*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (1)*

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Buna zuzici dragi,

vreau sa felicit si eu micutii crestini..sa pup mamicile curajoase si fericite...

noi suntem tot la parinti la ploietsi...pitik s-a adaptat repede..poate si pentru ca i-am facut culcush in vechiu meu dormitor:D....are cos de dormit...e ca la ea acasa...

am fost in vizita si la socrii unde au venit rude..plus mamaie ..caee era tare emotionata ca isi bede stranepoate/....

acu..ma vait un pic..stiti ce mi se spune..ca m-am ingrasat...dar ..asa..intr-un stil destul de brutal..ceva de genu..auzi..tu esti rotunda asa..sau esti grasa?..innebunesc..eu nu ma simt deloc grasa..adik ma rog..sunt mai pufoasa decat inainte..normal..am nascut in urma cu o luna ..ce naiba...dar nu ma simt grasa...am 57 de kg...si 1,57 m..deci...ar trebui sa mai slabesc vreo 7 kile sa fiu ca inainte..dar am timp,...zic eu.oricum nu ma voi apuca de nici o cura..iar de sport nu am timp..abia reusesc sa dorm cu programul asta haotic de dupa nastere...merg la plimbare cam 2-3 ore pe zi..cu pitik..si nu stam in parc..mergem ..tot timpul..adik cred ca fac cateiva km buni pe jos...ma rog...
parerea mea e ca cei care imi tot spun ca sunt grasa..ori sunt invidiosi., ori prost crescuti..ori ..prosti deadreptul..cum sa spui unei femei care a nascut de curand ca e grasa..normal ca nu e ca inainte..si daca as fi avut 100 kile tot nu era cazul sa se exprime in legatura cu greutatea mea..ca nu i-a intrebat nimeni..nu le-a cerut nimeni parerea...

hai ca mip-am mai varsat naduful..dar sunt destul de suparata pe chestia asta...eu care am vrut sa le fac o bucurie aducand-io pe Stefi la ploiesti sa o vada si ei...


va pup...si ...mai vroiam sa raspund unor zuzici...Nemary..kk e ok cum spui tu..noi ne bucuram tare cand facem...ca asa ne mai ususreaza burtica..si daca facem de 5 ori intr-o zi e tare bine ca ne doare mai putin burtika...

Kalosalina...si noi avem probele cu voma/regurgitatul...am scris intr-un capitol la odisee ... la foecare masa planeaza voma...:d...dr neonat mi-a zis ca e ok..atata timp cand nu e in jet si nu e verde..sa o tin la 45 de grade o jumate de ora dupa ce mananca..si sa ii pun salteluta din pat la 45 de grade..ne ajuta chestiile astea..dar tot reusim sa eliminam mult lapte dupa ce mancam..desi ragaie bine..la fiecare masa...asa ca..mai asteptam sa crestem pana pe la vreo 4-5 luni si poate nu mai dam asa mult innpoi...




Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

quote:
Originally posted by rlc_sandor

poze sonia


http://community.webshots.com/album/562661491vXXSNd




foarte frumoasa sonia! sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii!!

ptr pozute , mergi la profil personal, si la semnatura pui linkul asa .. ptr a-l copia da reply with quote mesajului meu .. succes

POZE SONIA

Elena de Eva Maria

CRESTEM MARI

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:


Rlc..uite scrii asa..dar stergi toate spatiile..sper sa mearga
[ url =" linkul cu poze " ]ce nume vrei tu [ /url ]


Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlc_sandor spune:

am pus la semnatura lincul ala unde sunt pozele
sper sa mearga

http://community.webshots.com/album/562661491vXXSNd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlc_sandor spune:

Multumesc pt ajutor,l-am innebunit pe sotul meu cu pozele ca el e cu postatul lor,eu nu pot sta atat de mult pe scaun.Pozele sunt facute la o sapt de viata

http://community.webshots.com/album/562661491vXXSNd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

rlc..foarte frumoasa fetita ta


Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greta4you spune:

...buna fetelor....

...am venit cu poze noi...uite AICI

Cristina mamica si bebe Mara Bianca (12.01.2008)
Fericirea mea...Mara...
Eu...in asteptarea ingerasului
Inainte de sarcina
Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

test...

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/2288699992/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

1000 x alina ca m-ai invatat sa-mi pun pozele la semnatura...stiu ca i-ai explicat lui raluca dar.. am "furat" si eu....

ereena, sa-ti traiasca si sa fie sanatos micutul crestin matei !!! este tare frumusel si voinicel !!!


raluca, am vazut si fotografiile tale... Doamne, ce printesa frumoasa ai !!! imi place la nebunie fotografia " ne strambam " si ce dulce este cand doarme...
am vazut ca are cercelusi... i-ai pus in maternitate ? s-a inrosit locul acolo vreun pic ? eu nu am apucat sa-i pun in maternitate si acum habar n-am unde sa ma duc sa-i pun...
si mi-e si mila de ea sa nu o doara... acum am vazut ca ai spus ca avea acolo o saptamana... ce voinicica este !! vorbesc eu... care sper ca fii-mea sa faca 3 kg. pana marti cand face o luna...



Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/2288699992/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Cu mare placere Laura..pai cu ocazia asta vad si eu minunea ta...


Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput