Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (97)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

quote:
Originally posted by claudia1178

Acum am o intrebare............cine e pe felie poate ma poate ajuta pentru ca sunt intr-o dilema. Am iesit afar........pe Teodora am imbracat-o intr-un body cu maneca scurta o salopetica din bumbac si salopeta groasa.......cand am ajuns in casa era transpirata rau.........
Cum sa o imbrac? Prca imi vine sa renunt lasalopeta groasa si sa o imbrac cu o gecuta si pantaloni grosi....dar cred ca im trebuie si papaucei. Nu stiu.

Claudia si Teodora Victoria
10.10. 2007
1800gr, preeclamsie dar sanatoasa--------acum 5,400gr.
http://community.webshots.com/user/claudia117829



Eu azi am imbracat-o pe Olivia, asa cum e in poza asta:

http://family.webshots.com/photo/2338433390061996643rpuncI
Avea body cu maneca lunga, o bluza, si hanoracul, doar ca azi nu era ata de cald ca ieri, si mi se parea ca ar fi trebuit s-o imbrac mai grosut, dar un pic.

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Io recunosc nu fac fata la schb III. asa ca merg la somnic.
Noapte buna si la mamici si a bebici, vorba Mariei!
Apropo! Mariaaaa???? Nu tragi chiulul, da?

Isabela de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Sim, exagerezi. Eu nu am dat nume. Te puteai gandi ca am ceva cu soacra sau cu B. Tu ti-ai bagat nasul si ai verificat, apoi m-ai intepat cu ceva de genul "ce Annisia nu esti in stare sa recunosti ca te-a ofticat Tomasa"?! Ti-am spus parerea mea sincera si atat. Adica eu ce ar fi trebuit sa fac dupa postarea ta? Raspunde-mi tu sincer si obiectiv?! Trebuia sa tac? Eu am vrut sa tac din prima. Daca nu spuneai tu lucrurilor pe nume, nu durea pe nimeni la bashceti de ce si cine ma oftica pe mine. Chiar nu inteleg de ce vrei neaparat sa ma scoti tot pe mine vinovata acum. De ce?
Imi pare rau ca te-am suparat. Chiar nu vreau sa mai continui. Se poate sa se termine povestea asta?


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Claudia, eu o imbrac pe Maria in pijamaluta de-aia cu maneca lunga peste care ii pun un costumas bluiza+pantalon grosutz. Nu o incaltz, ca pierde incaltzamintea pe drum . Dar imi iau cu mine 2 paturici si o invelesc cu una dintre ele sau cu amandoua (sau deloc), dupa cat de cald mi se pare afara. Azi de exemplu i-am pus o paturica doar pe picioare ( ca tot nu era incaltata, sa nu-i fie rece ). Cand ne-am intors era un pic mai racoare si dormea si am invelit-o pana sus cu paturica.
Daca tu o scoti si acum in costumas gros = fash de iarna... ala e muuuult prea gros

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Claudia, eu am renuntat la salopete si fashuri groase. II dau lui bebe body maiou, o bluza din bumbacel cu maneca lunga, dres, blugi sau pantalon reiat, cu un pulover sau o vesta pe deasupra. Pe cap ii pun o sepcuta sau o caciulita din bumbac. Nu ii mai dau din alea din lana.


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia1178 spune:

Mda....sunt prea paranoica.....dar problema este ca sunt si friguroasa....offff!
Aici e putin mai frig decat la Bucuresti....sa ma gandesc maine cu ce o imbrac.
Va multumesc...

Claudia si Teodora Victoria
10.10. 2007
1800gr, preeclamsie dar sanatoasa--------acum 5,400gr.
http://community.webshots.com/user/claudia117829

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia1178 spune:

Ma intrebam ......"cum fac urat" de la patrunjel si albituri? Chestiile astea produc crampe la burtica?

Claudia si Teodora Victoria
10.10. 2007
1800gr, preeclamsie dar sanatoasa--------acum 5,400gr.
http://community.webshots.com/user/claudia117829

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

mai fetelor mai este o juma de ora si vine primavara ,primim martisoare ,urmeaza o saptamana in care vom fi rasfatate ,mai respectate ,de ce sa nu ne respectam in primul rand noi intre noi ?
Annisia ,daca nu spuneai unde a postat persoana care te deranjeaza asa de tare ,nu ne durea nici pe noi in bashcheti sa cautam si credeam ca ti s-a pus pata (pe buna dreptate ,de data asta pe coana soacra ),dar tu ai scris clar unde putem vedea cine te-a suparat ...
Cred ca ar fi cel mai bine sa te opresti ,nu face bine nimanui .Sper ca nu te deranjeaza mesajul meu ,mai ales ca eu nu fac parte din vechea garda .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Claudia, vezi cu transpiratia asta ca e tare pacatoasa. Imediat poate sa raceasca. Si eu sunt mai friguroasa si de asta imi impun sa nu il fac si pe baietelul meu asa, ca tare rau e. Mie mi se trage tot din bebelushie, ca sa zic asa. Mama mea s-a intors repede la munca si m-a lasat de micuta la mamaia la tar. Ea ma tinea vara cu caciula, pantaloni si pulover; de teama sa nu racesc si sa-i scoata mama ochii ca nu are grija de mine. Vreau sa-ti spun ca am suferit multe tema asta. Pana sa raman insarcinata dormeam vara cu plapuma pe mine. Uram iarna si nu ma duceam la munte pentru ca-l asociam cu frigul cel mai naspa. Nu puteam sa port si eu o bluzita mai cu vedere la buric, ca imediat ma luau rinichii (si unde mai pui ca am si cercel, nu era pacat sa nu se vada?). Bine, pe atunci aveam abdomenul plat si lipsit de vergeturi... In fine... Acum vad ca m-am mai reglat... La temperatura, ca la cap...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia1178 spune:

Cu asta fiind spuse.........merg la nanica......noapte buna!

Claudia si Teodora Victoria
10.10. 2007
1800gr, preeclamsie dar sanatoasa--------acum 5,400gr.
http://community.webshots.com/user/claudia117829

Mergi la inceput