Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (97)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Bikmaria, nu ma supar fata draga. Vezi cum te dai de gol ca imi citesti mesajele? Ti-s draga, nu-i asa? Bine, nu prea ai ce invata din postarile mele, dar sunt un medicament bun pentru psihic. La modul ca ori te dreg ori te stric de nu te mai repara nimeni...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

Uite ca am aparut si noi dupa o lunga absenta...vad ca toata lumea sa incuscrit pe aici,daca mai lipsesc mult a ramane fata mea singura ,nemaritata.
suntem la bratislava doar de cateva zile am reusit sa ne intoarcem din tara dupa o serie de intamplari neplacute...inainte cu 3 zile sa plecam a facut socrul accident vascular ,asa ca va dati seama ca mi-am amanat plecarea pana l-am vazut iesit din spital si inafara oricarui pericol.
eu am pendulat intre spital si casa unde asta mica ma disperat din nou cu nemancatul.
din nou nu prea am pus in greutate doar 200 grame in 3 saptamani ,asa ca o sa fim la categoria pana.
de cateva zile papa numai in somn in rest a refuzat absolut orice hrana solida sau lichida.
mi-a facut si rosu in gat ,care nu a trecut cu nurofen
am facut exudat faringian care a iesit negativ,nu are febra ,nu tuseste ,nu e mucoasa....medicul zice ca poate fii de la dinti....oare sa fie asa????
de cand ne-am intors papam mai bine bineinteles cu ajutor vitamine la greu altfel ar fi vai de noi.

LAVINIA & Miruna Antonia(5 sept 2007)
http://good-times.webshots.com/album/561667465Haxrfm?start=12
http://good-times.webshots.com/photo/2542862970101707026tEqOcS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

La mine a venit primavara de astazi. A venit al meu cu o gramada de zambile. Le-am pus in camera si miros atat de frumos. Sper sa nu ii faca rau lui bebe...
Roxule, mi-ai facut pofta cu gratarele tale. Cred ca pe la sfarsitul lui martie scap si eu la o padure. Acum imi este frica sa nu-i fie curent lui Y. Astept sa fie soarele mai puternic...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

quote:
Originally posted by Annisia
Se poate sa se termine povestea asta?



Annisia, da, se poate termina. Dar numai daca doresti cu adevarat. Pentru ca depinde de tine. Eu am mai zis, sunt cu matematica, asa ca-ti propun o scadere simpla:
simpatia si respectul pt fetele din grupul nostru minus antipatia pt tomasa
Sunt convinsa ca rezultatul acestei operatii este pozitiv
Am dreptate ?
Da ? Asta inseamna ca iti face placere sa fii alaturi de noi, ca tii la acest grup si ca-l respecti. Si ca nu vrei sa stricam atmosfera placuta care exista in el. Asta inseamna ca de acum incolo vei avea puterea de a ignora orice mesaj al tomasei si de a nu mai face nici o referire la ea. Numai asa se poate termina aceasta poveste.
Noi tinem mult la grupul nostru si nu dorim sa stricam atmosfera sau sa ne impartim in tabere de sustinatori ai tai sau ai tomasei
Noi tinem la amandoua, nici una dintre fetele din grup nu-i perfecta, dar grupul, in totalitatea lui, este. Haideti sa-l pastram asa !



Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

LAVINIA bine ai revenit !
LUY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Lavinia, bine ai revenit!!! Prin cate peripetii ai mai trecut nenicaaaa.... Nu stiu cum e faza cu dintii si ce simptome au bebelusii cand le dau dintisorii. Y nu are inca si nici semne nu da. Adica sa il doara ceva si sa fie mai scartait. Eternele balute si mana bagata pana la cot, dar atat.


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by Annisia

Nu Dany. Si-a mai revenit. Eu am inceput sa ies zilnic afara, de cand cu soarele asta frumos, si iau si cateii cu mine. Alearga si el, se bucura. E alta viata nene acum, pai nuuuu??? Trebuie sa il duc si pe el la coafor, ca i-a crescut mult blanita. Ma amuza teribil faptul ca atunci cand il vede lumea pe strada ma intreaba daca e vopsit??!!! Tu patesti asta?
Dar spune-mi, nu vine sa o miroasa pe printesuca ta? Al meu vine si il pupa pe manute. Sunt asa draguti amandoi!!! Doi pitici!


Micul Yannis creste mare




nu m-a intrebat nimeni pana acu de e vopsita fiindca sunt obisnuiti astia cu astfel de caini,din 3 case,doua au yorkshire terier,se amuza toti de ea ca se da mare si tare,latra si toata e ea curioasa cand vine cineva sa o bage in seama dar numai cand are spate daca e singura se ascunde,e o mare jigodie de caine
mereu vine la Ebonee sa o miroase si asta in loc sa fie mai blanda cu ea o pune la respect,ba o prinde de urechi si nu ii mai da drumul,ba de unde apuca de abia reusesc sa ii desfac mainile din parul ei sunt tare haioase,da` ea nu se supara,stie ca e doar un bebelush si nu ii face nimic,sta asa sa o smotoceasca (poate crede ca o scarpina)



_
pozici
Ebonee(02/10/2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Mama, deci ma duc la culcare ca vad ca tineti neaparat sa amplificati subiectul. Eu chiar nu asta am urmarit. Acum o sa intre toate fetele sa vada ce a mai facut Annisia si de data asta! Noroc ca am de bananit in weekend... Sper sa se calmeze apele pana saptamana viitoare... Un weekend frumos va doresc, cu mult soare si miros de primavara!!!!
Multumesc pentru sfaturile cu supita. Trebuie sa ma apuc serios de treaba, daca vreau sa dorm noaptea linistita...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniaN spune:

am renuntat sa ma mai stresez cu nemancatul fetei,e clar ca toata treaba e psihologica mai ales la mine,va dati seama ca am venit cu,cutia de calmante dupa mine...aici sunt singura toata ziua si nu apuc sa fac nimic.
inafara de schimbat fata ,plimbat pe afara si facut papa in special pt ea nu prea mai am timp de altceva.
sotul e mai tot timpul plecat pana seara sau mai intervine si cate o delegatie asa ca va dati seama ce bine este.

Annisia eu zarzavatul al fierb cam 1 ora ,altfel nu e fiert bine,iar carnita separat cam 1,5-2 ore.le amestec si le blenduiesc la care adaug putina supita de pe zarzavat...in supa mai pun la sfarsit putin unt sau ulei de masline si se mai da cateva clocote.
eu pregatesc mancarica zilnic poate de aceea ami ia atata timp.
albiturile nici Mirunei nu-i plac asa ca le evit la blenduit,mai mult cartof si morcov.
i-am cumparat si borcanele dar nu vrea sa pape din ele.
vreau sa incerc de maine din nou cu fructe din borcan pt ca nu prea avem alternative acuma in perioada aceasta.

LAVINIA & Miruna Antonia(5 sept 2007)
http://good-times.webshots.com/album/561667465Haxrfm?start=12
http://good-times.webshots.com/photo/2542862970101707026tEqOcS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:



Prisi, scumpica foc Mirunica si ce frumos vorbeste ea...tati cred ca e topit...de la ta-ta-ta...
Isabeluta , Cecilia ,Adi, Nana ,Roxana, multumim de urari .
Roxana , il pupam pe Andrei si-l lasam sa se hotarasca , noi suntem departe nu-l putem „influenta” decat virtual...
Melania , multumesc mult.
Simona , multumim.
Devylla, pupam dulceata Erika, sa treceti peste vaccin fara urmari.
Greyeras , pupam mamica suparata si va dorim sanatate multa tie si dulcetei Ana.
Bebeka , sanatate multa tie si dulcetei Rebeca.
Roxana , sanatate multa Alexandrei.
Piciulika , multumim mult si va asteptam la Iasi , pupam mamica suparata ca a plecat tati...Cum te descurci ? Dragutul de Michael ce suferind e el ... il pupam sa-i treaca .
Nana, cred ca trebuie sa va relaxati si sa traiti momentele fericite la maxim oferite de Andrei si sa-i acceptati ritmul.
Sabina, felicitari Sofiei , iti paseste pe urme?
Alinkav, sanatate multa Oliviei.
Claudia , bine ai revenit . Sa aiba pofta la papa Teodora.
Lavinia , bine ai revenit si sa aiba pofta dulceata.


mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

Mergi la inceput