LMA albinute&bondari de martie-aprilie '07 (74)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

La Multi Aaaaaaaaaaaaaaaaani, Teodor!!!

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loradin spune:


LA MULTI ANI TEODOR-DANIEL!!!!



Gata! Ne pregatim de petrecere! Sper sa nu o sperie pe Ana nebunia din restaurant! Multumesc Domnului ca nu ploua!

Despre Ana ce sa va zic...acum descarc pozele si maine sigur le postez! Sper sa le pot pune si pe cele de azi!

Gogoasa mea infuriata s-a transormat intr-un ingeras.Este atat de cuminte si de dragastoasa ca avem senzatia ca cineva ne-a schimbat-o!

Rade toata ziua,este de o smecherie de ne sperie,este un munte de personalitate si nu in ultimul rand o dansatoare desavarsita.Iubeste muzica cu toata fiinta ei.Cine stie ce vedeta crestem! Alearga prin toata casa si nu stie cum sa se mascareasca sa ne faca sa radem.
Intelege tot (atunci cand vrea) si daca nu vrea ea....pai nu vrea.Face ca maimutza,gaina,calutzul si.......curca....O iubim ca niste disperati si nu trece zi sa nu ne gandim......"ce frumoasa e viatza in trei".


Eu una o ador cel mai tare dimineata....cand totzi zulufii sunt in toate directiile si cand in liniste se aude un "uite".Imi arata telecomanda semn ca ...gata...sa ma trezesc...


Desi nu are decat 9 kg mananca foarte bine.Eu nu am avut niciodata probleme cu ea din punctul acesta de vedere.Poti sa-i dai acum sa manance ca peste 5 min o ia de la capat.

Acum ne luptam cu maselutza care a aparut inainte ca toti dintii sa iasa.Intai i-au iesit patru coltisori dupa care se ridica "maria sa maselutza"


Pe scurt ...aceasta este Ana! Imi este foarte dor de voi si incerc cum pot sa tin ritmul.

Pup tot stupul!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

BUna fetelor! Ce frumos ar fi afara daca nu ar bate vantul... Am fost la biserica si am stat vreo ora si un pic dar e cam aiurea cu vantul asta.

Pozele de ieri- nu am pus prea multe pentru ca celelalte sunt cu toti invitatii si unii nu cred ca sunt de acord sa apara pe net asa ca am pus numai cu noi. Chiar voi cum faceti? daca mai apare si altcineva in poze intrebati daca-i ok sa le postati?

Am vazut pozele cu gemenii (Elias si Simon)- sunt f draguti. Mi-ar placea sa aflam mai multe despre ei.

CARMENFR- ai o scumpete de fata. Si mi se pare tare cumintica sau asa e numai in poza. Cum sta ea cu motanul in leagan... super dulce. Maria jumulea de mult motanul iar el sigur ii sarea in cap si uite asa nu am fi avut parte de linistea sugerata de pozele voastre. Felicitari pentru pofta de mancare, sa o tineti tot asa.

O duminica placuta tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:






La multi ani Teodor!!





Multumim de laude sper sa nu ni se urce la cap

Relatia Teodorei cu motanul.
Fiecare isi are personalitatea lui, si incearca sa interactioneze cu celalalt atat cat sa nu-l streseze. In teorie.In practica, de dimineata vine Patronelu' la noi in camera si miauna de "hai, trezireaaaaa!", Teodora imediat se trezeste sa ne spuna ca a venit Miau, apoi se arunca iar la somn; iar Teodora s-ar juca un pic mai mult cu el...decat isi doreste lenesul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:


La muuuuuuulti ani, Teodor Daniel!


Am intrat repede-repede sa zic si io LMA... ca acu imi vin musafirii...
Astia mici mucesc, tusesc... io ma impusc... zau...
Asa ca si daca vroiam nuputeam sa am duc marti la spital...
Astia nu's in stare sa dea de 3 ori pe zi la 3 pitici medicamente dupa caz...
Iar lasatul pe la alte mamici cu pitici pica... pt. ca nu vreau sa imbolnaveasca si pe altii...
Tot luata de pe undeva este... pt. ca a inceput Elena si la 1-2 zile au inceput baietii...
Si inca un motiv in plus... Florin nu s-a putu in voi pt. marti...
Una peste alta... mai astept... ca nu dau turcii...

Promit ca vizionez poze dupa ce ma linistesc cu petrecerea... probabil maine...
Acu' v-ati gasit sa puneti, cand n-am eu timp... pana acum ati fost in pauza...



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

iaca si relatia lu rares cu chipie

Va sa zica si Giulia e sora de pata cu Teodora si Rares....

hmm, Tzuna, nu ma-am gandit niciodata la asta, io le pun pozele pur si simplu., dar pana acum nu cred ca am avut multe poze cu alte persoane de pus pe net

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

LA MULTI ANI TEODOR DANIEL!!!


Roxanici multumim de pozele cu gemenii.....

Adrian bb de Elena M. (10.03.2007)
Atit de mare
PozeI
Filmulete Poze II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

quote:
Originally posted by roxanici


Va sa zica si Giulia e sora de pata cu Teodora si Rares....


roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)



A, pai si Adrian e frate cu Giulia, Teodora si Rares...uite aici el are semnul pe piept


Adrian bb de Elena M. (10.03.2007)
Atit de mare
PozeI
Filmulete Poze II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

LA MULTI ANI TEODOR! sa cresti mare, sanatos, voios si frumos.

ROXANICI-am vazut pozele cu Rares si matza. cred ca asa ar interactiona si Maria cu un animalut. Rares il mai altoieste pe bietul pisoi,nu?

Am avut o zi super azi. Linistita, ne refacem dupa ziua de ieri. Maria a mancat binisor chiar a si dormit o ora la pranz... Ne-am jucat toti 3 pe aici, ne imita si face tot felul de chestii si noi ne topim dupa ea.

ELYANNE- petrecere frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

La multi ani!!!

vin si eu cu intarziere, de fapt maaaareeee intarziere, si zic la multi ani tuturor albinutelor si bondareilor si mamicilor si taticilor si bunicilor.
pe mine va rog sa ma iertati . am avut una dintre cele mai proaste luni din ultimii cativa ani(februarie). si mereu ziceam "mai rau nu se poate", dar vorba aia e loc si de mai bine, asa ca am inceput s-o caut pe d-na/d-ra (sau ce-o fi ea) speranta, poate mai ies si eu din starea asta.

pana m-a pandit pe mine ceasul rau/pisica neagra a inceput si nebunia la serviciu . asa ca iata-ma din nou in criza de timp.

nu nominalizez pentru ca nu vreau sa uit pe careva si sa va suparati pe mine si sa ma luati la suturi. totusi ... sa stiti ca am citit cam tot ce ati facut, care mari, care mici.

La multi ani tuturor albinutelor si bondareilor care au facut deja 1 an!!!

sper sa nu mai raman prea mult in urma.

despre matei:
- are 2 dinti . nu au iesit cu mare tam-tam, s-a mai matait noaptea, dar nu f tare. si de cand ii asteptam!!! ca ii pocnise gingia de la 5 luni.
- mananca dupa cum bate vantul. adica acum ne sperie ca goleste castroanele si tot parca ar mai vrea, acum ne milogim pe langa el "hai, inca o lingurita"
-este foarte dragostos si foarte sociabil. rade mai tot timpul, dar si cand il apuca nebuneala ... dar asta mai rar
- merge binisor. tinut de o manuta merge chiar f bine, merge si tinut de ham, mai mult singur. mai pierde directia si o ia pe aratura, de-asta trebuie tinut in ham. merge si singur, dar uneori pare sa-i fie frica si cauta repede sprijin.
am ramas restanta la pus poze/filmulete, poate reusesc tot in seara asta.

va pup!!


mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
poze cu matei - luna 10
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput