Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (97)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Eu eram tare stricta la Alex cu pupatul si cu feritul de alte persoane. Acum chiar ea ofera pupici cu microbi propriului fratior si ce pot spune? Am lasat-o mai moale.

Ma gandeam ce ma enervam in parc cand veneau copiii mai mari la carucior, acum Alex e mereu cocotata peste carut. La fel, uram motocicletele alea cu motoras ca imi trezeau mereu fata, acum posedam si noi una si Andrei doarme bine mersi cu sora-sa ambaland-o pe langa carut.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Hiiii, Nana, ce vesti excelente!!!! Acum nu imi mai sta nimeni in cale. Doamne ce bine!!!! Ai vazut, baiatul tau e un luptator?! Ce bine Nana. E bosumflat si el iubita, ca nu stie ce aveti voi cu el de il tot plimbati atata pe la medici, din spital in spital, atatea medicamente si injectii. Trebuie sa se linisteasca usurel iubita. Sa inceapa si el sa-si dea seama ce se intampla pe lumea asta. Super, super, super!!!! Ma duc sa-i spun si lui B. Mereu ma intreaba de voi. Ptiii, ce ma bucur!!! Sa aveti un weekend superb Nanita draga. Banuiesc ca acum ti s-a luat un mare bolovan de pe suflet, nu? Ai sa vezi ca am avut dreptate. Baiatul tau nu are nimic, e perfect!!!!


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Nana, supeeeeer. Vezi ca stie el Andrei cata papa are nevoie. O sa fie bine!



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

NANA important este ca a luat in greutate ,incet ,incet ,trebuie sa inceapa el sa pape mai bine .Rabdare ,rabdare
PICIULE multa sanatate ,10 injectiiiiiiii? of o mamica curajoasa ! in alta ordine de idei ,nu ma fi suparata ,2 saptamani trec repede ,mai ales daca intri mai des pe aici
Roxana multa sanatate ALEXANDREI .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Gata, ma duc sa ma culc, vad ca barbatul meu nu mai apare pe acasa, si chiar ma simt cam obosita. Numai cu gandul ca poate are Alex ceva, m-a si apucat o durere in gat. Noapte buna si weekend minunat!

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G
Ramona si Papanash[/green], stiti care este mai nou jucaria favorita a lui Andrei? Punga in care au fost servetelele umede.




Olivia s-ar juca toata ziua cu punga de la servetele!Cum e putin maraita, direct ii aduc punguta, si incepem sa ne intelegem mai bine.

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Roxule, in gura ei a bagat suzi. O pusese pe masa cu siliconul in jos si cica ea o curata asa, o spala... Ce sa mai, cred ca o dezinfecta direct. Mama ei de screlozata...
Cu parul, nu iti trebuie experienta. Stai linistita si asculta ce zic eu aici. Cauti blond cenusiu. Te uiti si tu pe raft, in catalog etc... Nu are rost sa iti spun numere, pentru ca difera de la firma, la firma.. Blondul tabac se gaseste la vopsea si seamana foarte mult cu blondul cenusiu, numai ca are o tenta de verde (verdele este singura culoare care sterge rosul din par). De asta ziceam sa te uiti tu singura, pentru ca poate acolo vezi alte nuante, care iti vor placea mai mult decat ce iti recomand eu aici.


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

ANDREEA nu te mai stresa cu diversificarea ,ai sa vezi ca totul o sa vina de la sine ,te asteptam sa ne spui ca VLADI a papat tot .Mult succes!
BEBEKA multa sanatate atat tie cat si frumoasei REBEKA
PICIULE oricat de frumoasa ar fi SARA ,nu o lasa sa-i franga inima ursuletzului ,vai cat de trist poate fi , un baiat cu inima franta .
ANDREEA am descoperit si eu jocul de vreo cateva saptamani este super .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Fetelor, eu nu stiu ce sa ma mai fac... Baiatul meu e fomist rau. Iar a inceput sa se trezeasca noaptea sa pape. Borcanele astea nu il satura neam. Ma gandeam sa incerc sa-i fac eu supita.... I-am facut o singura data si s-a deranjat rau la stomac. Mama zicea ca nu trebuia sa las zeama de la pui, ca are grasime si aia i-a facut rau. De atunci nu i-am mai dat. Borcanasele care au carne nu prea le agreeaza. Trebuie sa le combin cu morcov si mar ca sa le pape. Voi cum preparati supita? Fierbeti puiul separat? Legumele le pasati si apoi adaugati doar carnita, fara zeama? Zeama de la legume e ok sa o pun? Si ce legume anume puneti? Am vazut ca folositi morcov, cartof, dovlecel, pastarnac, patrunjel. Ce altceva mai pot pune?
Si inca ceva... Preparati doar cat sa pape o data? Sau se poate pune la frigi si sa ii dau de doua-trei ori??? Nu e vorba de lene, vreau doar sa stiu cantitatile. Eu am prostul obicei sa fac mancare pentru un regiment intreg. Mi se pare aiurea sa ma urnesc pentru un flintic. Dar pentru sanatatea lui bebe, orice sacrificiu merita facut!!!


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G

Eu eram tare stricta la Alex cu pupatul si cu feritul de alte persoane. Acum chiar ea ofera pupici cu microbi propriului fratior si ce pot spune? Am lasat-o mai moale.

Ma gandeam ce ma enervam in parc cand veneau copiii mai mari la carucior, acum Alex e mereu cocotata peste carut. La fel, uram motocicletele alea cu motoras ca imi trezeau mereu fata, acum posedam si noi una si Andrei doarme bine mersi cu sora-sa ambaland-o pe langa carut.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze


identic! nu avem masinuta, dar gaseste Sofia surse de zgomot.
Andreea...eu te inteleg f bine cu tatal tau. Stiu ca te revolta. Insa...nu cred ca l-ar pupa daca ar fi racit.
Sincer, nu merita sa stai in calea relatiei nepot/bunic pt atat lucru.
Repet, eu sunt pe aceeasi parte a baricadei cu tine, nu dau voie la lume sa pupe bb, dar sofia il pupa pe maini, l-a pupat si pe gura si a doua zi ea era cu febra mare, si asta a avut noroc si n-a luat nimica. Ii baga maini murdare in gura....etc etc. Nu-=mi convine, mereu ii explic...a doua zi o luam de la capat.
cat despre umblat pe jos, taticul tau are perfecta dreptate.o sa bage toate gretoseniile in gura Vladi si nu va pati nimic, te asigur!!
asa ca, acum prin prisma trecerii anilor in experienta mea de mamica, iti zic ca asta e lucru minor, un pupat pe manute:)
Marturie sta suzeta bagata in gura de soacra Annisiei.
Fata mea...te admir pt cum te-ai stapanit. eu cred ca o lasam fara par.....cat ma vedeti pe mine de finutza


Rox, mai pe scurt, vroiam sa nu se supere lumea pe mine ca nu prea bag de seama (in scris) aniversarile lunitelor.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput