Strumfi de iulie-august 2007 (63)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

bai parca ii dadeam de 2 ori pe zi cate 3 ml dak nu ma inshel.Da chiar a functionat

de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Diane, ce raspuns frumos si complet, esti o draguta,.

Gabi, multa sanatate in continuare, sper sa scapati de boli, stiu cum e sa fie si copiii si parintii bolnavi, brrr. Ti-a trecut durerea de san? Felicitari pt progresele lui Bogdanel, e super.

Anamiha, felicitari pt dintisor.


Anto, mamica de Sonia ( 22iunie 2007) siwww.flickr.com/photos/10611598@N04/sets/72157601053655009/" target="_blank">Victor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

quote:
Originally posted by nma

[/b]ioanaiub[/b] ce dulci sunt. uite un motiv pt fetele care vor si bb2 sa se grabeasca.


nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003




e minunat cu doi copii, e si greu dar ... ne-am dorit mult sa fie de varste apropiate, asa cresc impreuna ...

noi suntem aici cu poze noi si poezii
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

ioanaiub, anto, stefania, ashera, mamii, nico, gabrielabv, monicabo multumesc mult pentru raspunsuri. voi incerca sa fac cum ziceti voi sa vad cum iese.

gabriela, s-ar putea sa fie pentru ca nu e obisnuita cu gusturile...dar ar cam trebui sa inceapa sa se obisnuiasca si cu altceva in afara de lapte cu cereale. si daca morcov nu, cartof nu, atunci ce? o sa incerc cu supita in care sa pasez legumele sa vad cum o accepta.

monicabo, da, da! hai! da-mi PM cu messenger-ul tau sa vorbim maine.

anamiha, noi tot eurespal am luat. a functionat. eu i-am dat mai putin decat ni s-a zis.

Petra cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

...va fost dor de noi?

Nu mai stiu ce s-a zis, dar...

Anto ma bucur sa aud ca sunti toti sanatosi!

Gabi sanantate si voua...si bravo lui Bogdanel

In rest felicit toti ...i-a iesit si lui Matei inca unu jos, deci e cu "acte in regula"

Nou la noi...se sprijina bine pe picioare, se ridica singur din genunchi in picioare (cand e in 4), ma escaladeaza, de astea...de-ale lor...
Stam toata ziua si ne jucam, mor de dragul lui!
Cu mancarea e ceva mai bine, dar tot se trezeste noaptea de n-spe ori sa suga.

Am reusit sa scoatem suzy, desi a plans dupa ea 5 zile (p.s. am descoperit ca bubu nu ii zicea lui taica-miu, ci suzetei, ca m-a zapacit alea 5 zile la somn cu bubu-bubu )


Simo mami de www.flickr.com/photos/simo_al_jaafari/" target="_blank">Matei Hisham (28 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52229" target="_blank">Jurnal de Matei
Let your kids paint on the wall!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredana_76 spune:

buna.Aylin poti sa incerci cu dovlecel,ardei,telina,albitura.Dar oare porumb din conserva avem voie sale dam?sau o avea sare..




Loredana ,mami de David Alexandru 16.07.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loredana_76 spune:

Simo ,David nu a vrut niciodata suzeta o scuipa cit colo,dar acum de cind ii ies dintisorii e pe post de jucarie,roade la ea toata ziua.Eu ii mai dau cite o tetina si tot rontaie la ea,cred cail ajuta la gingii.

Loredana ,mami de David Alexandru 16.07.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

petraam vazut ca ti-au raspuns fetele. ideea e sa pasezi legumele in paharul original al mixerului vertical. pt ca e pe dimensiunea mixerului si nu trebuie multa pulpa pt pasat. nici andrei nu mananca tot ce*i pasez dar pap io. hehe.

*mihaela*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Buna seara si de la noi.


Lavi ,n-am mai mesterit nimic intre timp. Dar abia astept sa vad botoseii pe care ii faci Lorinutei .

Petra, nici eu nu stau mai bine la capitolul copil agitat. In ultima vreme vrea sa scoata untul din mine, dorm pe apucate, ma simt ca o umbra... Zilele astea, cand chiar a fost super marait si nervos si plangacios, ma gandeam la Alma ta . Succes in continuare cu diversificarea.

Sanatate multa copilasilor bolnaviori si mamicilor lor .

Noi luasem o pauza de forum, in care am urlat unul mai tare decat altul (evident, el mai tare) si ne-am dragalit pe masura. Cu alte cuvinte, am trecut dintr-o extrema in alta zilele astea . Inca suntem intr-un dinte, cel de-al doilea e f incapatanat, nu vrea si pace. Mai e putin si sparge gingia, se vede bine, dar asa e de vreo 3 zile .
Intre timp, am facut si noi duminica 6 luni , ocazie sa ne pictam iar piciorutele si manutele ca sa facem amprente. S-a moscolit tot, noroc ca il lasasem nud , ca si-a intins vopseaua si pe burta, si pe fatza...pacat ca n-am fost pe faza sa-i fac niste poze, ca era tare haios.

Despre suzy, si eu vreau sa scap de ea. David n-a folosit-o prea mult, de pe la 5 luni a acceptat-o (cred ca tot din cauza dintilor), dar acum imi pare rau ca i-am dat-o . Totusi, azi n-a folosit-o deloc, dar am si stat eu langa el sa-l tin tot timpul ocupat (cred ca asta e secretul, eu sper ca in cateva zile uita de ea).





www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">JURNAL DE STRUMF

“Toata lumea stie ca anumite lucruri sunt irealizabile, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza.” (A. Einstein)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Petra , ti-am trimis PM, sa vorbim maine pt plimbare.
Vivela, La multi ani pe David, sa creasca mare
Lorina, suuces la confectionat botoseii, nu conteaza in cate culori ies, conteaza sa-si "faca treaba"
Ioana75, felicitari pe pasii Smarandei
Sanatate bebelusilor care sunt raciti

Noi suntem bine, avem 2 dintisori jos, diversificarea merge okin sensul ca mananca destul de bine, ne jucam, ne ridicam in picioare, si noi o luam la goana pe canapeaua intinsa in 4 labe sau taras, cum o fi . Unele nopti dormim bine, legat, in altele ne trezim si n-spe ori pe noapte iar dimineata sunt zombi.

Pupici

Monica (Andreea Ioana - 11 iulie 2007)
poze

Mergi la inceput