Fulguleti de noiembrie decembrie 2006 (157)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Astazi imi vad finuta :). Multumesc pentru urari!


Flore, felicitari!!! Sarcina usoara si bebe sanatos!

Dia, copiilor le-am facut toate vaccinurile obligatorii, iar in plus doar cel impotriva meningitei de nu stiu ce tip.
Cat despre joaca impreuna cu copiii de toate varstele: da, sunt de acord. Este benefic atat pentru prichindei, cat si pentru cei mai mari.

A_deju, Victor s-a obisnuit cu foenul. Da' stii cum? Il las pe el sa umble la buton: il deschide, uscam putin, il inchide si iar il deschide... si repetam. Noroc ca-i par putin, ca n-am stricat inca aparatul :).

Sper ca bolnaviorii sunt mai bine astazi!

Fetele mele s-au dus de ieri la gradinita. Sa le fi vazut ce fericite erau cu martisoare in piept, flori in brate si punguta cu cadouri (martisoare) pentru colege dupa ele! Victoras isi purta si el mandru, cosarul in piept. Duminica, la petrecere, era singurul baiat cu martisor :).
Cand sa zicem hop, ca am terminat cu boala, pe Maria a inceput s-o doara urechea. Azi noapte, pe la 1, vine la mine plangand ca nu poate dormi. Am reusit intr-un final sa aflu de ce; nu voia sa-mi spuna, cica: "Vreau sa ma lasi la gradinita!". Am doftoricit-o cum am stiut mai bine si am lasat-o la gradi pana la pranz (oricum pleca la 12.30, caci astazi are aerobic). Daca o s-o doara din nou (sper ca nu!) trecem pe antibiotic (la ultimul consult doctorita ne-a dat reteta de Augmentin, in caz ca face otita; caci s-a intamplat destul de des :( ).

Sa-mi tineti pumnii! Astazi ma duc la doctor (pentru mine, nu cu copiii).

Numai bine,


Manuela, Stefan si cele 3 minuni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

lavinia ati terminat de tot cu antibioticul?


diana si david 03.12.06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:

Dianocica,
Da.l-am intrerupt dupa 2 zile(din 5 prescrise)..adica acum o saptamana(din acelsai motiv,l-am intrerupt).Vineri am inceput cu putin lapte.Iar duminica si ieri a primit portia lui normala.Se pare ca prea mult.Pt linistea mea oricum voi mai face o copro.

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

DBUNNY,f faine pozele din mall,sunteti toate niste frumoase si copilasii deiciosi!!!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)

"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

pt cele mai minunate minunate din lume!

6+ Flore Alessia Liane (16-12-2006)
" Cel mai frumos colier al unei femei este dat de mainile copilului sau in jurul gatului" (Natalie Portman)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Lavinia, ...am mai intrebat o data, dar poate n-ai vazut atunci: ce v-au zis medicii de la Tg. Mures referitor la operatie? Ca ma tot gandesc la voi, zilnic crede-ma...cred ca ti-e tare greu...
Dianarus, nici tu n-ai mai dat demult pe aici...sper ca sunteti bine...

Am vazut o multime de poze...Matei la schi , Raluca la zapada si la piscina (super tare locul ala din Brasov, dar e nesimtire de-a dreptul sa ceri 100 ron pt. 2 adulti si un copil), Adinazot&Co la botez (super tare bluza si pantofii ) ce zice sotul tau de meciul Steaua-CFR, ca eu am crezut ca fac cu nervii , minunatele gemene de mamaana, care se antreneaza serios la scari ...

Dianocica, mai suge d?

Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow


Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:


Asiza,
Cateterismul nu l-am mai facut,doar un eco facut de dr. de acolo care e si chirurg.
Pt ca desteptii de la Iasi nu au trecut ceva foarte important pe foaie ( evolutia gradientului=viteza sangelui la locul stenozei),nu si-a putut da seama exact cum au evoluat lucrurile.Dar inca nu e o urgenta interventia chirurgicala(treaba cu balonasul e exclusa).Asa ca revenim tot la ea peste 6 luni,adica prin septembrie.
Pup you back!

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

cam liniste pe-aici..se vede k toata lumea e pe-afara . Numai noi stam in casa ....asteptam ora 16 k pe altceva sa vina tati sa ne scoata...din cauza burtoiului nu servim plimbari singurei..da asta e.. mai sunt vreo 2 luni si scapam..

Voiam sa va spun k am cumparat o revista scoasa de cei de la Practic in bucatarie"-"Carticica practica cu retete pt copilul sau nepotul tau"...sunt destul de usor de facut...

Madalina29
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:



suntem bine. asiza,
citesc cate putin cand mai apuc. si cam atat.
luna martie va fi incarcata.

sanatate tuturor

ps: cine nu mai poate de dorul meu ma gaseste la tel sau mess.

Marc 1+ si Ianis 3+


Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Nu mi-a venit sa cred ochilor... 1 pagina?!?! Azi cred ca s-a batut recordul la scris ... pardon, la nescris . Sa inteleg ca e vremea asa de faina la voi? Pe aici a fost primavara ieri, 10-14 grade, s-a topit toata zapada, iar in dimineata asta era un strat nou de zapada si pe seara ne asteptam la furtuna de zapada, asa ca am dat directive pentru aprovizionare. Eh, bucurosi le-om duce toate...

dbunny, ce dragut e micul blond in castelul roz! Un crai printre printesele timisorence, ca tot erau numai fete, le trebuia si un baietel. Si ce duios imbratiseaza el pisica...
Lui Paco cum ii place in Romania?

dianarus, despre care telefon vorbesti? Ala sau... celalalt?

Raluca, multumesc. Vad ca preturile sunt cam la fel ca aici.

asiza, bine ca ai reaparut, ba chiar un un zambet. Vrei sa spui ca tu te mai uiti la fotbal?

madaluta, asa putin mai ai? Deci esti in luna a saptea? Mi-e dor de o burtica, nu ne pui poze?

Lavinia, imi pare rau de Mihaita, macar accepta orezul? Ca Roxana il ura...

acs, ai control pentru picior? Tin pumnii! Si pentru Maria, sa nu fie otita!

kikineata, si eu tot cu marea... ne uita Dumnezeu pe acolo, stateam cat de mult se putea... dar muntele il iubesc, si oricum il aveam la indemana toata ziua. Aici imi lipseste, in schimb am ajuns sa ma plimb pe cheiuri si diguri... ceea ce nu-mi displace, insa ma minunez cum s-a modificat schimbarea.

Despre luly mai stiti ceva? Nu a mai scris demult.

Ktrinel, daca mai bagi un ochi, imi spui te rog cum se numeste cartea? Aia de care spuneai ultima oara ... te-am lamurit bustean, dar stii tu... Vreau sa o caut la biblio.



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput