Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (97)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Claudia draga, eu nu ma pricep la trecutul datelor in listuta, dar o sa intre altcineva mai indemanatic si te rezolva. Bine ai venit!!!


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Isabeluta, si al meu a facut urat de la albituri, asa ca de maine le scot.

Annisia, in primul rand, vorba ai adus-o tu. In al doilea rand, toata lumea iti cunoaste parerea, asa ca nu e nevoie sa spui de fiecare data ceva. Mesajul era pentru Nana, nu pentru tine, deci nu iti inteleg reactia. Si da, lucrurile revenisera la normal si imi placea, chiar speram si eu sa scrie iar Tomasa pe la noi, dar cred ca sunt slabe sansele avand in vedere ca nici macar nu a apucat sa posteze si tu ai inceput deja cu mesajele 'spinoase' catre ea. Tocmai din respect pentru noi ar trebui sa incetezi cu treburi de astea.

Ma bag la somn, acum mi s-a taiat mie orice chef

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Noi legumele le facem asa, sau mai bine zis ce folosim la supa:cartof, morcov, ardei gras, dovlecel, ceapa, patrunjel, si un pic de unt. Carnea abia am introdus, si o fierbem separat, dar de mixat o mixam impreuna cu restul legumelor. Radacinoase nu i le-am pus , ca nu-mi plac cum miros. Olivia e incantata de astfel de pranz.
Folosim zeama de la legume, sa fiu piureu mai moale.

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia1178 spune:

Acum am o intrebare............cine e pe felie poate ma poate ajuta pentru ca sunt intr-o dilema. Am iesit afar........pe Teodora am imbracat-o intr-un body cu maneca scurta o salopetica din bumbac si salopeta groasa.......cand am ajuns in casa era transpirata rau.........
Cum sa o imbrac? Prca imi vine sa renunt lasalopeta groasa si sa o imbrac cu o gecuta si pantaloni grosi....dar cred ca im trebuie si papaucei. Nu stiu.

Claudia si Teodora Victoria
10.10. 2007
1800gr, preeclamsie dar sanatoasa--------acum 5,400gr.
http://community.webshots.com/user/claudia117829

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Isabeluta, stai ma ca tu ai zis ca pui carnita de tara. Aia fierbe mai greu, asa este. Poti incerca sa fierbi mai putin si sa vezi daca e ok. Ma gandeam numai la faza sa mai ramana ceva vitamine si proteine pentru bebe. Mai ales vitaminele din legume. Asta e ideea, nu? Sa-i dam sa pape sanatos.


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Sim, o treci tu in listuta pe Teodora Victoria de claudia1178 ?

Claudia, bine ati revenit ! Bravo pt vaccin fara reactii !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Asaaaa...cea mai tare veste pe seara asta e de la Nana. Ce ma bucur!!!! Abia astept sa-i vad pe bebei cum se alearga impreuna prin parcul Chindiei!

Isabela de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Noi folosim , de fapt e recomandat, piept de pui. Eu zic ca e suficient chiar si 15 min. Iar carnea, la ochi, si la gust.

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia1178 spune:

Multumim mult pentru reactia voastra....Sim iti multumesc.
Si ve multumesc pentru informatiile cu referire la supica........le vom folosi pe viitor.


Claudia si Teodora Victoria
10.10. 2007
1800gr, preeclamsie dar sanatoasa--------acum 5,400gr.
http://community.webshots.com/user/claudia117829

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Pai fierte mai mult sau mai putin vitaminee tot s-au dus...fie vorba intre noi. Dar ca sa fie mai sigur incearca la abur. Zicea cineva ca a achizitionat un astfel de aparat. Nu m-am supi pe bune.

Isabela de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)

Mergi la inceput