Fulguleti de noiembrie decembrie 2006 (157)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

quote:
Originally posted by danutz
Ah...mai voiam sa va zic ca nu cumva sa va apucati sa vedeti 'I am legend', cu Will Smith...am cosmaruri de 2 nopti din cauza filmului astuia...




Danutz, mami de Maria-sa Rares (14.12.2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank"> fulguleti




bine ca ai de 2 nopti, eu am cosmaruri de o luna din cauza lui ... numai pe fred ala in mijlocul strazii il vad(totusi inca nu-s lamurita cine l-a pus acolo?).. si dupa aia pe toti aia, neoamenii ..brrrr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

www.flickr.com/photos/dbunny/2307926787/in/set-72157602046643632/" target="_blank">Mall Timisoara

Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

quote:
Originally posted by Laura13

iulia multumesc.

revin cu o noua problema: am obs in seara asta ca se da cu capul de pereti. noroc ca avem rigips mai peste tot. deci se da cu capul de pereti, apoi da na-na si vine la noi sa il pupam ca a facut buba. si nu, nu cred ca vrea sa fie pupat si de aceea face asa, pt ca noi il pupam mai mult decat vrea el. si de fiecare data cand vine sa ne iubim, apoi ne iubim, renuntam la orice si ne pupam si dragalim. si se agita ff tare, se zvarcoleste si se aseaza pe covor si se incovoaie....ma rog, face f urat. si, gratie lui a deju, a aparut piticul autist, care, de fapt, nu stiu exact cum se manifesta, asa ca am sa bag un google.

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006




laura, nu mai cauta pe google, autistii au uneori manifestari de agresivitate vizavi de propria persoana..dar asta e unul din multele simptome si nu unul dintre cele mai grave,,,acesti copii nu comunica DELOC cu cei din jur, nu ofera deloc feed-back prin nici o manifestare atunci cand parintii le vorbesc..sunt inchisi! eu zic sa lasati piticii astia furiosi deoparte ca nu va face bine!

copiii nostri sunt la varsta cand simt ca au o personalitate, ca pot lua singuri taurul de coarne, cand simt dorinta de autoafirmare a propriei personalitati!ei nefiind inca capabili sa isi controleze impulsurile ( ktrinel vorbea de bulbul rahidian care le conduce acum reactiile) agresive, impulsuri pe care le are fiecare om normal atunci cand are o problema sau o nemultumire ( cu diferenta ca noi stim sa le controlam)... isi exprima frustrarile, nemultumirile, nevoia de atentie..astfel... sau pur si simplu vor sa fie bagati in seama, nu neaparat pentru ca le lipseste acest lucru! solutia? depinde de copilas: daca nu functioneaza luatul in brate si vorbitul calm, eu as incerca sa ignor deocamdata ( dar nu sa fiu indiferenta) aceste accese, sa le minimalizez importanta in fata lui..macar pana atunci cand va creste si isi va putea exprima in cuvinte problema lui existentiala! si cred ca e bine sa ramai calma si sa nu te panichezi la asa ceva, trateaza problema simplu, pupa-l daca asta cauta ( tu esti de vina ca l-ai invatat pupacios ..glumesc, asa si al meu face...imi arata burta goala din cand in cand sa i-o pup)dar vorba dandusei, fa in asa fel incat el sa nu simta asta ca o recompensa a ceea ce face, daca vrea pup da-i pup da nu-l dragali excesiv cand face asta! m-am aberat cu gratie nu? scriu toate astea pentru ca si octavian imi trage palme si apoi rade, stiu ca e o distractie pentru el,il las in pace dar incerc sa nu-l incurajez in astfel de distractii! ei nu fac diferenta acum intre un pup si o palma sau un cap de perete! cred !


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

am uitat sa o pup dulce pe roxanica


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Seara buna, mamici si fulguleti!

Azi am stat in parc 4 ore jumate, iar Alexia tot nu se dadea dusa, ar mai fi stat. A dormit o ora in carut, a servit pranzul in aer liber si m-a alergat de mi-a iesit sufletul! E atat de scumpa cand alearga de colo-colo cu piciorusele alea scurte! Am masurat-o eu azi si are incredibila inaltime de........ 76 cm! Cred ca e cel mai scund fulgulet, manca-o-ar mama de piticuta!

Sanatate multa fulguletilor bolnaviori (Sara Maria, Dani, David, Stefania)

Danutz, noi folosim Huggies clasic. De cele mai multe ori nu avem probleme la schimbatul scutecului.
Asiza, ce te-a suparat atat de tare??? Hai vino si descarca-te la noi!
Adina, vazut fetele frumoasele!
Dia, eu nu-i fac Alexiei vaccinul anti-varicela.
Raluca, foarte frumoase pozele!!!! Mi s-a facut o pofta de balaceala… Iti sta super cu noua tunsoare! Chiar mi-era dor de dulceata de Adinuta, ca nu o mai vazusem de ceva vreme.
Roana, sanatate multa!
Acs, sa-ti traiasca finuta, sa fie sanatoasa!
Yagmur, un pupic dulce pentru Luca si mami!
Ruxandra, m-am delectat cu pozele voastre. Peisajele ca peisajele (sunt superbe, bineinteles), dar voi straluciti de fericire in toate pozele! Sunteti tare frumosi! Vad ca Matei face deja cuceriri.
Dianocica, sa stapaniti sanatosi noile incaltari!
Mamaana, admirat fetite scumpe si flacau chipes!
Dbunny, mai ce bine ii sta lui Daniel intre printesele fulgulete!
Dia, Danutz, m-ati facut curioasa cu "I am legend". O sa-l pun pe Cezar sa-l caute si imi fac curaj sa-l vad zilele astea.


Noapte buna!


Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Multumesc ca v-ati facut griji pt. mine, desi le aveti voi pe ale voastre...pt. asta, luati d-aci ...nu-i inca chiar roz viata, dar cel putin e "traibila" ...

Laura, noi am luat aparatul de aerosoli de la HelpNet, a costat in jur de 150 ron parca, la reducere...Sanatate multa micutului Dani!

I am legend...super film...n-avusei cosmaruri deloc...

Varilix, noi zicem PAS deocamdata...daca pana la 12 ani nu face, atunci il vaccinez...
Hepatita A, se recomanda doar in tarile sarace, cu o igiena precara...acuma vedeti si voi unde incadrati estul Europei ...eu as zice ca nu-i cazul...daca calatoriti prin Africa, Asia, America de Sud, da, faceti-l ca-i risc mare...oricum am citit pe undeva ca se face in doua doze, la interval de 6/12 luni, la prima doza capeti imunitate pt. 1 an, iar la cea de-a doua pt. 10 ani...

Cam atat pentru moment...Va pup...



Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow


Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

Neata

Ruxandra abia acum am vazut pozele voastre frumoase foc. si peisaje si schiori... ati fost si la festivalul gatitului in aer liber de la Azuga? f fain, ati si dansat...

Donia parcul e la iesirea spre Tg Mures. intrarea pt adulti 50 ron, 2 adulti si un copil 100 si mai au ceva reduceri pt grupuri.

laura habar n-am de aerosoli, cred ca astia sunt singurii pe care i-am ratat.

mamaana vazut si copii minunati, asa mari par fetele...

Bambo, Teutz multumesc mult.
apropo de cuceririle lui Matei al Ruxandrei, "cucerirea" nu e verisoara lui cumva. eu parca asa mi-o amintesc.

sa va pove de noi. ieri am ajuns la cresa la 5 si 15, ca niciodata. eram asa fericita si adina la fel. am mers pe jos pana acasa, care e f aproape dar nu am urcat ci am luat carutul din masina am urcat-o in el si ne-am dus si am cumparat niste fructe pe care le-a mancat in parc, ne-am dat in leagan, pe tobogan, am fugarit cainii a prins o pisicuta cuminte foc si o tragea dupa ea de coada si mata mergea cu spatele dupa adina. m-am prapadit de ras. ne-am mai plimbat cu carutul, fost la farmacie sa cumpar ceva de tuse (am luat ACC200 si azi noapte nu am tusit deloc, acum de dimi doar putin sper sa fie ok si mi-am facut si ceai de ceapa si nuca cu miere). la farmacie ia terminat pe toti vorbea cu toti oamenii, la care ieseau le facea cu mana si le spunea pa.
am intrat la 7 si 20 in casa si a fost inca fresh pana pe la 9. somnul de noapte la noi inca e cu f multe treziri si analizarea patutului in detaliu, fiecare coltisor trebuie vizitat de cateva ori pe noapte. azi noapte a baut 1.200 l, incluzand si 2 sticle de lapte de 250 fiecare, restul o sticla de ceai si restul apa.

cam atat. fug la munca.
pupici la toate mamicile si la toti copiii.



Raluca cu www.totsites.com/tot/adinaungureanu" target="_blank">Adina Andreea (12 nov 2006)

Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Neata!
Ruxandra, m-am delectat cu pozele voastre! Minunte si voi si mai si!
Mi se pare atat de departe ziua in care vom merge si noi la munte, cu toate ca nu-mi place....mai deloc sa merg...io-s cu marea!
Uimita de prietenia celor mici, sunt asa frumossssssiiiii impreuna. Cine e mica stirba?

Noi tot cu muci dar macar papa si sa zic ca doarme cat de cat. Aseara a adormit la 8. La 6.30 era drepti! Niciodata nu mi s-a intamplat asa ceva. Acum doarme sper sa recupereze.

Teutz mama...v-a uiatat Dumnezeu in parc! Auzi i-a lasa pitica in pace!! Sanatoasa sa fie, frumoasa e...ce mai vrei?

Dbunny admirat poze la Romanica. Tare slaba esti maica!

A-dejuleeeeeeee, esti in somaj?? TEHNIC?




KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:

Iar are diaree..probabil trebuia sa mai astept cu laptele...
A facut mititelul vreo 5-6 scaune azi noapte..iar eu am dormit nu.

da nu-i nimic..bine ca nu face febra,ca nu vomita,etc.
Ne intoarcem la orez si hidrasec.Ajungem chinezi in ritmul asta.

Pup tare pe Dani si David sperand ca azi sunt mai bine!

p.s.
Dandusa,
a aparut partea a 3a de la baby human.Ai mai facut rost de prima parte ,ca o vreau si eu?

Asiza,
Avem grijile noastre dar o avem si pe a ta.Putem duce!Asteptam sa te defulezi aici.

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

RALUCA,f faine pozele,Adinuta e o scumpa!
MAMAANA,super dragute fetele tale,dulci foc!!!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)

"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"

Mergi la inceput