Fulguleti de nov - dec 2006 (156)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

buna de dimineata, poftiti la cafeu, fara lapte de aceasta tura, c-a lins motanu' bibele (uraaa... e lucru mare, n-a mai baut tot tot laptele dimineata nici nu mai stiu de cand.. aaa, ba da, de cand a inceput sa nu mai manace pe timpul zilei :)) daaaar..sa nu ne gandim la tampenii :))) )

pfuii..ce vroiam sa zic??? :))

almo.. si donia, ca vaz ca si ea a scris.. am o vara-verisoara ( ..asta mi-a ramas de cand eram mica, cu vara-verisoara, cand tot ceream si eu o primavara-verisoara, o toamna-verisoara, etc.. ata ete, io am fost copil pe dos, io vroiam verisoare de sezon, nu frati si surori :))) care daca n-are inca patruzeciu', il face sigur anu' acesta. si e o frumoasa burticoasa :) si mai are un baiet, deja ditamai flacau' (15 ani, parca..), da' uite ca si-a luat inima-n dinti si s-a incumetat :) brava ei :) deci se poate :) bine..atata vreme cat nu exista ceva intemeiat pe plan medical, dupa parerea mea asta cu prea tarziu e deja nitel folclor.. io nu va doresc decat multa sanatate, toate panzele sus, si sa fie dupa cum va doriti si voi :)

danduselu', pup cu drag mica chinezoaica buclata.. draguta de ea... uite, eu iti ofer si o alta explicatie, citita acu' ceva vreme, evident ca habar nu mai am pe unde, si nici nu stiu daca se aplica... si anume: corpusoru' si dimensiunile lor fiind in permanenta schimbare, evident si centrul lor de greutate este in schimbare. de unde si mici si marunte probleme de echilibru - vezi picajele in freza, si impiedicarile de umbre :) - dar si un aparent rau de miscare... "aparent" pt ca nu e obligatoriu sa fie pt forever, ci doar pe o perioada scurta, de-aia acolo scria sa nu ne impacientam daca copii manifesta rau de masina, de avion, de bla bla... si ma gandeam ca poate treceti printr-o astfel de perioada, nu stiu, mi-am adus aminte de faza asta pt ca ai scris ca erati in masina la primul jet :) pupam cu drag

azi e o alta zi frumoasa, cu soare, mihaiul tre' sa apara si el pe-acasa, c-a zis ca doar semneaza de prezent la munci, copilu' tre' sa faca ochi si inca nush unde sa ne indreptam... plaja...parc...plaja..parc... hmmm, tre' sa cujet :))
va pup si va doresc si voua mult soare :)

Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:



w-end minunat tuturor!!!

noi ok. citim mai rar cateva saptamani...



Marc 1+ si Ianis 3+


Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Cu rosu si alb am inlantuit gingasul ghiocel. L-am parfumat cu toata dragostea mea, l-am inconjurat cu mireasma primaverii si din tot sufletul vi-l daruiesc voua, sperand ca va aduce fericire.


Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Hop la cafea...
Fetelor minunatelor, sa aveti o primavara frumoasa, vesela sa va fie inima, curat sufletul si copiii sa va incante cu dragalaseniile lor!
Ma duc sa cetesc din urma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Laura-ti-am scris si pe mess i-am dat 3.5 ml de humex /3 ori pe zi,multa sanatate


Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Ia te uite ce cetesc!!! Flore...sa fie intr-un ceas bun samburelul din burtica, sa fie sarcina usoara de dus...restul e de la sine...Ce fericire!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

bambo, dianarus multumesc. si celorlate mamici care se gandesc la noi. tot rau, vad ca febra incepe sa cedeze, nu mai face decat la 12h, cam 38. tusea fff urata, mucii fff urati. nu poate respira, manca, vorbi, juca, dormi. eu am dormit azi noapte de la 5 la 6.30 cand a dat dani scularea. toata noaptea s-a foit, sucit, plans, scancit. colac peste pupaza s-a trezit florin pe la 2 azi noapte ca il ustura ochii fff rau, nu vede, se plimba pe bajbaite ca un orb prin casa toata noaptea. am fost cu el la spital dimineata....are conjunctivita.
acum ei dorm, ma bag si eu un pic la somn.
a! nu ii voi da eurespal, isi face greata dupa el (chiar si dupa 1 ml cat reusesc sa ii dau), am scap de vomat cu lamaie (a muscat dintr-o lamaie si i s-a dus gustul), dar nu ii mai dau. voi da humex.
va doresc la toate o primavara minunata, cu copii sanatosi, soti sanatosi si voi sanatoase, plina de bucurii si fericire.
pupici


Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Laura, la noi are efect Stodal-ul iar seara inainte de culcare Ketof. Sanatate multa va doresc!
Dia, ce m-am distrat de Oana ta care cade in cap incercand sa-si vizualizeze putzica!!!
Teme:
1. In casa sosete, avem gresie pe multi m patrati si nu as risca altfel.
2. Somn in 2 reprize de cate 1 ora jumate, dar nu e regula!
Ca o incununare a eforturilor mele, Maria-Sa danseaza!!!Yupii...aseara pe Zuchero de la MTV...
Ma lasa monitorul de la calc...deja vad totul in valuri...o sa atentez la laptop-ul consortului!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

1. Ruxandro, wrong answer!!! ia vezi ca iei bataie...pai tocmai tu care le nimeresti mereu??? data asta ai dat-o-n bara. Pe bune ca vreo 2 zile am stat cu fiole de calciu si am chemat iubi de la birou...n-am putut sa raspund...sunt batrana si bolnava.

2. Donia merita un sau chiar mai multe!

3. Flore, ti-am spus ca esti Floarea Florilor! Doamne, Bravo voua cu adevarat...sunteti minunati amantrei!! ca-l asteptati pe-al patrulea membru al familiei.



KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Apropo Ruxandra, cand si unde ne vedem ....noi si cine mai vrea??? Vezi, te provoc la duel ca sa nu-mi mai pui sentimentele la-ndoiala!

In casa si noi sosete antiderapante...mai la vara picioarele goale.

Chris, m-ai spart...io as da afara din casa lumea si i-as mai si injura...dar frumos...pe bune...ce e mai preus d ecopilul meu, familia mea?? N-au bun simt, parerea mea!

Dia, si Sara a cazut in cap cand a vrut sa ia o masinuta dintre picioare...nu prea-i place sa se aplece asa pe vine!

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput