LMA albinute&bondari de martie-aprilie '07 (74)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Selene spune:

Multumim mult pentru urari! Sunteti niste dragute (mai ales ca eu am cam tras chiulul de pe forum de ceva vreme). Intru acum repede cat doarme buburuza...
Mai intai vreau sa o felicit si pe Mariuca Tzunei, ca doar ne sarbatorim in aceeasi zi! MARIA TEODORA, sa cresti mare si sanatoasa si sa le aduci lui mami si lui tati numai bucurii! (cand ma gandesc ca era cat pe aci sa ii pun si eu nume Maria Teodora... de fapt Maria vroiam sa ii spunem sigur iar eu nu ma hotaram intre Delia si Teodora, al doilea nume. Lui tati i-a placut insa Alexandra si pana la urma am dat cu banul... ghiciti cine a castigat ...)

Noi plecam dupa-masa catre bunici si cheful cel mare va fi sambata. Iar luni incep serviciul

Am vazut si eu pozele din urma. Sunt toti niste frumosi! Si intr-adevar, nu mai putem sa le spunem bebelusi, sunt deja 'omuleti'. Sa ne traiasca!

Eliana, multa sanatate! Fii optimista si totul se va termina cu bine!

p.s. pt cele ce se intreaba de ce are copilul meu nasul julit in poze - duminica a facut cunostinta cu asfaltul, noroc ca nu a picat direct pe ciment ci intr-o "fosta" balta, unde mai ramasese putin noroi, ca altfel se lovea mai rau... a mancat si niste pamant cu ocazia asta... dar acum i-a trecut. Din ce mi s-a spus, cica e doar inceputul


LA MULTI ANI, IUBIREA MEA!

Anca, de www.TickerFactory.com/][/url]" target="_blank">MARIA ALEXANDRA - 28 februarie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

LA MULTI ANI MARIA ALEXANDRA SI MARIA TEODORA, SA AVETI PARTE NUMAI DE BUCURII!!!

Diana jors multa bafta ca visul cu casuta sa se indeplineasca, iar referitor la partea cu serbatul zilei si noi suntem cam in aceeasi situatie..Nu avem copii ca sa invitam, stam departe de rude si de nasi deci o sa sarbatorim noi 3 un pic acasa, apoi ne ducem la parintii mei si la nasi si apoi mai vedem...

Eliana cand am citit am ramas fara suflu....Sa stii ca ma gandesc la tine si cred ca ai toate sansele sa te faci bine



Adrian bb de Elena M. (10.03.2007)
Atit de mare
PozeI
Filmulete Poze II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelaaa spune:


Elyanne,multa,multa sanatate iti doresc..lasa ca o sa vezi ca o sa fie bine..tinem pumnii

Suzy78,nu mai sta pe ganduri,dute si fa o mamografie,sa fi sigura ca e bine

Diana jors,iti urez si eu sa reusiti sa petreceti Craciunul in casuta voastra

Ghibuadina,frumoasa fetita ai... ochisorii m-au dat gata


Mihaela de DAVID-29 martie 2007

DAVID...cat sunt de maricel...

Poze cu David

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2917ac23b344a0c9f2c340&skin_id=0&source=category&category_id=12&large" target="_blank">Sarcina si continuarea...David (filmulet)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

La Multi Aaaaaaaani, Maria de Selene!!!!!

La Multi Aaaaaaaani, Maria de Tzuna!!!!!


Eliano, , nu te stresa si nu sta incordata pana miercuri. O sa fie bine!

Mihaelaaa, da schimba-i si tu bateriile lui David, nu mai pune Duracel, ia din alea mai ieftine ca prea e nazdravan.

Zadi, sfaturi despre rasfat nu prea am. Mie nu mi se pare chiar anormal sa iti zica zana ca i-a fost dor de tine doar ca ai plecat din camera. Copiii, dupa mintea mea, au un mod aparte de a-si exprima dragostea, in cele mai nostime/inedite feluri si ce face Ingrid asa imi pare. Am mai auzit fraze de genul: "te port in inima, te simt in sufletul meu" de la o fetita de 3-4 ani si de aia zic asta. Atunci chiar am fost uimita.
Partea cu nemancatul de la altcineva sau cu adormitul numai cu tine nu mi se pare tocmai in regula...poate o obisnuiesti si cu altcineva...macar ocazional.

Diana, barvo lu Alexu pt tot ce face si tot ce nu face. SA stii ca nici pe rares nu am reusit sa il invat sa se dea jos din pat desi i-am ex de n ori. Stie sa se dea daca il asez io cu fundul la margine dar el nu pricepe ca tb sa se intoarca asa.
Si spor si bafta cu casuta. De-o fi de Craciun sau de Pastele viitor, important e ca o sa fie casuta voastra.

Fetele din Bucuresti, daca nu va duceti buluc peste Diana de ziua lu Alex, ma supar pe voi. Pai se poate sa nu aiba mezinul stupului cu cine se sarbatori? ia hai, mobilizarea! Diana, nah, ti-am dat de lucru Ah si daca nu aveti obiceiuri de un anisor...poti sa ii faci chestia cu tava, aia e chiar partea funny...in rest baloane, tortulet, coifulete, confetti.

Adina, mai, mai ce fetita mumoasa si cu ochii spre verde....


Val, cum mai e Mariuca? ai gasit kinetoterapeut?



roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

La Multi Ani, Maria Alexandra
La Multi Ani, Maria Teodora

Gabi mama lui Tudor (1.03.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Cum sa nu ma stresez, incordez Roxanooooo.... iar la spital Ca sa-mi aduc aminte de anu trecut

Suzy mie mi-au spus dr.ii ca la varsta mea (aproape 28 e ani) nu se recomanda mamografia... Eu stiu ca e un fel de radiografie... si nu se recomanda asa devreme sa te radieze... Se vede si la eco ce e de vazut si daca nu-i suficient te trimit si la mamografie... Asa ca io zic sa incepi cu o eco... Daca vrei sa vezi ce-i pe acolo...





Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Buna! sunt asa de emotionata... Am intrat sa citesc mesajele exact la 16.20 cand am nascut gaza. Dumnezeu ne-a dat o minune de copil. Nu ma gandesc tot timpul la asa, deseori ma supar si as vrea sa fie altfel dar e un copil special din multe puncte de vedere si o iubim la nebunie. Toata viata noastra se invarte in jurul ei. o fi bine, o fi rau, nu stiu dar nici nu prea avem de ales. Iar Mariuca ne multumeste in felul ei- ca ne striga mama, tata, ca ne zambeste, ca ne musca , ne baleste, ne strange in brate, vine si se alinta ca un pisoi... Suntem fericiti cu ea alaturi desi nu ne dam intotdeauna seama de asta. LA MULTI ANI puiul nostru drag! Sa fii sanatoasa si fericita, sa cresti mare si cuminte, sa fii ascultatoare si credincioasa si sa ai parte de o viata linistita si plina de bucurii.


LA multi ani! si pentru Maria Alexandra (bebe de Selene). Sa stii ca si noi ne gandisem la Alexandra pentru al doilea nume dar apoi am ramas la Teodora pentru ca i-am promis Mariei ca o duc la pestera Sf Teodora de la Sihla imediat ce va creste putin.

ELYANNE- imi pare rau ca trebuie sa treci prin atatea. Sigur va fi bine ca ne vom ruga toate pentru tine. Daca te pot ajuta cu gemenii te rog sa-mi spui. Probabil imi vor pune parul pe moate toti trei dar daca ai nevoie de ajutor spune-mi.

DIANA69- si Maria continua sa vomite dar mult mai putin decat inainte. Are totusi zile cand vomita si la 1-2 mese si apoi refuza sa mai manance cu orele. Tratamente i-am mai dat si eu dar fara prea multe rezultate iar unele nici nu le-am incercat din cauza efectelor pe termen lung. I-am dat ranitidina cu lactoza (pe la 4.5 luni si 6 luni), losec mups 20 de zile (parca a fost cel mai bun) si Liv 52 de mai multe ori. A ta cum sta cu greutatea? Maria are 8600 kg la 1 an. Eu sunt chiar multumita. Se putea mult mai rau la cum mananca ea si cum vomita.

INTREBARE- vreau sa-i iau Mariei cadou de ziua ei (bine cadouri i-am tot luat ca o serbam deja de 1 sapt) , dar cadoul cadou sa fie o jucarie de aia de impins (masinuta, locomotiva ce-o fi)ca sa se poata deplasa cu ea prin casa acum cand nu merge singura sau sa se plimbe cu ea mai tarziu. Problema mea e ca vreau sa i-o iau pana sambata. Ati vazut pe undeva?

Cam astea ar fi noutatile. Pana acum cu vaccinul e totul ok. Am sunat dr pentru lamuriri suplimentare de genul daca punem in pericol copilasii care vin sambata la petrecere pentru ca ea a facut priorixul. Cica nu-i nici o problema. Voi ce stiti? In rest pana acum nici o reactie urata. Sa vedem si de duminica incolo daca-i apar bubite sau nu.
La 1 an are 8.600 kg si 73.5 cm. E chiar bine zic eu. tot la fotomodele ramanem pe termen nelimitat dar macar are peste 8 kg la un an ca asta era marea mea problema. Cu mancarea insa jale. Ce-o avea nene mancarea mea? Am facut liceul economic- alimentatie publica, cursuri in Franta, toata lumea spune ca gatesc bine si matza mea e singura care ma contrazice. Am inceput sa ma gandesc ca gresesc eu dar unde? Am incercat inclusiv sa o las flamana sa vad cand i se face si ei foame.... pai cred ca f rar. probabil 2 mese pe zi i-ar fi suficiente. Ea chiar nu plange de foame... dar gata nu o mai vorbesc de rau ca e ziua ei.

Va urez o zi buna tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

LA MULTI ANI DOMNISOARELOR : Teodora si Alexandra !!! O VIATA FRUMOASA , LINISTITA CU MULTE IMPLINIRI SI SANATATE VA DORIM! sa va faceti parintii fericiti, va pupam dulce...

am vazut pozele cu David de Mihaelaaa, mama ce energic e si eu ma plangeam de Timeea , imi place in poza in care e incruntat, cata personalitate domle'

Eliana, tie iti doresc multa bafta la interventie sa se termine totul cu bine, sa te intorci cu bine la copilasii tai; esti o dulce cum faci tu haz de necaz

Zadi, si eu am mai spalat geci umplute cu puf si nu s-au stricat , dupa ce se usuca bine la aer nu in masina cu uscator, incepi operatiunea de tras de gogoloata de puf in toate directile mai scuturi din cand in cand pana isi revine la forma ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

Tzuna- m-a emotionat tare tare mesajul tau pentru Mariuca. un mare pentru tine mamico!!!
Cat despre vaccin nu e cazul sa iti faci probleme. Ti-am mai scris de multe ori ca Mariuca ta parca e Ingrid a mea mica.Eu ii faceam trei feluri de mancare la praz ca sa manance si ea ceva ce-i place...daca azi ii placea ceva a doua zi nu mai dorea si uite asa faceam cate trei feluri din care stiam ca mai gustase candva. Pana la un an si 6 luni baza a fost titi lapte. Faza cu lasatul nemancata am facut-o si eu. Intr-o zi am lasat-o 10 ore nemancata si ea nu avea de gand sa ceara...asa ca tot eu am intrat in panica.
Important e ca e sanatoasa.

Elyanne- sper sincer ca totul va fii bine. Poate ca e doar un nodul de la lapte. Stiu ca tu te-ai muls mult si poate ca asta e cauza. Suntem alaturi de tine.


Dana-mami de zana si zan
Ingrid (25.12.2004)
Ian (16.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

noi am intrat sa va spunem ca lipsim pana duminica si cum maine nu avem sarbatoriti vrem sa uram in avans pt cei nascuti pe 1 martie.
LA MULTI ANI!
LUCA, TUDOR STEFAN, SOPHIA ANTONIA
ELIAS si SIMON
SA CRESTETI MARI MARTISORII NOSTRI SCUMPI!

LA MULTI ANI! pentru bondarii si albinutele care zilele acestea mai implinesc o lunisoara si noi nu ii putem felicita in acea zi.
RAISA MARIA, DAVID, TUDOR IONUT, ALEXANDRU DANIEL, NECTARIA, CRISTINA, BIANCA MARIA, CATALINA TEODORA, NOEMI ANTONIA, VLAD, MIHAI, DENIS MIHAI, IARINA MARIA.
Va pupam si va dorim petreceri frumoase si un week-end placut.

cata mami de STEFAN(9.03.2007)

Mergi la inceput