LMA albinute&bondari de martie-aprilie '07 (74)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

LA MULTI ANI!
MARIA ALEXANDRA si MARIA TEODORA

SA CRESTETI MARI, SANATOASE SI CU MULTE BUCURII PENTRU PARINTI.

LA MULTI ANI ALBINUTE SI BONDARI:
ARTHUR de mami ELENA GIULIA
ALEXIA MARIA de mami ANCA ANCA
VLAD de mami CRIA BV
ALEXIA de mami MAMI ALEXIA

Am vazut poze si filmulete cu aniversata noastra de astazi adica MARIA ALEXANDRA o fetita superba, cu dintisori frumosi si o claritate a pozei excelenta.Sa va traiasca minunea si sa va aduca numai bucurii.
Apoi l-am vizionat si pe DAVID un piuiut superb, care are foarte multa energie si care gaseste o cale de iesire din orice situatie. Super tare mutrita lui suparata, si cum o cearta el pe mami.
noi va pupam si va dorim o zi minunata, ne pregatim sa iesim afara pt ca se preconizeaza o zi frumoasa cu mult soare.

cata mami de STEFAN(9.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Pff, la 2 persoane am dat sfaturi si amandoua m-ati pus la colt fara macar vreun felicitari pentru teren si succes cu planurile si sa nu se darame casa pe voi anul viitor Glumesc.


Complet offtopic, dar sunt bine dispusa si simt nevoia sa impartasesc:

Eu lucrez in telecomunicatii. Daca la un moment dar apas o litera gresita pot sa dau peste cap sau sa pun la pamant netul unui provider pe intreaga tara. Credeti ca in momentul acela intereseaza pe cineva care e CAUZA? Va asigur eu ca NU! In momentul respectiv conteaza SOLUTIA. Deci, daca cereti o solutie pentru ceva, in momentul in care o primiti nu mai incercati sa combateti CAUZA. Faceti diferenta intre ele si axati-va pe solutie. E cea mai buna atitutine. Abia cand lucrurile sunt rezolvate merita efortul analizei cauzei.

Ce m-au invatat la primul training la care m-a trimis firma (sa stiti ca si astea sunt bune la ceva )

Exista 3 tipuri de atitudini: I, J si A.

Exemplu de situatie:
Mamica X: Puiul meu sughite. Ce sa fac?
Mamuca Y: Da-i sa bea niste apa.

Acuma, atitudinile posibile sunt urmatoarele:

1. I - ignora - Mamica X citeste, se gandeste ca nu e bine, si efectiv ignora sfatul, eventual cu un Multumesc.

2. J - justifica - e cea mai des intalnita atitudine, din pacate cea mai ineficienta si care degenereaza cel mai usor. mamica X citeste, si raspunde - "a, pai nu din cauza asta, ca sa vezi ca de fapt, dar daca ii dau apa se intampla nu stiu ce etc etc etc". Aici se incurca solutia si cauza si nu mai iese nimic

3. A - actioneaza - mamica X citeste, ii da niste apa sa bea copilului, sughitul trece sau nu, cel mai probabil da. Raspunde si ea un Multumesc si toata lumea e fericita. De foarte multe ori atitudinea asta duce la ceea ce trebuie

Cam asta e rezumatul foarte pe scurt, la training am tras concluziile astea dupa vreo 8 ore de simulari

Cam atat am vrut sa mai spun, nu vreau nici un fel de replica, sunt doar sfaturi de viata, nu sunt adresate cuiva anume, dar sper ca toate sa alegeti ceva bun din ele

, si fug la bucatarie. Si sper sa se faca vreme mai buna sa iesim afara

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Acu' un an:



Paxela - Trimis la: - 28/02/2007 : 13:20:34

inca o fetita printre noi
Selene a nascut dimineata la ora 8.00, o fetita, 2690 gr, apgar 9,37 , natural fara anestezie

selene felicitari sa iti traiasca comoara sa fie sanatoasa si fericita
bun venit printre noi printesa mica


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=95409&whichpage=11



Ralualexandrei - Trimis la: - 28/02/2007 : 13:49:07

Feteloooor i-a uitati ce am primit acu pe telefon:

"a inceput nebunia.col complet sters,dilatatie 3 cm,contractii la 7 minute.cica nsac azisper sa fie bine.rugati-va ptr mine."
Tzuna

Hai Tzuna suntem alaturi de tine cu gandul.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=95409&whichpage=12



Ralualexandrei - Trimis la: - 28/02/2007 : 19:56:52

"Am o fetita de 3350gr.nota 9.nastere normala normala fara epidurala.s-a nascut la ora 16.20doctorita mea a ajuns numai la cusut ,mi s-a rupt si colul"
Bravooo TZUNA SA-TI TRAIASCA MARIUCA!

Am vorbit cu ea la telefon se simte bine si e fericita si linistita la ora 10 se duce la alaptat si abia asteapta sa-si tina comoara in bratze,colul s-a rupt din cauza ca a ajuns de la dilatatie 5 la 9 intr-un timp foarte scurt,tot de aceea nici dr n-a avut timp sa ajunga.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=95409&whichpage=17




La muuuuuuuuuuuulti ani
Maria Alexandra & Maria Teodora







Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Diana ma bucur tare mult si tin pumnii sa reusiti sa fiti de Craciun in casuta voastra.
Noi mai avem de asteptat o vreme... dar nu-i nici o graba inca, piticii sunt mici si nu le trebe cate o camera de caciula... inca


si multumesc mult... Ce sa zic... nu vroiam sa va zic decat dupa ce ma returnez de la spital si stiam e bine sau nu-i bine...
Am un nodul la un san si trebe sa merg sa-l scot. Mati ma internez, probabil miercuri ma taie... si tot atunci o sa aflu ce-i cu el, e de bine sau nu-i de bine...
Dupa eco., dr. si-au dat cu parerea ca nu e nimicgrav, dar totusi trebe scos, sa scap de stres, sa nu stau sa verific situatia la 6 luni, se poate mari, isi poate schimba structura.. si intr-un final ajung sa-l scot... Acu e mic, incizia va fi mica... n-o sa se cunoasca aproape deloc... Ce rost are sa astept pana se face prea mare...
Iar in timpul operatiei o sa afle si ce-i cu el... e benign, e mailign... Asa ca suspans... Eu zic ca nu-i grav, ca e de bine... Dar tot ramane 0,0001% indoiala daca nu-i de bine... offffff...
M-as duce si azi sa ma internez sa astiu o treaba, dar nu se poate, ca n-am cum sa aranjez totul atat de repede cu cine sa las copiii...
Asa ca aveti grija de voi si controlati-va... ca niciodata nu-i prea devreme... nici macar nu am cazuri in familie.... dar nici gemeni in familie nu aveam... asa ca totul e posibil.



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana69 spune:

Tzuna, in primul rand LA MULTI ANI pentru micuta Maria si multa sanatate si fericire pentru ea.
Poti sa-mi spui daca Maria mai vomita?
Ca fetita mea vomita de vreo luna aproape la fiecare masa si nu stiu ce sa mai fac cu ea. Am fost la doctor si i-am dat o gramada de pastile dar tot vomita si ii vine mancarea inapoi.
Nu stiu ce sa mai fac cu ea.
Intr-adevar cred ca ii mai ies niste dinti dar parca prea mult vomita ca sa fie asta cauza.
Tu i-ai mai dat ceva Mariei pentru reflux gastro-esofagian?Ca eu i-am dat si Debridat si niste pastile pentru reducerea aciditatii gastrice si nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

scrisesem un mesaj care s-a pierdut...
Ce era mai imp din el...

La multi ani sarbatoritelor de azi, Maria Alexandrasi Maria Teodora !!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzy78 spune:


ELYANNE - si de la noi si ne rugam la DD sa fie totul bine.

Daca tot a venit vb......eu am 2 noduli din timpul alaptarii......as vrea sa-mi fac o mamografie.....daca a facut careva imi poate spune in ce a constat....daca e dureroasa sau nu........ca tre s avad ce e cu nodulii aia....tot am sperat c ao sa se traga dupa ce termin cu alaptatul....nu mai alaptez de la Craciun.....sunt mai mici ....dar sunt acolo....


Suzy78, mami de Nicolas Mihai - 27 februarie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coolutz spune:

la multi ani pt luca, tudor, sophia, simon!

diana jors- felicitari pt teren si planurile de casa....mult noroc ca sa iti indeplinesti visul de a petrece craciunul in casa cea noua...
tu ai inceput lucrul deja sau sfaturile de viata sunt din amintirile placute de pe vremea cand erai si tu membru activ al societatii?

elyanne tzinem pumnii...eu zic ca o sa fie bine ... tu esti o curajoasa

,
andrea si andrei(6april2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghibuadina spune:

Buna fetelor,
Am postat poze incepand de aici,
http://good-times.webshots.com/photo/2782324360096653195TqOKTi
asa ca va rog sa ne admirati, sa vedeti cum aratam la 1 anisor...
Asadar am avut petrecerea.Vineri a fost o zapaceala cu copiii acasa, fiecare facea ce vroia, cum vroia.Sambata am mers la restaurant.ne-am distrat pe cinste.Noi am dansat la greu, pana n-am mai putut merge(ca aveam si niste tocuri de numa').Cu Alexia a fost altceva, a fost ff.obosita, asa ca am dus-o in hotel si am suflat eu cu tasu', in lumanare.Oboseala a continuat duminica caci eu am plecat cu fata la ai mei.Deci drum de 450 km, plictiseala, mi-a vomat de 2 ori inmasina de m-a speriat...
In fine, a trecut, acum suntem bine acasa la Slatina.asadar, oltencelor sunt prin preajma.RAISAFUDULU, tu pe unde esti, in Craiova????
Alexuta e bine, a facut o gramada de progrese, ce sa zic, imita tot, pe zi ce trece te mai surprinde cu ceva.E admirabila.Mananca relativ binisor, sunt multumita si n-are stare toata ziulica.
Am descoperit cum s-o fac sa doarma mai mult dupa-amiaza..asadar trebuie sa dorm cu ea, sau altcineva, sa simta pe cineva aproape.Ma dispera situatia.De fapt singura mea grija in prezent este faptul c-am invatat-osa doarma cu noi..Nu stiu cum o mai dezvat...

Urez LA MULTI ANI, pt sarbatoritele zilei, numai sanatate si fericire..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghibuadina spune:

ELYANNE, multa bafta si sanatate sa-ti dea Domnul..
DIANAJORS, mult noroc in planurile de viitor..

Mergi la inceput