LMA albinute&bondari de martie-aprilie '07 (74)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns biky spune:

Roxanici- iote mah, cum te roade curiozitatea.... iaca, ashea,... sa te stresez inca un pic.... inca nu avem nici un dinte , deci Crina_mio nu dau inca de , vinul nu s-a terminat, dar daca nu ii ies dintii pana la 1 an, il bem atunci!

Pupici la toate fetele cochetele si LA MULTI ANI!tuturor bondareilor si albinutelor care prind deja in zborul lor o noua primavara.

Am citit ultimile 2 capitole pe care le-am sarit in ultima vreme, am vazut poze... filme... si incerc sa revin mai tarziu!
p.s. Radcarmen si frumosul meu ginere Vladut si va multumesc ca ati reusit astazi sa-mi scoateti nasul din hartii!

O mamicutza cu 2 fetizte cu fitze : Andra(20.11.1995) si Caterina(22.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biky spune:

Pe scurt despre noi:

La cele 11 luni ale noastre (pentru ultima data cand ne spunem varsta in luni... ca de urmatoarea luna viitoare trecem si noi la anisor si o sa fie 1 an... 1 an si "n" luni)avem vreo 8,5 kg pe cantarul de acasa si vreo 75 cm, masurati cu ruleta.
Deci: NU AVEM INCA DINTI (ca sa o stresez pe Roxi din nou)
probabil noi vom incepe cu maselele...
- Nu merge singura, doar tinuta de o manuta si nici nu sta singura in picioare decat 2-3 secunde
- Nu este prea dragostoasa....este "scumpa" la pupici.... daca ii zic "dai mamei un pupic" imi intinde mana sa i-o pup sau nici pe aia si se enerveaza ca o stresez cu chestia asta.
- Nu este mancacioasa....lucru care ma streseaza pe mine....500-600 ml lapte pe zi, fructe 70-100 gr, supe (piureuri/bors/orez cu peste)tot cam 70-100 gr pe zi....nu stiu cu ce traieste!

La capitolul sarituri din patut, scaune de masa sau carucioare, noi mai adaugam o varianta....saritul din premergator in cap....cu tinta precisa - bolul din care mananca pisica.

Iar nu am timp de scris....dar revin

O mamicutza cu 2 fetizte cu fitze : Andra(20.11.1995) si Caterina(22.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelaaa spune:


La multi ani,NICOLAS MIHAI!!!

magdalena76,eu zic sa te gandesti bine in legatura cu bb 2..eu,as zice sa mai astepti putin daca crezi ca nu are cine te ajuta...Daca mai sti si eu am ramas gravi (ca am vrut noi) dupa David ,si am pierdut sarcina in ianuarie...
M-am aruncat si eu ca o proasta ,fara sa ma gandesc la toate detaliile.Si probabil ca am pierdut sarcina din cauza efortului...David trebuie carat de colo-colo,sotu e toata ziulica la servici,deci...fara ajutor!
Acum ma dau singura cu capul de pereti,imi pare rau de numa ca n-am mai asteptat,macar pana e David putin mai maricel.
Sunt convinsa ca daca mai asteptam nu se intampla ce s-a intamplat,si nu sufeream atat ca bb nu mai e...
Nu vreau sa te descurajez,zic doar sa te gandesti bine...si daca ai ajutor atunci nu mai sta pe ganduri..

Se vorbea despre ce limba vb cu bebeii...tot vroiam sa zic si io ceva,si am tot uitat...
Eu am vb cu David numai romaneste,sotul germana (si rom uneori),restul..mai mult germana..
Dar avand in vedere ca numai cu mine e cea mai mare parte a zilei -deci aude romaneste cel mai mult-,am inceput si eu sa vb cu el germana ,dar asta numai de cateva zile incoace..
Vreu neaparat sa invete si rom,dar mi-e si frica ca va merge la gradi si nu se va putea intelege educatoarele cu el.(am mai auzit cazuri).De aia mai vorbesc eu acum si germana.....si asa poate ma invat si eu sa vb germana cu toata lumea(ca nu vb ,numai cu cine nu stie rom).
Seara duapa ce vine tac-su acasa vorbesc romaneste.
Offf,iar s-a trezit dupa exact o juma de ora...



si de DAVID-29 martie 2007

DAVID...cat sunt de maricel...

Poze cu David

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2917ac23b344a0c9f2c340&skin_id=0&source=category&category_id=12&large" target="_blank">Sarcina si continuarea...David (filmulet)[/b]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuuuuuuuulti ani, Nicolas Mihai!


Eu pe fuga, mult de lucru, umblat toata dimineata la dr. si se cunoaste acu... ca n-am factu nimic juma de zi...
Bb-ii au stat in vecini cu bunica unei piticie, prietena cu Elena...
Au mancat acolo, au dormti acolo... n-au comentat deloc... Baieti mari...
Eu sunt un pic suparata... dar tree sa fiu optimista
Nu intru in detalii acu, poate va zic cu alta ocazie... n-am chef sa povestesc... sunt suparata si gata



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:






La multi ani Nicolas!!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

La Muuulti Aaaaaaaani, Nicolas!!!!


Biky, credeam ca te-ai incurcat in numaratoare si poate aveai nevoie de ajutor ; bine ca mai dai un semn de viata ca erai in randul disparutilor.


Eliana, sa treaca supararea.

Mady, ...fara cuvinte....

Al doilea copil... faceti-l cand vreti, io stau pe margine si ma uit la voi. Va fac galerie cand nasteti. Io daca mai fac unu...fac peste muulti ani, acu nici nu ma gandesc.

Diana_jors, da Alex ce mai face? ca il tii cam secret in ultima vreme, ia treci la raportul lunar: inaltime, greutate, ce face, ce nu face.

Mihaelaaa, ma, parca tu nu erai blonda da cred ca ai dat in mintea copiilor de ai sarit la David in pat. Cat despre faptul ca nu o sa se inteleaga David la gradi cu tanti nemtoaice, nu iti fa griji, va fi din cauza mofturilor nu din cauze... "lingvistice"

Magdalena, ai o iconita desupra mesajului, o foaie cu un creion peste (e a doua iconita) ...click pe ala si poti edita mesajul, dar tb
sa fii logata.

Zadi, site-ul e super ok. Simplu, clar, la obiect si usor de utilizat. Pana acu nu am gasit nimic de ce sa ma agat cu comentarii negative.
O sugestie as avea desi se poate si fara: Cand esti cu mouse over imagini si vezi detaliile despre produs ar fi util sa fie si marimile disponibile afisate printre informatiile alea, ca sa stiu daca mai sunt pe stoc sau poate nici nu sunt marimi mici, sa nu mai dau click daca nu am pt ce.
Apoi, io nu am gasit feature-ul ala sa vad papucul din mai multe unghiuri, ori mi-a scapat...
Si ceva care ma confuzeaza: scrie pe-acolo alte culori disponibile si dede e o imagine. Initial am crezut ca ce e in imaginea aia este alta culoare disponibila dar cred ca de fapt este urmatorul produs pe care l-as putea vedea.....sau nu.

Oricum ce am scris aici sunt din categoria sugestii, pareri si nu reclamatii. Pt ca merge totul f bine si asa cum e in prezent.

Produsele imi plac toate, foarte mult. Ma enervez ca sunt mai faine si mai multe la fetite decat la baieti, da asta e...fetele tb sa aiba de unde alege.
Preturile cum zicea si Stefaniya, comparativ cu sal sunt undeva in categoria de top. Produsele nu is nici cele mai scumpe, dar nici ieftine. Una peste alta cred ca o sa ii iau lu raresu o pereche, am ochit-o, dar astept sa treaca briza asta de primavara de prin buzunarele mele.


Ma, da' ce zgarcite mamele astea care si-au aniversat zumzaitorii, nu mai trec pe la noi, nu tu o poza, un fursec, o atentie... Las' ca o sa vreti sa vedeti voi tortu lu rares si n-o sa va arat, sac!


roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

bunaaaaa feteleeee...ne mai tineti minte???

intru repede cat am timp...nu scriu de acasa pt ca acasa nu am de pe ce!!!!! al meu PC a facut pe nebunu si l-a luat mamaaaa naibiii si eu sunt distrusa!asa ca in primul rand noi sunte OK, MERGEM SINGUREI, PAPAM, ALERGAM SI TOATE CELE...SI CEL MAI IMPORTANT FACE KK LA OLITA DE VREO SAPTAMAN SI CEVA ...dimineata cand ne trezim primul lucru stam pe olita si e incantat ...imi place ca si-a facut programul asta si sper sa si-l pastreze asa si in continuare.

AMMA ...ma bucur ca e totul OK, te pupam si ai grija de voi.

LA MULTI ANI!!!! TUTUROR CELOR CE AU FACUT 1 AN , INCA O LUNA SI MAMICILOR INCEPAND DIN DATA DE 21 FEBRUARIE...SCUZATI DE INTARZIERE...SI LA MULTI ANI! SI CELOR CE URMEAZA IN ZIL;ELE ACESTEA SI URMATOARELE...PANA REPAR PC-ul!

de o saptamana aici e asa de cald si frumos ca stam de la ora 10 dimi( ca nu mai pot sa il tin in casa, se duce la usa si urla si afce iiimmm hmmmm) si intram seara la 19. am noroc cu mama care e aproape de parc si merg la ea ii dau sa pape si apoi iar afara ( afara doarme mai mult decat in casa) ...PIC FRANTA SEARA...adorm inaintea lui Edy.

trebuie sa fug sa imi iau in primire feciorul ca mama mai are si ea treaba.sta in parc de azi dimineata cu el si a rupt-o de spate.

revin imediat ce reparc dracovenia asta de calculator...ca mi-a mancat nervii.

va pupam pe toti si aveti grija de voi.
SCUZE DE GRESELI DAR SCRIU REPEDE SI MA GRABESC TAREEEEEE

Laura si comoara mea Eduard Darius 22.03.2007

Nu trebuie sa fii mama perfecta! Trebuie doar sa fii cea mai buna mama pentru copilul tau!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

stefimic: multumim!
zadi:vazut, placut, citit...asteptam maine ziua puicai, sa vedem ce primim , si apoi poate si cumparam! mult succes, vanzare buna!
crina-mio:am patit si noi cu fata, nu mananca mai nimic toata ziua, refuza orice supa, doar budinca cu dovlecel si branza manca, pe langa lapte. dar a crescut si accepta orice. eu opinez sa i urmaresti greutatea, in dinamica, si daca e in grafic iar medicul iti spune ok, nu cred ca are rost s o dopezi cu vitamine. noua ne a recomandat un pediatru infant formula, nu i am dat si n a fost o optiune proasta. unii medici sint recompensati de firme farmaceutice la prescrierea anumitor medicamente, de asta nu i am dat vitaminele alea(eu subscriu si la ce zice elyanne). eu ii doresc apetit crescut cat mai curand!




de Loli mic
http://picasaweb.google.com/lolimic07/LoliLunaDeLuna
http://b1.lilypie.com/7sBip2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

a, am uitat sa va spun, poate va intereseaza. azi inj parc ne a imprumutat o prietena un ham. a mea merge bine, dar cu ala a fost usor ptr mine, ca n o mai pierd, nu ma mai risc sa cada n nas la fiecare pietricica de pe alee(pe care le ataca de parca s magnetice). incantat si alta mamica, cu fetita care nu merge inca, dar sta bine in picioare.

de Loli mic
http://picasaweb.google.com/lolimic07/LoliLunaDeLuna
http://b1.lilypie.com/7sBip2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzy78 spune:



Salutare stup,

MULTUMIM TUTUROE DE FELICITARI....DRAGUTE CA DE OBICEI.

Nicolas e la fel ca in fiecare zi.....nici nu stiu ca el e cel sarbatorit diseara. Cum iesd e la job merg dupa tort.....si ne chefuim in familie si sambata cu prietenii.

BB2 - eu mi-as dori sa nu fie singur........pe anul viitor am in plan scrisul la barza.....mai tre sa-mi anunt si sotul. Sunt convinsa ca va fi ff greu....dar va fi frumos.

ZADI - ti-am admirat comorile.......sa te bucuri in fiecare zi de el

INCALTAMINTE - legat de acest subiect.....cred ca trebuie sa fie de calitate si comod pt pici....neaparat cu talpa ortopedica;

MADA - mi sufletul greu de cand am citit mesajul legat de prietena ta......sper s ase intample un miracol si sa revii cu vesti mai bune;


ELYANNE - uite o si un d ela Nicolas sa-ti treaca supararea;



Diseara va invit pe toate al o felie de tort virtual de la ziua lui Nicolas.......si la cate un pahar de suc...


Suzy78, mamid e Nicolas Mihai - 27 februarie 2008

Mergi la inceput