasata mai mult de 2 ore,cred ca e mai buna a doua zi.

Azi a fost sarbatoare la mine am facut Rulada data de Monique,Tortilia si Coca

Si BE 2 poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Eeddaa multumesc de reteta e chiar buna , dar cum ai vazut ca am postat aici blogul tau ca vad ca nu erai membra DC???

pufy lasa ca sarbatoriti cind se intoarce. Pupici sa te faci bine repede.

mey viitoarelor soferite nu va mai luati dupa barbati , ca ei cica sunt cei mai smecheri...si noi toate suntem blonde. Lasati-i sa vorbeasca si vedeti-va de treaba. Bafta si perseverenta.

Gety imi pare rau ca te abtii sa papi dulciuri, dar stringe retetele ca le faci cind vei dorii.

Roxana pupam Daria sa treaca cucuiul si sa fie mai atenta.


Sephora ma bucur ca ti-a placut . Asa si scrie acolo ca e mai buna chiar a doua zi.A mea a iesit cam asa Rulada. Am vazut si celelalte poze. Broasca din aia avem si noi pernuta luata de la Ikea.

...si nu in ultimul rand multumim ca v-ati uitat la poze si v-au placut.

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput