LMA albinute&bondari de martie-aprilie '07 (74)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

quote:
Originally posted by pisikuta

a, am uitat sa va spun, poate va intereseaza. azi inj parc ne a imprumutat o prietena un ham. a mea merge bine, dar cu ala a fost usor ptr mine, ca n o mai pierd, nu ma mai risc sa cada n nas la fiecare pietricica de pe alee(pe care le ataca de parca s magnetice). incantat si alta mamica, cu fetita care nu merge inca, dar sta bine in picioare.

de Loli mic
http://picasaweb.google.com/lolimic07/LoliLunaDeLuna
http://b1.lilypie.com/7sBip2.png



Cand e ziua lui Loli mic? tickerul zice ca are 11 luni, 4 sapt si 2 zile?! adica maine, poimaine e?

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene spune:

Buna

Mai apar si eu pe aici...
Am vazut ca Roxanici cearta mamicile cu sarbatoriti...
Noi maine facem anisorul dar o sa ne sarbatorim sambata. Asa ca pana cand o sa avem poze de la marele eveniment, pun cateva poze din ultima luna, pt cine doreste...
http://good-times.webshots.com/photo/2205822190102867861QCOryD

Si ca tot vorbiti de bb2, noi mai vrem inca un copilas si probabil anul acesta, prin vara, ne punem din nou pe treaba. Ma gandesc ca o sa fie foarte greu cu 2 copilasi mici, dar nu vreau sa fie diferenta mare de varsta intre ei. Sa vedem ce o sa fie...



Anca, de www.TickerFactory.com/][/url]" target="_blank">MARIA ALEXANDRA - 28 februarie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

LA MULTI ANI FABIANA MIHAELA SI ROBERT!!!


LA MULTI ANI NICOLAS MIHAI!!


Sa fiti sanatosi si voiosi si la punga grosi

BB2 imi doresc, dar nu stiu cand, sincer parca nu prea ma vad curand



Vitamine nu am dat, am obervat ca mai bine are efect un suc natural sau scos la aer, la plimbarica.

Eliana nu mai fi suparata
Cam telegrafica din lipsa de timp, dar am citit tot, am vazut poze si filmulete, deci stiu cam tot ce misca

Adrian bb de Elena M. (10.03.2007)
Atit de mare
PozeI
Filmulete Poze II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:

Nicholas

Sa cresti mare, sanatos si norocos

Multumesc fetelor pentru opiniile voastre legate de vitamine - m-ati convins, nu o sa dau. Asa cum a zis si medicul ma inarmez cu multa rabdare si o las sa manance cat vrea, cand vrea si ce vrea (ce simplu e cand scri, sper sa nu ma mai stresez si sa si fac asa ). Dar sper sa-i revina apetipul dupa ce apare si coltuletul nr. 6 si apoi sa mai avem o pauza pana la urmatorii ca sa mai asimilam si noi ceva. Suc de fructe mai bem cate putin. O sa insist mai mult.

Stefania - ce nazdravan vesel este Carl si ce bine merge tinut de o manuta .

Eliana - sa-ti treaca supararea. Esti o mamica puternica, asa ca o sa treci tu si pentru asta.

Mady - sper ca DD sa vegheze asupra prietenei tale si sa faca o minune sa o scoata din coma .

Zadi - fain site-ul si informatiile prezentate. Din ghidul practic am aflat si eu cate ceva despre cum ar trebui sa fie incaltamaintea puiutzilor nostri. Eu m-am hotarat la sandale. Pantofiorii sunt faini dar mi se par scumpi si cel mai probabil o sa-i poarte 2 luni, ca in toamna nu or sa-i mai vina. Macar sandalele apuca sa le poarte mai mult (sau poate nu ). Ce inseamna wms??? ca am vazut ca apare la descrierea tuturor modelelor.

BB2 - uff ce mi-as dori!!! sper sa se si poata. Dar mai astept pana spre sfarsitul anului si o sa-i fac o vizita dr. meu, poate ne iese si de data asta. As astepta si mai mult, dar nu mai sunt asa tinerica sa-mi pot permite.

pentru zana maseluta sa treaca pe la Caterina sa-i aduca acolo un dintzuc, o maseluta, poate ne facem si noi partea la vin .



Crina si Maya Georgia

Luna a10-a


varsta Maya

Acum am vazut ce dulce de Maria Alexandraare Selene. Ce frumos i se vad dintzisorii cand rade. Majoritatea copiilor au strungareata la dintzisorii de sus???? Si Maya are dar sper ca dupa ce-i ies toti dintzisorii sa se apropie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

LA MULTI ANI FABIANA!

SI LA MULTI ANI NICOLAS! o viata frumoasa plina de bucurii , noroc si sanatate!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene spune:

Am intrat din nou, pt ca, spre rusinea mea, nu i-am felicitat pe sarbatoritii ultimelor zile!
Asa ca LA MULTI ANI pentru
Mark Alexandru de Mada rozz,
Alexandru Stefan de Misha_tp,
Alexia de Ghibuadina,
Rianna de Andreea20,
Ana de Loradin,
Nicolas Mihai de Suzy78


Sa cresteti mari si sanatosi!

Anca, de www.TickerFactory.com/][/url]" target="_blank">MARIA ALEXANDRA - 28 februarie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

va multumesc ptr gandurile bune,dar din pacate vestile sunt proaste....noi nu mai eram prietene,dar ma doare atat de tare,am atatea amintiri.....


ca sa ma inveselesc si sa va arat iubirea mea draga v-am pus niste poze...http://good-times.webshots.com/photo/2927909660101726224QoGpGn


Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

Roxanici- optiunea multiview este inca in lucru. Site-ul nu este 100% asa cum l-am dorit noi dar il optimizam in timp.

Crina- wms inseamna largimea, w=larg,m=mediu,s=ingust. Acest sistem inseamna avizul Institutului de Ortopedie din Germania. Daca stii limba germana iti dau un copy la link-ul acestui institut
www.schuhinstitut.de

Fetelor Ian nu vrea sa mearga afara. De ce? Pentru ca se uita intruna la pantofi. Credeam ca se obisnuieste cu ei dar el tot cu ochii la pantofi....
Ca sa nu mai zic cat imi e de greu cu ei afara pt. ca Ingrid e pe bicicleta si trebuie sa o mai imping din cand in cand si Ian in carut.Cel mai mult imi e frica la trecerea de pietoni pt. ca soferii chiar daca te vad cu copii si ca vrei sa treci pe la zebra tot nu opresc.

Dana-mami de zana si zan
Ingrid (25.12.2004)
Ian (16.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coolutz spune:

vitamine- eu i-am tot dat lui andrei ...de cand avea o luna, doua....ca cica nu lua in greutate...= fix 0 ...asa ca de pe la 7 luni eu nu ii mai dau nimik...el de la varsta de 3 luni nu mai ia in greutated decat aprox 200-300 g/luna...asta e ritmul lui
desi mie imi pare ca andrei mananca destul de bine...peste 150g la o masa...dimineata si seara intre 150 si 200....uneori trece si de 300g-de obicei la pranz...atunci papa cam 200-250 terci de legume cu ce o fi -carnitza sau ou si mai baga cam 100 g de iaurt....atat doar ca el nu ia in greutate...dar nici nu ma mir fiindca e super atomic...

bb2...e planuit sa scriem la barza cam la anul pe vremea asta....asta ca sa apuc sa ma mai duc si eu un pic la lucru ..din august incep...pana atunci tre sa ma obisnuiesc cu ideea ca o sa il las acasa si nu o sa mai fie cu mine nonstop

"petrecere de 1 an"...habar nu am cum o sa fie, parca nu am chef de mare tambalau dar cu siguranta o sa avem o gramada de (auto)invitati....o sa vedem ..in principiu nu o sa ma apuc de creatii culinare deci o sa fie ceva platouri reci si cam atat...
clar, el habar nu o sa aiba ce insemnatate are lumea adunata dar o sa fie in centru atentiei...ca de obicei...
ce voi vrea totusi sa ii fac(o ideea furata de la cineva de pe forum dar nu mai stiu cine a venit cu ideea) o sa fie un tort numai pt el ..cu ingrediente permise lui pe care o sa il las sa il devoreze singurel cum va sti...
nu vom taia mot sau alte chestii ale baiatului...

zadi- e meserias site-ul si e super fain ca e gratuit transportul in tara....incaltamintea e super ok iar pretul e ok pt asemenea incaltaminte...mai putin ok pt buzunarul romanului de rand...dar asta e alta mancare de peste
selene- super pozele, nu ai mai scris demult


,
andrea si andrei(6april2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

LA MULTI ANI CU SANATATE,NOROC SI BUCURII IN VIATA NICOLAS MIHAI
MARIA ALEXANDRA SI MARIA TEODORA.

Amma ma bucur ca totul va fi bine.Ai incredere.
Elyanne vei trece peste orice si vei deveni mai puternica
Suzy multumim de invitatia la tort si suc
Sellene frumoasa fata dar nasul unde l-a julit?
Crina_mio nu te necaji...daca e in standarde e bine...o sa creasca si va fi o finuta.
Mada_rozz frumosi sunteti si apetisant tort.Unde l-ati facut?
Zadi faini copii...interesant ce spui tu de incaltari.
Magdalena76..bb2 as vrea dar nue spatiu iar cand va fi probabil voi fi deja prea batrana pentru asta....mult succes.
Biky...prima mea nepoata a avut primul dinte l a13 luni si acum la aproape 3 ani ii are pe toti...deci Caterina va avea cu ce musca ...in curand.
Mihaelaa nu te mai necaji...asa a fost sa fie...eu nu aveam bb si tot s-au dus doua....odihneste-te,incearca sa uiti si vei avea si bb2 si bb3.
Mady noroc cu ranjitii asti amici ca putem face facat supararilor.Sanatate si D-zeu sa fie alaturi de amica ta.
Vreau sa va multumesc pentru gandurile bune si rugaciunile pentru nepoata mea Adelina.A fost externata in stare ameliorata,cu tratament dar fara sechele.Datorita gandurilor si rugaciunilor colective D-zeu a fost bun cu ea.

Va multumesc pentru urarile adresate tatalui meu care este persoana langa care adoarme cel mai repede si doarme cel mai mult puiutul meu.

Va povestesc repede ceva despre Victor ca sa vedeti ce baiat mare am.
Ieri la pranz dormea ca de obicei in patul nostru.Eu comunicam cu tasu pe mesenger cand ...se deschide usa la sufragerie (nu era inchisa in clanta ci doar apropiata de cant) si intepenesc....stiam ca numai e nimeni in casa si ca Victor doarme....am inaintat spre usa si am vazut cum baiatul meu venea spre mine in picioare cu manutele intinse.Nu stiu daca va imaginati ce a fost in sufletul meu...adica sa trezit,a coborat din pat, a deschis usa la dormitor(care trebuie trasa spre interior..si nu o tin incuiata ca sa-l aud)si apoi a venit tot in picioare si a impins in usa sufrageriei.Am baiat mare ce mai...numai pot sta linistita de acum poate fi oriunde si oricand caci nu se teme de nimic.Pupal-ar mama de nazdravan.
In weekend pun poze cum ne distram noi in parc si cum numara el pietricele din parcuri.
Noapte buna.Sper sa mai pot intra spre sfarsitul saptamanii.

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput