Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (97)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

quote:
Originally posted by melaniatud
Piciulika – Cand o sa creasca Tudor o sa te pupaceasca drept multumire pt sfat. Si eu sunt de acord cu tine, asa mi-a spus si pediatra sa las “brelocul” in pace (asa ii spune tati) dar m-au bulversat doua prietene de la Bucuresti care s-au dus special la chirurg pt interventia aia zic eu destul de traumatizanta. Te astept cu drag la Iasi daca treci prin tara!!




Lasa, sa pupaceasca el cu succes frumusetzile voastre - ei, da, recunosc sportiv, moldovencele-s cele mai frumoase si saganice!!
Da' tare as mai veni la Iasi. De la nationalele de atletism nu am mai venit pe acolo... faine vremuri... si 'demulte'...

Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Citesc acusica din urma, mai greu cu raspunsul ca mi-e fata maraita si mai stau sa o giugiulesc si pe ea.

Alina, am revazut frumoasa ta, trebuie neaparat sa ne si intalnim.

Ramona si Papanash, stiti care este mai nou jucaria favorita a lui Andrei? Punga in care au fost servetelele umede.

Greyeras, foarte foarte frumos.

Cecilia, drum bun si distractie placuta

Bebeka, multa sanatate ambelor si refacere rapida.

Betty, pai Andrei si Mario au depasit demuuult ce era in grafic la 6 luni.

A_alinta, eu ii dau din castronas ca papa cate 2 borcane. Dar cica nu e bine sa pastrezi borcanel dupa ce ai bagat lingurita cu saliva in el, asa ca eu nu le pastram, adica le pastram dar ii dadeam din castronel. Insa nu a fost cazul mult timp, in 2-3 zile hapaia un borcan.

Piciulika, ce mesaaaaaj, ce ursulet sensibil...pacat ca m-am nascut cu treizeci si de ani mai tarziu.

Andreea, pe mine nu ma mai prinzi cu nici un joc, de cand am renuntat la Triburi am zis ca nu ma mai apuc de nimic. Dar stiam de joc de ceva timp. Imi pare rau ca aveti asa discutii, cam greu sa impui reguli altora. Cat despre diversificare, tinem pumnii, si cred eu ca va fi mai usor decat te astepti.

Annisia, cine te-a suparat asa? Hai ca am nevoie de ajutor cu parul, azi nu am mai apucat sa ajung la supermarket, am alergat ca disperata sa iau fata de la gradi. Dar trebuie sa fac ceva ca si prietena mea zice ca e nashpa culoarea. Deci ce nuantator iau? As vrea mai deschis, tot spre blondutz, care sa estompeze rosul asta. Heeeelp, te roooog!

Si nu in ultimul rand:

sarbatoritilor de azi

sarbatoritilor nascuti pe 30 si pe 31
ca ei nu beneficiaza de zi speciala luna aceasta


Mai am de citit capitolul vechi si ma duc la nani. Aveam si eu planuri pentru maine, sa mergem la padure cu copiii si apoi la masa la restaurant. Dar cred ca ma rezum la a duce fata la doctor si la exudat.


Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Aniast, ti-am simtit lipsa!!! Bine ca ai intrat ca te dadusem disparuta... Referitor la patania ta, iti spun eu una si mai si... Cand am fost ultims data la soacra mea in vizita, am surprins-o (sau mai mult m-a surprins ea pe mine) cand ii baga suzeta lui Yannis in gura. Fata am zis ca vomit instantaneu. Si B nu i-a zis nimic. Culmea e ca am ramas proasta si nu am avut nicio reactie. Iar ea, ca sa fie tacamul complet a repetat figura putin mai tarziu... Bai nene, e ea invatatoare dar imi e teama de ce educatie le da copiilor alora... Nu stiu cat de des se spala pe dinti si cand a fost ultima data la dentist...
I-am facut un show lui B ca nu a ripostat. Mi se parea normal sa-i zica el ceva ca e ma-sa lui. Eu daca ma puneam pe ea, iesea cu bataie clar, cu vorbe urate rau si rupturi de relatii. E ceva timp de atunci si vad ca bebe nu are nimic. Macar a dezvolatat anticorpi. E imun acum baiatul meu. O sa fie calit la orice virus dupa ce i-a dat bunica-sa limbi la suzeta. Ce femeie nebuna, Doamne!!!
Zilele trecute zicea B sa mergem pe la ei. Initial am refuzat categoric, dar apoi m-am gandit ca am ramas datoare si o astept la cotitura. Hai s-o mai prind cu o porcarie, ca zau daca nu i-o trag de nu se vede. Si asa nu prea vreau sa stea Y pe acolo. Bine ca imi ofera singura motive...


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

NU m-a suparat Roxule nimeni. Nu merita dansa nici macar atat. Vezi la subiectul Nanei...
Cu parul eu zic sa incerci ceva mai inchis initial daca vrei sa scapi de rosu. Un blond tabac sau un blond cenusiu. Vezi ca sunt niste pliculete in Carrefour, la standul de vopsele. Eu zic sa iti iei si samponul cu reflexe gri de la Kallos. E un tub argintiu si scrie cu bleumarin pe el. Ar trebui sa fie tot prin zona aia sau pe la masti de par, fixative si alte produse de ingrijire...
Intai du-te acolo, vezi ce iti place. Ca poate te tenteaza o culoare anume, poate chir o alta vopsea. Apoi imi spui ce ai luat si iti dau detalii despre um sa le aplici. Fiecare are cate un truc... Daca ai nevoie de ajutor fizic, da de stire... Pupi si lasa supararea. Pupa si Alexuta mica, sa-i treaca febra!!!


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Carpatina, nu o tinusem nemancata pe Alex, dar acum inteleg motivul pentru care a mancat supa...nu era in apele ei.

Annisia, sarumana pentru sfaturi. Tu zici de produsele alea de la Contrast? Acolo sa ma duc sa iau? Nu ma gandisem ca mai trebuie alternate, oricum inainte sa ma tund aveam o matura pe cap, una intre picioare imi lipsea si castigam la Miss Vrajitoarea. Cu nuantatorul insa...nu stiu ce sa aleg.

Prisi, vezi de aia am lasat-o mai moale cu curtea pe la Miru, ca a aparut Annisia cu Yannis si imi e teama ce iese in parul meu daca o supar.

Isabeluta, vazusi ce a zis Carpatina, erau nemancati bietii copii.

Papanash, bataita, treci la aspirat ca baiatul s-a suparat pe tine.

Sabina, nu am priceput nimic ce era cu supararea aia, dar imi explici tu la telefon.







Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Piciulika spune:

Papanas, ce ochi de soarca baga Andreiutz!

Ramonaiani, asa si nepotzelele mele: orice le luai, jucarii de plush, era egal, ca ele tot la fund, la etichete, le studiau!

Greyerash, ce ochelari purtai? Roz? (crezi ca-i mai vede cineva de zambete?!) Frumosilor!

Luy, fenomenala, as usual!

Si la urma: eu am incasat azi 10 (zece) injectzii in ceafa, ca sa ma lase durerea si sa ma pot ocupa de baiet. Nashpa. Dar e mai bine, m-a mai lasat. Si niste tablete pe baza de echinaceea, sa-mi intaresc imunitatea; analizele"surpinzator de bune pentru o alaptatoare" - nu am primit suplimente.
Azi al meu a plecat pentru 2 sapt. in Chinezia.






Piciulika, mami de Michael (8.10.2007) www.unserbaby.ch/geomo/content.html" target="_blank">
Situl lui Michael - parola o stim toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Annisuco, azi am ajuns numai dimineata la dr lui Andrei, care doar a verificat daca a pierdut in greutate si, surpirza: dansul avea 7.570, deci a strans de pe undeva 70 gr, Dumnezeu stie de unde. Asa ca dr a zis ca, atata vreme cat nu pierde in greutate sa il las sa pape cat vrea el si vedem ce spune Luther, medicul la care mergem marti.
Ce sa mai zic ca acum este 20 la noi si ar mai fi avut de papat o masa la si jumate, ca a papat doar 3 azi in total 290ml, iar dansul doarme atat de profund si nu cred ca are de gand sa se trezeasca. Dar eu il astept la cotitura ca trebuie luate si pastilutele.
Ma duc sa ma dusuiesc ca tocmai am terminat operatiunea smotru de sfarsit de asptamana si m-am si epilat azi si sigur a mai ramas niscaiva ceara pe colo pe colo.
Pupici si somn usor.

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)


Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Roxule, Yannis e cavaler fetita, nu se da la femeile altor barbati... Daca e dragoste la mijloc, cu atat mai putin. Si apoi, pe biata Mirunica a intrebat-o cineva???

Despre produse, eu zic sa incerci orice gasesti la standul de vopsea de par. Nuantatorul nu contine amoniac si nu are ce rau sa-ti faca. Eu am incercat de la Londa, ca aia am gasit. Daca tu cunosti alte firme sau iti poti lua din alta parte, nu-i bai. Ideea e sa scapam de rosu intai. Nu cred ca trebuie sa combini mai multe nuante. Daca iti iei blond cenusiu, e super misto culoarea. Ai putea sa iti iei si o vopsea. O poti lasa mai putin pe par su poti dilua solutia cu mult balsam. In caul asta ai certitudinea ca roscatul dispare definitiv si parul nu se arde. Sa imi spui la ce te-ai gandit pana la urma.


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Annisia, zau m-ai socat cu socrela ta. Nici cuvinte nu mai am. Initial nu intelesesem in gura cui intrase suzeta. Multumesc inca o data de sfaturi. Retinusem recomandarea de ieri sa stii, numai ca la partea practica stau prost. Nu stiu cum e ala blond tabac, si cum arata in poza aia. Adica asa scrie pe cutie? Sorry, in afara de suvitele alea facute de maxim 3 ori pe an, eu nu m-am mai vopsit de secole (de cand am facut una si mai si cu parul roscat aubergine) si habar nu am ce si cum. Nu sunt niste numere pe cutiile alea? Nu stiu nici ce marca o fi mai buna. Sunt dusa rau.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Am reusit sa fac baita minune, m-a relaxat, am spalat si printul care a papat tatzi si a adormit, acum ma retrag si eu la nani.....imi cad ochii pe tastatura......

Aaaaaaaa, referitor la ce spunea Aniast si eu am incercat sa nu las pe nimeni sa-l pupe pe Cristi, nu stiu cat am reusit... dar pana acum e ok.

Va urez un sfarsit de saptamana placut, sa primiti martisoarele pe care le doriti....

Noapte buna.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput