Strumfi de iulie-august 2007 (63)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nma spune:

quote:
Originally posted by anamiha

In sfarsit ieri i-a iesit si Evei un dintisor si azi vad ca iese altul.Gata nu mai este babuta mamei

poze cu Eva



felicitari!

intram si noi in randul iepurasilor. am avut o noapte grea dar se vede dintisorul. urmatorii sper sa iasa mai usor!

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredana_76 spune:

Buna.Referitor la scaunel eu as vrea tot bebe confort axiss, e super au un demo video pe la redoute.Nu stiu cit costa in schimb taxele de transport,daca il comand va spun.
Cartoful dulce arata ca un cartof normal ,putin mai tuguiat si interiorul este portocaliu.

Loredana ,mami de David Alexandru 16.07.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielabv spune:

servus fetele

eu nu mai reusesc sa intru asa des pe aici si tare mi-e ciuda, mereu am de facut cate ceva si Medeea si-a schimbat programul asa ca trebuie sa fiu atenta la ea sa vad cand e de mancat cand e de somnic etc

se trezeste si ea de 2 ori noaptea si mi-e ciuda ca stiu ca poate dormi pana dimineata fara probleme, dar nu stiu de ce o face

Nikole esti de admirat pentru progresele lui Albastrel, mereu imi spun ca trebuie sa fac ceva dar nu suport sa o aud plangand, doar sa plec de acasa si sa las pe altii sa fac treaba asta urata

m-au impresionat progresele lui Matei-Tetei ,Smaranda si alti strumfi grabiti sa creasca mari

Medeea se invarte in toate partile dar inca nu se ridica in 4 labe, sta bine in fundulet singurica, mananca cereale din bibe seara, cam 40 ml de fructe si tot atatea de legume, nu are dinti si daca seamana cu Dragos ii asteptam pe la 8 luni

Aylin eu fac pireul de legume in blender,din un morcov si ce mai vrei tu sa pui acolo, cartof, cartof dulce, pastarnac, telina, brocoli, din toate cate putin si nu toate odata, asta ca sa ii variezi gustul, pun putina supa din ce a fiert legumele si il fac de consistenta unui pireu de la borcanas, torn cate putina supa atat cat sa mestece blenderul. Sper ca am fost explicita. Hai succes si sa vedem ce mai face Alma. A, si inca o chestie, s-ar pute sa faca asa si din cauza ca inca nu e obisnuita cu alte alimente

Alina.a cum i-ai pregatit papaya Elisei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielabv spune:

anamiha am admirat-o si eu pe Eva, sunteti frumosi, frumosi toti trei

ioanaiub are dreptate nma, sunt superbi puii tai, nu ma mai satur privindu-i

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

in primul rand
Petra, ce mai faci? Vroiam sa te intreb: nu mai iesi intr-o zi in parcul Kiseleff?
In legatura cu legumele, si eu fac pentru 2-3 zile deci o cantitate ceva mai mare...
Bine ca papa Alma cerealele

pupam toti bebelusii sa creasca mari si frumosi

Monica (Andreea Ioana - 11 iulie 2007)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiarama spune:

Multumesc mult fetelor care mi-au dat cite un sfat referitor la durerea de sin

Se pare ca a avut legatura cu faptul ca i-a mai iesit un dinte si si mai e unul care sta sa apara.A cam refuzat mincarea saptamina trecuta si a stat mai mult la sin ,si ziua si noaptea

Eu ma simt bine ,in ciuda febrei si a frisoanelor de simbata .Copiii si ei sunt pe cale de insanatosire si sper sa nu mai avem recent surprize ,desi la gradinita aud zilnic de copii cu febra,pneumonie etc.Azi dimineata erau prezenti doar jumatate dintre ei .
Desi Bogdan e cu aproape 2 luni mai mare decit strumfii vostri imi permiteti sa ma laud si eu cu progresele lui ?Are deja 2 luni de cind patruleaza in 4 prin casa ,vreo luna de cind a inceput sa se ridice la marginea mobilei si stie sa se plimbe cu scaunul prin casa Se tine de el si il impinge usor ,mai face si el un pas apoi iar impinge .A invatat sa faca "pa" cu minuta si lucram intens la "bravo" .Spune mama si mai scapa cite un ba-ba .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:



Diane

Ioana pt primii pasi ai Smaranditei! Ce mai, s-a dus boieria de acum

Matei Hisham i-am spus eu mamei tale odata ca vei fi un geniu si n-am glumit, cu asa parinti...

Nico simpatica tare Andra
Eu gata, m-am ofticat De unde luati, soro, rochitele si sarafanele alea frumoase si viu colorate, ca eu ma tot uit pe aici si tot de astea sobre vad, adica pe maron, bleumarin, ma oftic. Lasa ca vine sezonul si scot astia comorile ascunse prin vitrine si rafturi.

Anamiha pt dintisorul Evei

Vive tu ce mai mesteresti acolo cu masina de cusut? Mai arata-ne si noua.
Eu sunt de tot rasul: m-am apucat sa-i fac Lorinutei niste botosei din blanita (fosti sosonei de-ai mei), dar se pare ca am masurat aiurea si mai trebuie sa mai adaug cate o fasie de blanita pe ici colo, o sa iasa in culorile curcubeului

Asta-noapte, dupa "fragezirea" strumfitei mele, am avut un somn mai lung. A binevoit dom'soara mea sa doarma de la 22 pana la 5.30 dimineata fara plans, fara treziri.

Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamiha spune:

Am si eu o intrebare: ce pot sa ii dau Evei de tuse in afara de Stodal? Ii dau de trei zile siropul asta si parca tuseste mai rau
Gabriela si voi sunteti frumosi foc si are micuta ta cateva poze unde seamana cu mine cand eram mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

noua pentru tuse ne.a dat eurespal dar cred ca mai bine ai intreba pediatrul nu shtiu ce sa iti zic

de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamiha spune:

Am intrebat-o si tot eurespal mi-a dat dar am inteles ca nu e asa grozav.
Tu ai fost multumita de el? Cat i-ai dat si de cate ori pe zi?


Mergi la inceput