LMA albinute&bondari de martie-aprilie '07 (74)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns suzy78 spune:



'Neata stup,



La multi ani, Maria Teodora!!!
La multi ani, Maria Alexandra!!!


MULTA SANATATE, FERICIRE SI NUMAI BUCURI ALATURI DE CEI DRAGI.

ZADI - am vazut si eu site-ul....e ff dragut.....

1 AN - a fost prima noastra petrecere plina de emotii..........dar a trecut ff repede......o sa incerc sa pun niste poze

Nicolas a spus ieri primul TATA....si ne venea sa-l papacim....e tot mai dragut....il iubacim foarte mult....voi intelegeti sentimentul......

Suzy78, mami de Nicolas Mihai - 27 februarie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

Maria AlexandraMaria Teodoraa cresteti mari sa sanatoase sa aveti parte de fericire si noroc

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelaaa spune:



Astazi sunt liberaaaa
L-am dus pe David astazi la socrii si cred ca-l luam numai maine la amiaza....Desi....am un gol pe undeva prin stomac cand ma gandesc ca nu-i aici,dar ma si bucur ca am ceva timp pt mine...
Azi am de gand sa fac ceva ordine prin casa,si sa stau aici cu voi ....
Ne-am hotarat sa-l ducem pe David la socrii o data sau de 2 ori pe saptamana...asta pana gasim un loc intr-o gradi de copii mici,deja ne interesam.
Eu una consider ca e inca prea devreme sa-l dam,as vrea sa asteptam macar sa mearga singur...dar ne interesam de acum,ca cine stie cand primim loc....
Duminica cred ca iar il ducem acolo,ca noi vrem sa mergem la baie.Vreau sa mai petrecem si noi ceva timp singuri,ca deja sotul e pt mine doar un prieten ,sa zic asa...eu il am numai pe David in cap,la altceva nu ma mai gandesc...

Asa...vroiam sa urez in primul rand sarbatoritilor care implinesc anul azi....

La multi ani,Maria Alexandra!
La multi ani,Maria Teodora!

....si celor care mai pun o lunita

Arthur
Alexia Maria
Vlad
Alexia

quote:
Originally posted by Zadi


Mihaelaaa- ce personalitate puternica are David.
Eu nu am curaj sa il las pe Ian nelegat in scaunul de masa pt. ca e in stare sa sara din el (a incercat odata cand avea 7 luni dar noroc cu John care era langa el si i-a amortizat caderea).

Dana-mami de zana si zan
Ingrid (25.12.2004)
Ian (16.03.2007)

Pai Zadi,daca te uiti bine,David e legat in scaunul de masa....dar tot reuseste sa iese..
In scoala de mers nu e legat,ca nu am cu ce-l lega.

Riloasa,si eu eram convinsa 100% ca ma descurc...

Loradin,sper ca reusesti sa pui astazi pozici...ca maine cine stie daca apuc sa le vad






si de DAVID-29 martie 2007

DAVID...cat sunt de maricel...

Poze cu David

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2917ac23b344a0c9f2c340&skin_id=0&source=category&category_id=12&large" target="_blank">Sarcina si continuarea...David (filmulet)[/b]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

Mihaelaaa- cand am spus de legat ma refeream ca eu ii pun si bretele de brate pt.ca doar cu centura de la burtica ar iesi.
Sa stii ca acum realizez ca e mult mai bine sa ii introducem in colectivitate cand sunt mai mici, chiar daca se imbolnavesc mai repede la inceput pana se obisnuiesc. Spun asta pentru ca eu nu stiu cum o sa o scot la capat cu zana care e super, super atasata de mine si nu accepta sa stea cu nimeni.

Ajutor- cred ca am facut o boacana. Am spalat la masina o vesta matlasata umpluta cu puf de gasca. Pe eticheta scrie ca se poate spala la 40 de grade dar manual si cum nu mai vreau sa spal nimic cu mana...uite ce facui. Am pus-o pe umeras afara la uscat insa tot puful s-a strans ghemotoc. Ce sa fac? Da-mi va rog un sfat ca as vrea sa o "recuperez".

Dana-mami de zana si zan
Ingrid (25.12.2004)
Ian (16.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Salut,

intru si eu putin... n-am prea intrat zilele astea pentru ca se pare ca iese soarele si penru casuta noastra, aproape ca avem terenul, si acum cautam planuri, credite, firme etc. Eu imi doresc tare mult ca de Craciun sa fim in casuta noastra... e prea putin probabil dar oricum o vrem gata cat mai repede.

Zadi - succes in afacere! Mie imi plac sandalutele acelea cu spatele inchis, dar inca nu sunt pe stoc, asa ca va trebui sa am rabdare. Daca nu gasesc ceva similar in alta parte sa le pot si incerca pe piciorul lui, probabil prin mai o sa vreau o pereche
Legat de rasfatatul copiilor - sfatul meu ar fi sa incerci sa iti implici mai mult si sotul. In fond si la urma urmei, chiar daca el probabil petrece mai putin timp cu copiii, e la fel de parinte pentru ei ca tine. Tin minte ca spuneai ca la un moment dat la mare sotul tau a avut o revolta (daca ma insel imi cer scuze, dar am retinut asta pentru ca incepusem sa fac si eu aceeasi greseala si atunci am stat putin sa reflectez). Sfatul meu ar fi sa te gandesti si la asta. Sa stii ca implicarea sotului nu te va indeparta deloc de copii, dimpotriva, situatia va fi mai echilibrata si mai satisfacatoare pentru voi toti. Cel putin asa cred eu.

Roxanici - cum ma dai tu de gol... ntz ntz ntz ALex creste, e smecher, se catara in pat dar inca nu stie sa si coboare desi ii arat de eu m-am saturat NU face pa, nu bate in palme, dar face pe maimuta la strambaturile fetei Vorbeste toata ziua pe limba lui. Sta in picioare singur pana la un minut, dar nu paseste decat tinut/sprijinit de/in ambele maini. A, si isi revine la mancare... am uitat sa precizez ca a pus maxim 100 g pe el in ultima luna. Are cam 76 cm si tot 8,6 sau 8.7 kg.

Mihaela - incearca sa ii montezi niste curele peste umeri... eu am cautat scaunul de masa cu prindere in 5 puncte special din cauza asta - caruciorul in schimb il am cu prindere in 3 puncte si mi se face inima cat un putice cand il apuca zvarcolelile. Sau poate poti sa-l prinzi macar cu niste bretele

Vreau sa le urez muuuulti ani fericiti si plin de impliniri tuturor bebeilor care au implinit primul anisor, si mamicilor care au mai adaugat unul...

Legat de petrecerea de un an - am ajuns sa ma deprim, pentru ca ... nu prea avem cu cine sa facem petrecere de un an. La noi nu exista nici un obicei legat de implinirea unui an, asa ca nici macar autoinvitati n-o sa avem... familiile ni-s prea departe. Deci pentru asta ma mai gandesc, asa, printre alte ganduri pe care le am zilele astea...



Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

tuturor sarbatoritilor zilei.

Dana-mami de zana si zan
Ingrid (25.12.2004)
Ian (16.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

Diana- acum am vazut mesajul de la tine. Nu te-ai inselat ref. la revolta sotului.
Problema e ca mie mi se pare ca el exagereaza de multe ori pt. ca o vede pe Ingrid ca pe un adult si nu reuseste sa se puna la mintea ei. Are pretentii exagerate de la un copil. Si de aici tot taraboiul...el e "raul" iar eu "permisiva". Eu ma joc cu ei la "mintea" lor ca sa ma exprim asa plastic, adica merg de-a busilea cu ei in casa, fac ca animalele, joc volei cu zani, o tin de mana sa sara in pat, construim si multe asemenea. Desigur ca am si momente, din ce in ce mai multe din pacate, cand nu mai pot si o ignor sau o reped pt. ca am altele pe cap.

Dana-mami de zana si zan
Ingrid (25.12.2004)
Ian (16.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns B_Zara spune:

Fetelor,am si io o intrebare ref la vaccinare...pt cele care au urmat schema cu Infanrix (2 luni hexa, 4 luni penta, 6 luni hexa)Pediatra mi-a spus ca pt 1 an se face Infanrix SIMPLU (chiar asa s-a exprimat) si picaturi antipolio pe gura.Pieptanind internetu', am vazut ca unele mamici au facut puilor lor de 1 an Infanrix Penta.Nici nu am prea mare incredere in dr asta a mea...d-aia va intrebMami de Ilinca 15.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelaaa spune:


Nu cred ca ar fi o solutie sa-l leg si la umeri...la carut are de legat si peste umeri ,dar nu va imaginati cum face daca el vrea sa se aplece in fata si nu poate...se enerveaza si tipaaaaaaa..aualeuuuu
Drept e ca nici mie nu mi-ar place sa ma lege cineva asa,sa nu ma mai pot misca deloc...Ce tie nu-ti place altuia nu-i face...nu-i asa?
La varianta asta renunt,chiar daca asta inseamna ca trebuie sa stau numai langa el...odata si odata va pricepe si el ca nu-i voie sa iasa afara..
Apropo de scaunul de masa....David nu mai vrea sa stea acolo nici macar pana termina de mancat (pana acum cateva zile statea acolo si cand era satul vroia sa iese).
Am incercat sa-l fortez sa stea acolo pana mananca,i-am explicat ca la un om mare ca nimeni nu sta in picioare pe scaun sau pe masa la noi in casa...nu pricepe
Am mai incercat sa nu-i dau sa pape daca nu sta acolo la masa lui...nici asa nu merge..
Poate imi dati voi o idee,ce sa mai fac,sa-l conving sa nu mai iese???
Nici nu vreau sa-i dau sa manance pe unde apuc...adica la noi in casa se mananca la masa.Asa vreau sa faca si el..
E asa de greu ...acu nici macar nu pricepe ce-i zic.Si degeaba-l pedepsesc,ca saracutu nici nu stie de ce e pedepsit...
si totusi cred eu ca daca de ex acum il las sa stea pe masa,mai tarziu chiar ca nu-l mai conving ca nu-i voie.
Pana la urma de ce pana la un an jumate a avut voie sa stea pe masa,si de-acu nu mai are voie?
Cred ca tre sa o tin pe-a mea,ce ziceti?Sau sa las dupa el?



si de DAVID-29 martie 2007


DAVID...cat sunt de maricel...

Poze cu David

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2917ac23b344a0c9f2c340&skin_id=0&source=category&category_id=12&large" target="_blank">Sarcina si continuarea...David (filmulet)[/b]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns riloasa spune:

Loradin, s aiti traiasca fetita si sa fie sanatoasa. De unde ai luat tortul? Sa mi-l arati si mie. Cu ce a fost in el? Ca si eu vreau unul mai deosebit.Puiul meu nu a dormit mai deloc aseara. Toata noaptea se ridica in fund. L-a piscat in parc ceva, si arata cam nasol. Parca este muscat de vampiri asa arata. L-a mai piscat acum 2 saptamani si i s-a facut ditamai galma pe fata. O sa ii treaca.


MIHAITA 31 MARTIE

Mergi la inceput