Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (97)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Piciulika, m-a terminat mesajul sensibil al ursuletzului tau Iar mamica lui are din partea mea 10 pupici, cate unul pt fiecare injectie. Si un brat de flricele , sa-i mai aline dorul de tati

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Nana, eram convinsa ca Andrei stie el cat sa manance. nu te mai stresa, nu-l mai banui de toate cele pe frumuselul tau! va pup tare de tot!

Andruzza, cum mai esti cu sinuzita?

Piciulika....10 impunsaturi? oooof!!!



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Offf. Sa dea Dumnezeu sa fie bine, ca tare frumos mai rade si ne umple inimile de fericire. este fenomenal cum, atunci cand aude vocea lui tati, chiar daca nu il vede, se opreste din ce face si incepe sa rada.
Nu mai spun ca doar ma asez in fata lui si cum ma vede rade in hohote de fericire.
Dumnezeu e mare si are grija de ingerasii mici,
Ursuletul Andrei rotofei tocmai a iesit din hibernarea lui lunga si incepe recuperarea.
Azi la fizioterapie a fost mai activ ca niciodata, in sensul ca a incercat, pe burtica fiind unde nu-i place neam, sa ridice capusorul si cand obosea, il odihnea pe manutzele grasute.
Incepe sa descopere jucariile, care mai de care mai colorate si mai atractive, in leagan ii plac luminitele de deasupra care se aprind dupa sunetul muzicii. Suntem la inceput dar sunt convinsa ca vom recupera.
Multi pupici si o imbratisare stransa tuturor si va multumim din suflet ca ne sunteti alaturi!



Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Annisia, poti sa mai bagi cateva legume in supita, dar mai incolo, pe la 7 luni, cum ar fi brocolli, spanac .De fapt in piure de legume. Deocamdata mergi pe astea clasice.
Fierbe carnea separat la inceput, de ce nu? cred ca e ok asa.
Poti sa bagi la congelator ce gatesti si sa i le dai in zilele urmatoare, 2, 3,chiar 4 zile e super ok.daca nu si mai mult, piciulika stia exact cat.
In frigi mai mult de a doua zi n-as da....






Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Roxana, febra 39 Alex? oooof Doamne! Sanatate fetitei dulci. M-am intristat. # Si tocmai am vorbit/platit gradi incepand de lunui....offf, am inima tare stransa..abia a luat-o de coada cu pianul, merge f f bine Sofia, sper sa nu se imbolnaveasca acuma cand a progresat asa de mult.




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Piciulika, ce mesaj frumos pentru Sara . Oare ar putea sa il lase asa? x10 pentru intepaturi. Astept pozele.

Nana, ma bucur de vestile bune.

A_alinta, daca vrei sa folosesti mai putin de un borcanel trebuie sa rastorni cat folosesti intr-un castronel si sa ii dai de acolo. Daca ii dai direct din borcanel, mancarea intra in contact cu saliva si fermenteaza. Chiar azi citeam chestia asta pe spatele unei etichete de la un borcanel Hipp.

Andreea (Aniast), ce sa mai spun? Rabdare multa, rabdare.

Annisia, ce anume te-a indispus? Mesajul Tomasei pentru Nana? Ntz, ntz, ntz, urat!

Am reusit sa fac baia mult-dorita, l-am bagat la nani si pe Stefan, cred ca ma bag si eu pt ca imi pica ochii in gura.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Annisia, mie pediatra mi-a zis sa fierb carnea separat de legume, iar zeama de la carne sa nu i-o dau. Nu stiu sa-ti zic cat poti pastra supa, asta n-am intrebat-o, eu am plecat hotarata ca-i fac zilnic si nu m-am gandit s-o intreb


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Rox, sanatate Alexandrei.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Luy, am intrebat-o eu de congelat si a zis ca nu e fan congelat, dar daca vreau pot sa le fierb pt 2 zile si sa le tin la frigi pana a doua zi, nepasate. Dar cu asta nu-s eu de acord, asa ca pica, deci fierbem si pasam zilnic deocamdata.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007@gmail.com, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Buna seara!
Am ajuns acum la zi cu cititul, si acum pot sa spun si despre noi ceva.
Am fost la eco, m-a cam bagat in ceata doctorul, abia astept luni, sa vorbesc si cu neuroloaga. Singura chestie ce am putut scoate de la el, este ca are cam mult lichid dcat trebuie, si ca singura solutie ar fi exercitii la greu. Eco de sold am ratat, ca nu se mai face la 6 luni, asa ca avem programare la ortoped, bine mai mult ptr linistea mea, ca pa la 1-2 era suspecta de desplazie.Dar acum pare cu nu e cazul, dar totusi...
Mi-a vomitat Olivia azi de 2 ori, masa de dimineata(laptele), si urmatoarea masa. Saracuta de ea, trebuie sa se chinuie cu raceala asta. Dar pare ca incepe sa-i treaca.
Nana, ma bucur mult sa aud vesti bune despre Andrei!

A, m-am mai programat din nou la oftalmolog, nu a mai povestit si despre asta, se pare ca avem numai belele pe capul nostru. Olivia are si un chist in interiorul ochiului, trebuie operata, numai ca din cauza problemelor ei, nu are voie nici un fel de anestezie, deocamdata. Doar dupa ce se va face complet bine. Chistul a ramas de cand era un embrion, si se pare ca nu s-a resorbit, si creste o data cu ea. La un moment dat programasem deja operatia, dar dr.neurolog nu ne-a dat voie. Acum sper sa fie vorba doar de estetica, si nu sa ajunga ceva serios oftalmologic.

Gata, m-am plans destul, mergem mai departe.
Deja voi raspunde maine, ati scris foarte mult, trebuie sa-mi iau notite.
Doar ca am vazut multe poze frumoase!


Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput